تتت

آلبالو میوه سرخ كوچكی كه این روزها در بازار فراوان است و گوشواره زیبای باغ به شمار می‌رود برای بیماران دیابتی میوه مناسبی است، زیرا قند موجود در آن به آنان زیان نمی‌رساند و ...

 

بهترین آلبالو برای خوردن، آلبالوی تازه است كه رنگی كاملاً قرمز و درخشان دارد و آلبالوی نارس، دیر هضم است و كار روده‌ها را مختل می‌كند.

هوا رو به گرمی می‌رود و خوب است بدانید آلبالو تشنگی را رفع می‌كند و شربت آلبالو بهترین دارو برای افرادی است كه عطش فراوان دارند، البته به شرطی كه بیماری قند نداشته باشند. شما این شربت را می‌توانید از مقداری آب آلبالو و شكر رژیمی نیز تهیه كنید.

هسته آلبالو، ضد اسهال و ضد فشار خون است.

آلبالو ضد مواد صفراوی، حالت تهوع و ضد سنگ كلیه است.

در كتب طب سنتی آمده است مصرف آلبالو برای گرم مزاجان و افرادی كه چربی زیادی در شكم دارند سودمند است.

مصرف این میوه خارش پوستی را نیز رفع می‌كند و مصرف چند روزه آن برای كبد نیز مفید است.

آلبالو برای رفع حرارت و تشنگی و غلظت خون و صفرا مفید است.

این میوه دارای ویتامین‌های A،B،C،D و مواد معدنی منیزیم، كلسیم و آهن زیاد و كمی سدیم، پتاسیم، رُوی و فسفر است. آلبالو برای مبتلایان به نقرس، روماتیسم، درد مفاصل و تصلب شرائین (سفت شدن رگ‌ها) نیز اثر بخش است.

یك تجویز از كتب طب سنتی برای دفع سنگ مثانه

گفته می‌شود از دم‌آلبالو و گیلاس همراه با ناخنك و خارخاسك بعد از آن‌كه 10 ساعت آن‌را خیساندید می‌توانید به صورت دم‌كرده برای دفع سنگ مثانه استفاده كنید. همچنین می‌توانید مغز هسته آلبالو و گیلاس را كوبیده و یك‌دهم وزن آن رازیانه به آن اضافه كرده و برای خرد كردن سنگ كلیه، مثانه، التیام زخم‌های مجرای ادرار و سوزش ادرار از آن استفاده كنید.

خواب خوب با آلبالو

خبر دیگر این‌كه آلبالو می‌‌تواند الگوهای خواب را در بدن تنظیم كند و از این نظر، تاثیر شگفت‌انگیزی دارد.

محققان دریافته‌اند این میوه حاوی مقادیر قابل ملاحظه‌ای ملاتونین است و وجود هورمون ملاتونین نیز برای داشتن یك خواب آرام ضروری است.

پژوهشگران می‌‌گویند: خوردن یك مشت آلبالو میزان ترشح ملاتونین را در خون افزایش می‌‌دهد و بنابراین الگوهای طبیعی خواب را در بدن بهبود می‌بخشد كه در عین حال این فرآیند به طور بالقوه مزایای دیگری نیز برای حفظ سلامت بدن و روان در پی دارد.
 
گردآوری :گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع :jamejamonline.ir
 

 

مطالب پیشنهادی :
میوه افزایش عمر
درمان درد معده با این میوه
کالری میوه های تازه و خشک
میوه های چربی سوز
میوه های فیبر دار بخورید!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X