بهترین دوست کبد
بهار زمان رشد و تجدید حیات می باشد. همچنین بهار، یک زمان طبیعی برای تمیز شدن کبد و سم زدایی بدن می باشد. تجدید حیات بدن را با...

دوست کبد چیست؟

بهار زمان رشد و تجدید حیات می‌باشد. همچنین بهار، یک زمان طبیعی برای تمیز شدن کبد و سم زدایی بدن می‌باشد. تجدید حیات بدن را با مراقبت از کبد شروع کنید چگونه؟

بیشتر بدانید :  کبد در بدن چه کارهایی انجام می دهد؟ + فیلم کبد

بیشتر بدانید :  کبد را با این 13 اشتباه ناآگاهانه آتش نزنید!

بیشتر بدانید : علائم کبد چرب را بشناسید

بهار: فصل کبد

در مواد غذایی چینی، به خواص درمانی و انرژی غذاها توجه خاصی شده است. مخصوصا افراد چینی در پی تقویت کردن سیستم‌های ارگانی حساس بدن و نگهداری توازن بین انرژی و اعضای بدن می‌باشند. هر فصل از سال، با عضو خاصی از بدن مطابقت دارد. برای آنها مهم است که غذاهایی را بخورند که عضو آن فصل را حمایت کنند و به تطابق شرایط آب و هوایی هر فصل با بدن کمک کنند.

بهار فصل کبد می‌باشد. در طول این مدت باید غذاهایی را خورد که به عملکرد و تمیز شدن کبد کمک شود و همچنین بدن برای تابستان آماده شود. طعم‌های ترش مثل لیمو و سرکه برای کبد مفید می‌باشند.

کنگر فرنگی برای نجات کبد
کنگر فرنگی

بدون هیچ بحثی همه دوست دارند زنده بمانند، بنابراین باید به عملکرد صحیح کبد توجه کافی مبذول بداریم. مواد سمی‌محیط ما، آب، غذا و هوا در بدن رسوب می‌کنند و کبد در این میان نقش مهمی ‌را در فیلتر سازی این مواد سمی، ایفا می‌کند. کبد خیلی از مردم از مواد سمی‌پرشده و به کندی عمل می‌کند. کنگر فرنگی برای این افراد مفید می‌باشد.

این سبزی خوشمزه حافظ قوی برای کبد می‌باشد و حاوی فلاونوئیدی موسوم به سیلی مارین است، یک آنتی اکسیدان قوی. مطالعات و آزمایشاتی که روی حیوانات انجام گرفته است حاکی از آن است که سیلی مارین در مقابله با سرطان کبد نقش مهمی‌دارد. به فصل کنگر فرنگی، آن را بخار پز کنید و میل فرمایید تا به کبد کمک رسانید.

بیشتر بدانید : خواص کنگر فرنگی

کنگر فرنگی با جوجه و آب لیمو

مواد لازم:

  • آرد برنج یا گندم 2/1 فنجان 
  • نمک 1 قاشق غذا خوری 
  • سینه مرغ 4 عدد 
  • فلفل تازه 4/1 قاشق غذا خوری
  • روغن زیتون 4/1 فنجان 
  • آبگوشت مرغ 2 فنجان 
  • آب لیمو مقداری
  • کنگر فرنگی خرد شده 1 پارچ

طرز تهیه: در یک ظرف، آرد، نمک و فلفل را مخلوط کنید، سینه های مرغ را در مخلوط آرد تاب داده و در یک ماهیتاوه روغن بریزید و جوجه ها را در آن قرار داده و دو طرف آنها را سرخ کنید. آبگوشت و آب لیموی تازه را اضافه کنید تا به جوش آیند.

این مخلوط را به کنگر فرنگی اضافه کنید. سینه های مرغ را در چهار بشقاب قرار دهید و از سس روی آنها بریزید و با سبزیجات تازه تزئین کنید.

بیشتر بدانید : نشانه های آسیب کبدی چیست؟

بیشتر بدانید :  علائمی که خبر از ناراحتی کبد می دهند

بیشتر بدانید :  موثرترین راه درمان کبد چرب

بیشتر بدانید :  شش واقعیت در مورد کبد

بیشتر بدانید :  پاکسازی کبد چرا اهمیت زیادی دارد؟

تهیه و ترجمه:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ