مواد غذایی مفید برای تسکین درد را بشناسید
برای تسکین درد می توانید از برخی مواد طبیعی مانند زنجبیل، زردچوبه و... کمک بگیرید

برای تسکین درد این خوراکی ها را امتحان کنید

با وجود شواهد فزاینده مبنی بر اینکه برخی از داروهای مسکن ممکن است واقعا برای برخی افراد خطرناک باشند، این مواد غذایی ممکن است انتخاب بهتری برای کاهش درد باشند.

در ادامه به چند ماده غذایی که به کاهش درد اندام های بدن کمک می کنند، خواهیم پرداخت.

1- زنجبیل

زنجبیل احتمالاً بیشتر به دلیل خواص ضد تهوع و تسکین‌دهنده معده شناخته شده است. اما همچنین می‌تواند با درد، از جمله درد مفاصل ناشی از آرتریت مبارزه کند.

2- دانه کدو تنبل

دانه کدو تنبل منبع فوق‌العاده‌ای از منیزیم است؛ ماده معدنی‌ که ممکن است تعداد حمله‌های میگرن‌ را کاهش دهد. دانه کدو تنبل همچنین ممکن است به پیشگیری و درمان پوکی استخوان کمک کند. برای دریافت منیزیم بیشتر، بادام و بادام هندی، سبزیجات با برگ سبز تیره (مانند اسفناج و کلم پیچ)، لوبیا و عدس را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

3- زردچوبه

کورکومین، ترکیب موجود در ادویه که رنگ نارنجی روشن به آن می‌دهد، می‌تواند بر چندین فرآیند در بدن شما از جمله التهاب تأثیر بگذارد. مطالعات روی افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی و استئوآرتریت که مکمل‌های کورکومین مصرف می‌کردند، نشان داد که آنها می‌توانند بهتر و بدون عوارض جانبی مصرف دارو راه بروند. فلفل سیاه می‌تواند به جذب کورکومین در بدن شما کمک کند.

4- نعناع

روغن نعناع، گرفتگی‌های دردناک و نفخ را که از علائم سندرم روده تحریک‌پذیر هستند، تسکین می‌دهد. چای نعناع یک تسکین‌دهنده خوب برای ناراحتی‌های گاه‌به‌گاه شکم است.

بیشتر بدانید : فیزیوتراپی چقدر در کاهش درد موثر است؟

بیشتر بدانید : یک راه خوب برای تسکین درد

بیشتر بدانید : کاهش درد عضلات با ورزش

بیشتر بدانید : درمان درد استخوانی با چند معجون

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: isna.ir