تتت

تحقیقات نشان می‌دهد که برخی مواد آرایشی حاوی مواد سمی است

مادر شما، تمامی دوستان‌تان و بسیاری از زنان قبل از شما باردار شده‌اند و در عین حال که از وسایل آرایشی استفاده می‌کردند کودکان سالم و قوی به دنیا آوردند. گرچه تاثیرات خود را بر روی پوست نشان می‌دهد اما می‌توان آثار آن را درون ارگانیسم‌ها پیدا کرد. در زنان باردار نیز ممکن است این مواد خود را به جنین برسانند.

محققان توصیه می‌کنند اگر باردارید و در خانواده افرادی مبتلا به آلرژی، سرطان یا بیماری‌های عصبی مثل آلزایمر هستند، مصرف برخی مواد آرایشی را کنار بگذارید.
در اینجا برخی از ترکیباتی که می‌توانند به شما و جنین‌تان آسیب برسانند را معرفی و دلیل استفاده نکردن از آن را برای شما توضیح می‌دهیم.
* پارافین :
پارافین مدت‌ها به عنوان نگه‌دارنده‌ به طور مرتب مورد استفاده قرار می‌گرفت اما تحقیقات بی‌شماری نشان داده است که پروفیل- پارافین می‌تواند سرطان‌زا باشد و بر سیستم غدد داخلی تاثیر بگذارد.
* فتالات‌ها:
فتالات‌ها در مواد آرایشی بر افزایش نفوذ مواد فعال داخل پوست و تغییر نکردن الکل در عطرها تاثیر می‌گذارند. فتالات‌ها می‌توانند شکل‌گیری سلول‌های بیضه در جنین پسر را مختل کنند.

*
آلومینیوماین مواد در دئودرانت‌ها، شیرپاک‌کن‌ها، پیلینگ و لاک ناخن موجود است و می‌تواند سبب بروز آلزایمر و سرطان پستان شود.
* دیگر مواد پرخطر مواد آرایشی حاوی رنگ‌های مصنوعی و حلال‌هایی مثل نفوکسیتانول و بسیاری مواد آرایشی است که می‌تواند به بدن آسیب برساند.
* چه کنیم؟بهترین راه‌حل استفاده نکردن از محصولات آرایشی در دوران بارداری است. اما راه‌حل دیگری هم وجود دارد و آن استفاده از محصولات آرایشی بیو است. بهتر است اگر می‌خواهید بدن‌تان را چرب کنید از روغن‌های گیاهی به جای کرم‌های آرایشی استفاده کنید .
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : salamat.ir
 
مطالب پیشنهادی :
در دوران بارداری فقط باید ویتامین بخوریم؟!
چگونگی مصرف دارو در دوران بارداری!!
روشی اورژانس برای پیشگیری از بارداری
مطلوب ترین سنین برای باردار شدن زنان در چند سالگی است؟
تغذيه دوران بارداری

 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X