با مصرف روزانه امگا3 می توان مبتلا شدن به دیابت نوع اول را در افرادی که مستعد ابتلاء به این بیماری می باشندکاهش داد.

بر اساس گزارشی که محققان دانشگاه کلرادو در 26 سپتامبر در مجله علمی _پزشکی (American Medical Association)به چاپ رسانده اند جوانانی که از نظر ابتلاء به دیابت نوع اول ریسک بسیار بالایی دارند می توانند با مصرف امگا 3 از این خطر بکاهند.

در واقع دیابت نوع اول یک بیماری اتو ایمون می باشد که بدن اشتباها بر علیه سلولهای ترشح کننده انسولین خودش آنتی بادی می سازد و آنها را مورد حمله قرار داده و از بین می برد که نهایتا با کاهش ترشح انسولین و بیماری دیابت نوع اول خودش را نشان می دهد.

بنابر گزارش مذکور تعداد  1770 بچه که بسیار مستعد  ابتلاء بودند (یعنی یکی از والدین آنها دیابت نوع اول داشتند ویا از نظر ژنتیکی مستعد بودند) به مدت تقریبا 6 سال مورد مطالعه قرار گرفتند و دیده شد در کسانیکه طی این چند سال رژیم غذایی حاوی امگا 3 را بطور منظم رعایت نموده اند حدود 55% ریسک ابتلا کاهش یافت.البته علت دقیق آن هنوز مشخص نیست ولی به نظر می رسد که خاصیت ضد التهابی این مواد سبب پیشگیری در ایجاد تخریب سلولهای ترشح کننده انسولین می گردد.

لذا از طرف دانشمندان توصیه می گردد حتما اسیدهای چرب امگا3 در غذاهای روزمره کودکان قرار داده شود چرا که با خواص مفید موجود در این اسیدها سلامتی بیشتر اطفال قابل پیش بینی است. امگا3 در ماهی ، روغن ماهی و در بعضی دانه های روغنی و همچنین گردو و زیتون به فراوانی یافت می شود.
مترجم:دکتر سمیرا سرخوش
منبع:www.healthday.com