درمان درد زانو با نوشیدنی آنانانس و دارچین
 زانو درد علل مختلفی دارد که روش های متفاوتی برای درمان آن نیز وجود دارد که در این مطلب نوشیدنی معجزه آسایی برای درمان زانو درد معرفی می شود

نوشیدنی معجزه آسا برای زانو درد

التهاب نوعی عملکرد دفاعی در بدن است. در واقع تلاش بدن برای محافظت از خود برای حذف محرک های مضر و شروع روند بهبودی است. عفونت، زخم ها و هرگونه آسیب بافتی بدون پاسخ های التهابی بهبود نمی یابد البته التهاب همیشه به معنی وجود عفونت نیست.

اختلالی که از بین نرود معمولاً یک بیماری خود ایمنی نامیده می شود. کمبود ویتامین ها اغلب باعث التهاب می شود، به خصوص وقتی بدن فاقد کلسیم بروملین، منیزیم و آهن باشد. اسموتی زیر به منظور کاهش التهاب مزمن و تأمین مواد غذایی کافی برای کمک به درمان آسان تر بیماری قرار داده شده است.


آناناس

مؤلفه آناناس که در بیماری های مفاصل مؤثر است ، بروملین است. یکی دیگر از ویژگی های مهم آناناس این است که سرشار از ویتامین C ، منگنز ، مس ، فیبر و ویتامین B است.


 دارچین

دارچین یک ادویه خوش طعم است و به بهبود گردش خون که می تواند با التهاب مسدود شود، کمک می کند وهمچنین در درمان اختلالات مفاصل بسیار استفاده می شود. در بعضی موارد ، آرتروز می تواند باعث التهاب و درد مزمن شود.

بیشتر بدانید : دارچینی که میخورید سمی است! دارچین اصل را بشناسید


جو دوسر

غلات کامل مانند جو دوسر، نشاسته مقاوم است و التهاب را کاهش می دهد. بلغورجو دوسر همچنین در یک وعده می تواند سرشار از آهن باشد که به رفع کمبود آهن ، یکی از دلایل عمده درد مفاصل کمک می کند.


مواد لازم

  • آناناس: 2 تکه
  • جو دوسر: یک فنجان
  • آب: 2 فنجان
  • آب پرتقال:  یک لیوان
  • چوب دارچین: یک تکه
  • عسل طبیعی: یک قاشق چای خوری


 روش تهیه

آب و بلغور جو دوسر را درون یک قابلمه بریزید و طبق دستورالعمل روی بسته ،آن را بپزید.بگذارید بلغور جو دوسر خنک شود.آب پرتقال جو دوسر پخته شده سرد ، دارچین ، آناناس و عسل را در مخلوط کن بریزید تا نرم شود.اگر بافت سبک تری می خواهید ، آب اضافه کنید.


بیشتر بدانید : زانو و زانو درد، درمان زانو درد با ورزش

بیشتر بدانید : عوامل اصلی زانو درد را بشناسید

بیشتر بدانید : درمان زانو درد و تقویت زانو با 5 ورزش موثر

بیشتر بدانید : صدای زانو و تق تق کردن زانو خطرناک است؟


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com