تتت

اخیرا بسیاری از افراد برای گرفتن سونوگرافی ، به سونوگرافی های سه بعدی رو می آورند،اما یک خطر بزرگ در این سونوگرافی وجود دارد ....
 
سونوگرافی سه‌بعدی به مایع آمونیاكی جنین آسیب می‌رساند
 یك متخصص زنان و زایمان گفت: سونوگرافی سه بعدی یك كار اضافه در مراقبت‌های دوران بارداری است و ممكن اسن با مایع آ‌مونیاكی دور جنین آسیب بزند اما زنان همچنان برای انجام آن هجوم می‌آورند.
صدیقه تن‌پوش‌زاده  افزود: انجام یكبار سونوگرافی سه بعدی اشكالی ندارد به دلیل اینكه حرارت دستگاه‌های سونوگرافی سه بعدی تنظیم شده است و مشكلی را ایجاد نمی‌كند.
وی گفت: اگر گفته شود سونوگرافی سه بعدی ضرر ندارد، زنان باردار برای انجام این نوع سونوگرافی هجوم می‌آورند. در حالی انجام هر كار اضافه در زمان حاملگی مناسب نیست و می‌تواند ضررهایی داشته باشد.
این متخصص تغذیه افزود: حرارت این دستگاه‌ها در اغلب موارد تنظیم شده است ولی نمی‌توانیم بگوییم كه ضرر ندارد چون این كار را بیشتر انجام می‌دهند.
تن‌پوش‌زاده اضافه كرد: اگر حرارت دستگاه سونوگرافی تنظیم نشود می‌تواند، بر مایع آمونیوتیكی دور جنین اثر منفی بگذارد.
وی گفت: از فواید سونوگرافی سه بعدی می‌توان گفت كه ناهنجاری‌های ظاهری جنین را بهتر نشان می‌دهد و پیشنهاد می‌كنیم كه زنان باردار سونوگرافی دوبعدی را انجام دهند و در فقط در صورت نیاز سونوگرافی سه بعدی را انجام دهند.
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع :isna.ir
 
مطالب پیشنهادی :
در یک بارداری،چند بار به سونوگرافی برویم؟
متخصص باروری چهکار میکند؟
آیا میگرن در دوران بارداری خطرناک است؟
بخور نخورهای بارداری
وضعیتهای خوابیدن در دوران بارداری
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X