تخم مرغ محلي يا 2 زرده؟ تاريخ‌دار يا بدون تاريخ؟ بزرگ يا كوچك؟آيا واقعا اين فاكتور‌ها در كيفيت تخم مرغ تاثير گذار هستند؟ متخصصان مي‌گويند....

 
 
تخم مرغ محلی یا 2 زرده؟ تاریخ‌دار یا بدون تاریخ؟ بزرگ یا كوچك؟آیا واقعا این فاكتور‌ها در كیفیت تخم مرغ تاثیر گذارهستند؟متخصصان می‌گوینددر واقع رنگ پوسته تخم مرغ به نژاد مرغ بستگی داشته  و تاثیر چندانی بر كیفیت تخم مرغ ندارد و باید بیشتر به تازگی تخم‌مرغ توجه كرد تا رنگ آن.
از سوی دیگر اخیرا تخم مرغ‌هایی به بازار آمده‌اند كه روی بسته بندی آنها نوشته شده«همراه با امگا3 ». در صورتی كه غذای مرغ با بذر كتان غنی شده باشد، آنگاه تخم مرغ‌های آن حاوی 225 میلی‌گرم اسید‌های چرب امگا 3 و ویتامین E خواهد بود.
البته متخصصان معتقدند كه بهتر است تامین امگا 3 بدن از طریق مواد خوراكی نظیر ماهی‌های چرب باشد كه این مواد به طور طبیعی حاوی امگا 3 هستند . اما در پاسخ به این سوال كه تخم مرغ محلی بهتر است یا ماشینی؟
پزشكان به طور متفق‌القول تخم مرغ محلی را توصیه می‌كنند كه از مرغ‌هایی بدست‌آمده كه در محیط باز پرورش یافته و غذای طبیعی خورده‌اند. به عقیده آنها نوع غذای مرغ و محل زندگی آن به طور مستقیم بر كیفیت تخمی كه می‌گذارد،تاثیر‌گذار است. در موقع خرید تخم مرغ هم باید به تازگی و سالم بودن آن توجه كرد.
تخم مرغ‌های ترك دار یا شكسته برای مصرف خوب نیستند. علاوه بر این با توجه به گرم شدن هوا، ریسك فاسد شدن تخم مرغ هم افزایش می‌یابد. یك راهكار ساده برای آزمایش سالم بودن تخم مرغ این است كه آن را در ظرفی حاوی آب و نمك شناور كنیم؛ تخم مرغی كه ته آب برود سالم است و تخم مر‌غ‌هایی كه روی آب می‌مانند، مانده یا خراب هستند.
همچنین تخم مرغ‌های تاریخ‌دار هم تا حدود زیادی به تشخیص تازگی یا ماندگی كمك می‌كنند.  
       
      
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع: همشهری آن لاین


 

 

 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X