تتت

کسانی که رفلاکس معده دارند باید بدانند که با خوردن این غذاها ، فعالیت معده شان بیشتر می شود.

 

یک متخصص تغذیه گفت: مبتلایان به ریفلاکس معده از مصرف غذای چرب به خصوص سس های چرب و تند پرهیز کنند زیرا این عارضه را تشدید می کند. 
سعید حسینی افزود: کسانی که دچار ریفلاکس معده یا بیماری بازگشت محتویات معده هستند، باید از مصرف غذاهای پرچرب پرهیز کنند. 
وی گفت: چربی ها دیرتر از مواد کربوهیدرات دار و قندی از معده تخلیه می شوند و به همین دلیل، احتمال بازگشت محتویات معده به مری را بیشتر می کنند. 
حسینی افزود: غذاهای پر سس به خصوص سس های چرب و غذاهای پر ادویه هم این مشکل را بیشتر می کند. مواد نگهدارنده و افزودنی ها، چیپس و انواع اسنک  هم می توانند، سوزش انتهای مری را تشدید کنند. 
این متخصص تغذیه اضافه کرد: افرادی که مبتلا به ریفلاکس معده هستند، از غذاهایی که انتهای تحتانی مری را شل می کند، مثل شکلات، نوشابه های کافئین دار، چای، قهوه، پیاز، سیر و نعناع خودداری کنند. 
حسینی افزود:همه تصور می کنند که نعناع برای رفلاکس معده مناسب است ولی به دلیل خاصیت شل کنندگی انتهای مری می تواند، این عارضه را تشدید کند و همچنین از مصرف سرکه به همراه سالاد نیز باید خودداری کرد.  وی گفت: مبتلایان به ریفلاکس معده از غذاهایی که اضافه اسید معده را جذب می کنند مثل شیر، تخم مرغ و غذاهای نشاسته ای بیشتر مصرف کنند.  حسینی افزود: به افرادی که مبتلا به این عارضه هستند، توصیه می شود که غذای خود را در وعده بیشتر و حجم کم مصرف کنند و از نوشیدن مایعات همراه غذا پرهیز کنند. بعد از غذا دراز نکشند و هنگام خواب، به پشت نخوابند.
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.om/health
منبع :farsnews.com
 
مطالب پیشنهادی :
 دارویی گیاهی برای درمان زخم و ورم معده
درمان درد معده با این میوه
تاثیر رژیم غذایی بر زخم معده
چگونه به زخم معده مبتلا می شویم؟
ضد اسپاسم معده و روده
 

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X