حرارت دادن را تا 3 دقیقه یا تا زمانی كه حباب‌هایی در مركز املت ظاهر شود، ادامه دهید. حالا آن را برگردانده و روی دیگر را نیز 20 دقیقه سرخ كنید.

املت اسفناج، یكی از غذاهایی است كه برای تهیه آن باید اندكی صبر و حوصله بیشتر از زمان پخت یك املت ساده داشته باشید. میتوان آن را همانند شامی سبك و سالمی بر سر سفره آورد و حین خوردن غذایی خوشمزه، پروتئین و آهن بدن را نیز تأمین كرد. اگر علاقه‌مند یادگیری طرز تهیه آنید، ادامه مطلب را بدقت بخوانید.
 
مواد لازم :
- 90 گرم یا سه‌چهارم پیمانه آرد گندم
- یك عدد تخم‌مرغ
- دوسوم پیمانه ماست
- 3 قاشق سوپ‌خوری آب
- یك قاشق سوپ‌خوری روغن
- 500 گرم برگ اسفناج (آب‌پز و كوبیده شود)
- یك نوك قاشق جوز هندی رنده‌شده
- نمك و فلفل، به مقدار لازم
مواد لازم داخل املت:
- یك قاشق سوپ‌خوری روغن مایع
- 3 عدد پیازچه
- 225 گرم یا یك پیمانه خامه
- 4 قاشق سوپ‌خوری ماست شیرین
- 90 گرم یا سه‌چهارم پیمانه پنیر پیتزایی رنده‌شده
- یك عدد تخم‌مرغ (آرام زده شود)
- 125 گرم یا یك پیمانه گردو
- 2 قاشق سوپ‌خوری جعفری خردشده
- یك نوك قاشق چای‌خوری فلفل سیاه

طرز تهیه :
1 - آرد را الك كرده و با مقداری نمك مخلوط كنید. در ظرف دیگری تخم‌مرغ، ماست و آب و روغن را با هم مخلوط كنید؛ سپس مخلوط آرد و نمك را كم‌كم به آن اضافه كرده و هم بزنید.
پوره اسفناج (اسفناج كوبیده شده) را نیز به همراه فلفل و جوز هندی به این مواد بیفزایید. به این ترتیب، مایه املت آماده می‌شود.

2 - برای درست‌كردن مواد داخل این املت، روغن را در تابه نچسبی ریخته و پیازچه را در آن كمی تفت دهید؛ پس از آن در ظرف دیگری خامه، ماست شیرین و نیمی از پنیر پیتزا را با هم مخلوط كرده و سپس تخم‌مرغ زده‌شده را همراه گردو و جعفری خردشده به آن اضافه كنید. حالا این مخلوط را با نمك و فلفل قرمز، مزه‌دار كنید.

3 - كمی روغن در تابه گرد كوچك و نچسبی بریزید و روی شعله اجاق‌گاز داغ كنید و باتوجه به اندازه تابه چند قاشق سوپ‌خوری از مایه املت را در روغن داغ بریزید و تابه را كمی تكان دهید تا لایه‌ای از مایه در كف ظرف پخش شود.
حرارت دادن را تا 3 دقیقه یا تا زمانی كه حباب‌هایی در مركز املت ظاهر شود، ادامه دهید. حالا آن را برگردانده و روی دیگر را نیز 20 دقیقه سرخ كنید. پس از آن، املت را به بشقابی منتقل كرده و با لایه‌ای از فویل آلومینیوم روی آن را بپوشانید تا گرم بماند. سپس بقیه املت‌ها را به همین ترتیب درست كنید.

4 - حالا مواد داخل املت را داخل نیمه‌ای از هركدام از املت‌ها ریخته و نیمه خالی آن را روی مواد برگردانده و دوباره یك‌بار دیگر تا كنید. این كار را درمورد همه املت‌ها انجام دهید؛ سپس یك عدد پیركس گود را چرب كرده و املت‌ها را كف آن بچینید و بقیه پنیر پیتزا را روی آنها بریزید.
پس از آن، ظرف حاوی املت‌ها را به مدت یك ربع داخل فر (با دمای 180 درجه سانتی‌گراد) قرار دهیدگردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : jamejamonline.irمطالب پیشنهادی :
گراتن ماکارونی
قیقناق صبحانه ای مقوی
دستور تهیه پنكیك خانگی بسیار راحت و خوشمزه!
پخت دست پیچ یا رولت گوشت با روشی ویژه و خاص
گراتن اسفناج و پاستا