تتت

آیا می دانید عادات تغذیه ای تاثیر بسیار مهمی در سرطان سینه دارند؟چه باید کرد ؟

 

1.در قدم اول، از طریق مشورت با یک کارشناس تغذیه، وزن خود را در محدوده سلامت حفظ کنید. کاهش وزن در حفظ سلامت افراد سرطانی درمان شده بسیار کمک‌کننده است.

2.همه تخم‌مرغ‌های‌تان را در یک سبد نگذارید؛ یعنی تمرکز بیش از حد در پیروی از رژیم غذایی سالم تنها باعث شکست در تداوم آن می‌گردد. بنابراین بهتر است به اندازه توان خود برای ورزش و تهیه غذای سالم وقت بگذارید تا همیشه بتوانید از آن لذت ببرید. مطالعه‌ای نشان داده است که ترکیب رژیم غذایی سالم (شامل 5 سهم یا بیشتر در روز مصرف میوه و سبزی) به همراه ورزش با شدت متوسط (30 دقیقه پیاده‌روی در روز) سبب کاهش بازگشت سرطان پستان در افراد درمان شده به میزان 50 درصد می‌شود.

3.سعی کنید از سبزی‌ها و میوه‌هایی با رنگ‌های متنوع در روز استفاده کنید اما هرگز به دلیل اینکه نتوانستید به طور کامل از برنامه‌غذایی خود پیروی کنید دچار ناراحتی و نگرانی نشوید و هرگز زندگی را سیاه و سپید نبینید.

4.از رژیم غذایی کم‌چرب پیروی کنید. بیشتر افراد بیش از آنچه تصور می‌کنند، چربی از رژیم غذایی خود دریافت می‌نمایند. مصرف گوشت‌های پرچربی، میان وعده‌های پرچربی و انواع دسر پرچربی را محدود کنید و سعی کنید غذاهای بدون کلسترول را انتخاب نمایید و منابع پروتئین کم‌چربی مانند سویا و شیرسویا را به برنامه غذایی خود بیفزایید. براساس نتایج پژوهش‌ها تا به امروز، غذاهای حاوی سویا به‌عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم برای افرادی که سابقه سرطان‌های حساس به هورمون از جمله سرطان پستان دارند، بی‌خطر است. اگر سویا جایگزین غذاهای حیوانی پرچربی شود، بهتر می‌تواند از سلامت بدن محافظت نماید زیرا بدون کلسترول، بدون چربی اشباع و سرشار از پروتئین است و نیز به عنوان منبع خوب کلسیم و سایر ویتامین‌ها و مواد معدنی به شمار می‌رود.

5.بهتر است از منابع خوب چربی‌های گیاهی مانند روغن دانه کتان، روغن کلزا (کانولا)، روغن زیتون و روغن سایر مغزها و دانه‌ها مانند آفتاب‌گردان، گردو و نیز از انواع ماهی استفاده کنید.
 
گردآوری :گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع: salamat.ir
 
مطالب پیشنهادی :
 نشانه های سرطان سینه چیست؟
عوارض ناشی از درمان سرطان سینه و یک راه حل
7 باور غلط درباره سرطان سینه
معاینه صحیح سینه برای پیشگیری از سرطان
استرس چه نقشی در سرطان سینه دارد؟
   
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X