با خوردن گردو به کاهش وزن تان کمک کنید!
بسیاری از افراد به دلیل ترس از چاقی به گردو و دیگر مغزها لب نمی زنند و همیشه به دنبال خوراکی هایی برای کاهش وزن هستند. اگر شما هم جزو این دسته هستید باید بدانید که گردو می تواند یک همراه خوب در مسیر کاهش وزن شما باشد.

گردو اشتها، خطر ابتلا به چاقی و دیابت را کاهش می دهد 

کارشناسان تغذیه و سلامت معتقدند که مصرف گردو به مقدار متعادل می‌تواند شیوه موثری برای کاهش وزن باشد. به گفته کارشناسان گردو منبع غنی از اسیدهای چرب امگا-۳ و مواد مغذی دیگر است و مصرف آن به میزان متعادل خطر ابتلا به چاقی و دیابت را کاهش می‌دهد. همچنین این ترکیبات در کاهش میزان اشتها موثر هستند.

در این بررسی متخصصان به مطالعه روی ۹ بیمار مبتلا به چاقی پرداختند که برای مدت پنج روز متوالی از نوشیدنی اسموتی که حاوی ۴۸ گرم گردو بود یا نوشیدنی دیگری که طعم و میزان کالری مشابهی داشت مصرف کردند. متخصصان سپس مغز این افراد را در زمان تماشای تصاویری از خوراکی‌های چرب، کم چرب یا عکس‌هایی خنثی از صخره و درخت بررسی کردند.

متخصصان آمریکایی دریافتند مصرف نوشیدنی اسموتی حاوی گردو موجب فعال شدن بخش "اینسولا" در مغز می‌شود که در کنترل اشتها نقش دارد. به گزارش نیویورک تایمز، همچنین مصرف گردو باعث می‌شود شیوه‌ای که مغز خوراکی‌ها را پردازش می‌کند، تغییر دهد و در نتیجه بر میزان اشتها تاثیر بگذارد.


بیشتر بدانید : گردو بر هر درد بی‌درمان دواست!!

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:isna.ir