کاهش استرس با ماساژ نقاطی خاص در بدن
شما می توانید با ماساژ بدن استرس روزانه را از بین ببرید، کمردرد را کاهش دهید، خود را از اضطراب رها کنید و حتی احتباس مایع را کاهش دهید و این ها فقط برخی از مزایای ماساژ دادن است

کاهش استرس روزانه با ماساژ درمانی

این روزهایی که برای همه پر از استرس و تنش است را در پایان روز با ماساژ چند نقطه مختلف از بدن، می توانید به راحتی و با آرامش پشت سر بگذارید!

شما می توانید با ماساژ بدن استرس روزانه را از بین ببرید، کمردرد را کاهش دهید، خود را از اضطراب رها کنید و حتی احتباس مایع را کاهش دهید و این ها فقط برخی از مزایای ماساژ دادن است.

با این که که این درست است که شما برای ماساژ دادن فرد دیگر به آموزش و تمرین نیاز دارید، ولی حداقل می توانید کیفیت زندگی خودتان را با حرکات خاص بهبود دهید.

برای این که قادر به انجام یک ماساژ یک پارچه باشید، اول از همه نیاز دارید که راحت باشید این به این معنی است که هم اتاق شما و هم تخت یا صندلی که از آن استفاده می کنید، باید مکان آرامش بخشی باشد؛ هم چنین مطمئن شوید که دما برای فردی که ماساژ می گیرد مناسب است.

بیشتر بدانید : استرس و اضطراب شدید دارید اگر اکثرا این علایم جسمانی را تجربه می کنید!

وسایل ضروری برای ماساژ بدن

شما می توانید فضا را با استفاده از شمع ها روشن کنید (اگر فردی که ماساژ می گیرد حساسیت ندارد و عطر و بوی قوی تر را احساس نمی کند.) هم چنین می توانید برخی از بخورها یا روغن های اسانس با رایحه آرامش بخش مانند اسطوخدوس انتخاب کنید و موسیقی محیطی را فراموش نکنید!

موسیقی ها را بدون کلام، از انواع مختلف سازها که برای آرامش یا مدیتشن مناسب هستند، انتخاب کنید؛ ممکن است سبک موسیقی که صداهای طبیعت مانند (باران، امواج اقیانوس، آبشارها، پرندگان و غیره) را شبیه سازی کرده است ، دوست داشته باشید.)

بیشتر بدانید : آموزش ماساژ ژاپنی برای صورت شما + فیلم


ماساژ بدن را چگونه و با چه وسایلی انجام دهیم؟

روغن مخصوص نیز لازم است، آن ها را به راحتی می توانید به دست آورید زیرا در فروشگاه های تخصصی فروخته می شوند.

بررسی کنید که آیا پوست شخصی که ماساژ را می گیرد حساس است، یا اینکه نیاز به خرید یک نوع خاص از روغن دارید.

ملایم ترین گزینه روغن بادام یا جوجوبا است. (یا حتی می توانید از روغن بچه استفاده کنید).

حوله ضروری است، به خصوص اگر گرم باشد؛ برای گرم کردن آن ها از بخاری مخصوص استفاده کنید.

مهم ترین چیز این است که آن ها برای پوشش دادن فردی که ماساژ را می‌گیرد، استفاده می شوند و هم چنین اگر دست های سردی دارید برای راحت نگه داشتن آنها نیاز است.

در پایان درمان شما به آن ها نیاز خواهید داشت تا روغن اضافی را پاک کنید.

طبق آنچه در این بخش میخوایند به غیر از این واقعیت که ممکن است به دلایل پزشکی به ماساژ نیاز داشته باشید، هم چنین مشکلی در مورد یک ماساژ 30 تا 45 دقیقه در آب گرم برای از بین بردن درد و رنج نیز وجود ندارد.

اما آیا می دانید که قسمت هایی از بدن وجود دارد که یک ماساژ معمولی انجام نمی شود و شما می توانید خودتان در خانه انجام دهید؟

هنگامی که شما می فهمید که آن ها چه هستند و بر روی آن ها کار می کنید، هرگز مثل قبل نخواهید بود، احساس آرامش بیشتری خواهید کرد و خوشحال خواهید شد.


1- ماساژ بدن و بالای سر برای کاهش استرس کاری

4portokeasuites-wellness-massage.jpg

بیش از نیمی از افرادی که امروزه کار می کنند گلایه می کنند که وقتی روز کاری به پایان می رسد خسته می شوند.

یک ماساژ بر روی سر (به طور خاص، فرق سر) حس لذت بخشی را ایجاد می کند، زیرا ماهیچه های جمجمه شما را آرام می کند و باعث جریان خون بیشتر می شود.


2- ماساژ بدن و صورت برای جوان ماندن پوست

این کار به شما کمک می کند که جوان تر به نظر برسید، زیرا پوست را سفت می کند، و به شما کمک می کند تا آرام باشید.

اگر شما بسیار نگران هستید یا اضطراب دارید، ماساژ صورت را توصیه می کنیم و این کار می تواند برای کاهش خستگی، نگرانی و تنش روزانه مفید باشد.


3- ماساژ بدن و جمجمه برای کاهش استرس

ما قبلا اشاره کردیم که یک ماساژ تا فرق سرتان برای سلامتی شما مفید است، با این حال، این تنها مکانی نیست که شما می توانید ماساژ دهید تا حس خوبی داشته باشید.

علاوه بر این، اگر به خودتان یادآوری کنید که استرس چقدر باعث ایجاد مشکلات سلامتی و افسردگی می شود، ماساژ ارزش تلاش برای کاهش آن را دارد.

ماساژ بین پیشانی و فرق سر برای افرادی که کار آن ها تمرکز و برنامه ریزی زیادی دارد، ایده آل است.

ماساژ هم چنین برای افرادی که در حال امتحان دادن هستند و یا مشاغلی که نیاز زیادی به تمرکز و زمان در مقابل صفحه کامپیوتر دارند، مناسب است و این کار کمک خواهد کرد که تنش کاهش یابد، خلق و خوی بد را از بین ببرد و کیفیت خواب شما را بهبود بخشد.


4- ماساژ بدن و گوش

هیچ چیز مانند ماساژ گوش برای تولید آن حالت آرامش بخش مطلوب وجود ندارد، آیا می دانستید که یکی از علل اصلی استرس، صداهایی است که هر روز در شهرهای بزرگ شنیده می شود؟

بوق ها، فریاد ها و موسیقی بلند باعث خستگی و اضطراب اضافی می شود در عوض سکوت، ذهن را آرام می کند، به شما در جلوگیری از افکار منفی کمک می کند و مصرف انرژی مغز را کاهش می دهد.

این باعث می شود که شب راحت تر بخوابید و روی چیز های خوب تمرکز کنید. این ماساژ باید در پشت گوش انجام شود، با استفاده از حرکات دایره ای و حرکت در جهت عقربه های ساعت به سمت عقب.


5. ماساژ بدن و نوک انگشتان

مردم معمولا انگشتان دست خود را ماساژ نمی دهند مگر این که درد داشته باشند، این یک اشتباه بزرگ است در حالی که نوک انگشتان شما سخت ترین قسمت بدن شما هستند، ولی آن ها نیز بسیار حساس هستند و به مراقبت و توجه نیاز دارند.

آن ها از اعصابی پر شده اند که در آن جا تمام می شوند که می توانند با استفاده از تکنیک های فشار آرام شوند، این برای افرادی که کار تایپ کردن را انجام می دهند ایده آل است.


6- ماساژ بدن و باسن

باسن یکی از مناطق نادیده گرفته شده است، زیرا بیشترین ماساژ ها در ران متوقف می شوند، نه تنها لذت بخش است، بلکه می تواند از ناراحتی های ناشی از نشستن در طولانی مدت جلوگیری کند.


بیشتر بدانید : علت گل انداختن و سرخ شدن گونه ها در زمان استرس و درمان آن

بیشتر بدانید : ماساژ تراپیست بعد از یک ساعت ماساژ درمانی به 12 مشکل در بدن شما پی می برد

بیشتر بدانید : آیا ماساژ لاغر می کند؟

بیشتر بدانید : ماساژ کف پا را به این دلایل هر شب داشته باشیدگردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : behdasht.news