چه مدل دامنی متناسب با اندام شماست؟
خیلی از خانم ها نمی دانند که دامن های مختلف چه جلوه ی خاصی را به آنها می بخشد و با پوشیدن چه دامنی با اندام آنها سازگاری دارد و به جذابیت شان کمک می کند

 انتخاب دامن مناسب بر اساس فرم بدن

نحوه انتخاب و پوشیدن یک دامن باید به چه ترتیبی باشد ؟ دامن های مختلفی با اندازه های متفاوتی وجود دارد مانند : دامن های کوتاه ، دامن های بلند ، و یا دامن هایی که از لحاظ قد متوسط هستند . دامن به شما یک جنبه کاملا زنانه می دهد ، زیرا شلوار تا حدودی جنبه ی مردانه دارد تا زنانه . اما دامن پوششی کاملا زنانه است و هنگامی که دامن می پوشید بدون اینکه خودتان متوجه شوید به علت این پوشش ، تمام توجهات به سوی شما جلب می شود . آیا تا کنون به این موضوع پی برده بودید ؟ اگر تا به حال موضوع گفته شده را تجربه نکرده اید ، توصیه می کنیم این دفعه که به مهمانی دعوت می شوید، دامن بپوشید تا متوجه این تفاوت شوید .
بعضی از خانم ها این تفکر را دارند ، که دامن فقط به افراد لاغر و قد بلند می آید !!!! اما این تفکر درست نیست ، اگر قسمت های از بدنتان بزرگ هستند ، و به همین علت فکر می کنید که نمی توانید دامن بپوشید اما در اشتباه هستید زیرا مهم این است که شما راه حل را بدانید و دامن مناسبی را انتخاب کنید تا از برجستگی این ناحیه کم شود . و حتی یک زیبایی خیلی فوق العاده را به شما ببخشد . و یا اینکه خیلی از خانم ها نمی دانند که دامن های مختلف چه جلوه ی خاصی را به آنها می بخشد و با پوشیدن چه دامنی به منظوری که دارند برسند ، ما تمام این موارد را برایتان توضیح می دهیم :

بیشتر بدانید : ست کردن چکمه با دامن، یک تیپ شیک زمستانی!!

دامن های راسته 

اگر دامن راسته ای که می خواهید بپو شید ، بلند و تنگ می باشد ، باعث می شود که جلوه ی کاملا زیبا و خانمانه ای را به شما بدهد ، و این فرم دامن بیشتر برای خانم های مناسب است که باسن ندارند و یا باسن خیلی کوچکی دارند .  و این دامن را باید با کفش های رو باز و پاشنه دار بپوشید ، اگر قدتان بلند است این دامن را با کفشی که کمی لژ دارد بپوشید ، اما اکر قد کوتاه و نه چندان بلندی دارید ، بهتر است با کفش های پاشنه دار بپوشید .و اگر باسن کوچکی دارید اما کمی شکم دارید بهتر است از بک کمر بند مدل دار استفاده کنید ، که دور کمرتان بسته شود و بر روی شکم تان بسته شود تا شکم شما را مخفی نگه دارد و دیده نشود .

دامن های کوتاه 

همه ی خانم ها با استایل های مختلف می توانند از این مدل دامن استفاده کنند حتی اگر چاق هستید ، هیچ منعی برایتان وجود ندارد ، و بر عکس باعث منظم و مرتب شدن بیشتر شما می شود و شما را تا حدودی لاغرتر نشان می دهد ، اما اگر بخاطر اینکه چاق هستید ،دامن های بلند و گشاد بپوشید ، تاثیر منفی بر روی شما می گذارد و باعث می شود که چاق تر به نظر برسید و معمولا توصیه می شود که دامن های کوتاه را با جوراب شلواری بپوشید زیرا پاهای شما را زیباتر نشان می دهد .
دامن های که مدل پلیسه دارند و با به همراه خود یک زیر دامنی را دارند : این دامن ها بخصوص برای افرادی که باسن ندارند و یا به اصطلاح باسن صافی دارند، مناسب است و یا افرادی که کمی شکم دارند البته کمی، اگر شکم تان بزرگ است این دامن باعث می شود که شکم تان بزرگ تر به نظر برسد .

دامن های بلند

افرادی که چاق هستند به هیچ وجه نباید دامن های بلند را بپوشند . اما سایر افراد و خانم ها یی که می خواهند دامن بلند بپوشند ، بهتر است این دامن را با لباس و بلوز های کوتاه بپوشند زیرا اگر با بلوز بلند بپوشند ، جلوه ای زیبایی به شما نخواهد داد بلکه شما را بی قواره نشان خواهد داد .

دامن های کلوش 

این دامن و این مدل حسنی که دارد ، این است که اندازه ی دقیق اعضای بدن شما مشخص نمی شود ، اگر شما کمی چاق و یا بر عکس کمی لاغر باشید با پوشیدن این مدل دامن ، اصلا چاقی و یا لاغری شما مشخص نمی شود .
 در انتها یک نکته و توصیه برایتان داریم : بعضی از افراد می گویند که عادت به دامن پوشیدن ندارند ، زیرا همیشه شلوار پوشیده اند ، و خیلی کم پیش آمده است که شلوار بپوشند ، برای این افراد توصیه ای که داریم این است که : وقتی دامن می پوشند ، بهتر است یک جوراب شلواری بپوشند ، زیرا جوراب شلواری به مانند یک شلوار عمل می کند . و به مرور زمان به دامن پوشیدن نیز عادت می کنند.
 
 

بیشتر بدانید : ست کردن لباس، این بار با دامنی به رنگ خاص!!

بیشتر بدانید : مدلهای کت و دامن مجلسی زنانه از یک برند معروف

بیشتر بدانید : مدل کت و دامن پاییزی به سبک ملانیا ترامپ شیک پوش

بیشتر بدانید : 20 مدل دامن چرم زمستانی به پیشنهاد مجله Elle


تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ