4 نکته مهم در استفاده از خامه قنادی
 خامه قنادی یکی از پرمصرف ترین لوازم شیرینی پزی و پخت کیک است که این روزها خانمهای بسیاری به دنبال استفاده از آن هستند. شما هم اگر می خواهید از خامه قنادی استفاده کنید بهتر است 4 نکته زیر را بدانید

نکته هایی مهم در استفاده از خامه قنادی
خامه قنادی,نکته هایی مهم در استفاده از خامه قنادی

_ یکی از راه هایی که کمک می کند خامه بهتر فرم بگیرد، این است که پره های همزن و ظرفی که می خواهید خامه را در آن فرم بدهید، کاملا سرد و عاری از چربی و کاملا تمیز باشد.

_ اگر به هر علتی خامه ای که از فریزر خارج کرده اید و زمان زیادی در یخچال گذاشته اید خیلی شل شده به ویژه در تابستان که محیط بیرون گرم است، نیم ساعت جلوتر از هم زدن در فریزر قرار دهید تا کاملا سرد باشد. اگر ظرف خامه گرم باشد، خامه فرم نمی گیرد.

_ ظرف خامه که قرار است در آن خامه فرم داده شود، بهتر است شیشه ای ، فلزی یا چینی باشد. اگر ظرف پلاستیکی باشد، چربی خامه را جذب می کند و فرم نمی گیرد و چربی در ظرف پلاستیکی خوب پاک نمی شود .

_ هیچ وقت خامه فرم داده شده را در فریزر قرار ندهید. فقط به مقداری که نیاز دارید خامه را فرم دهید زیرا بعد از فرم دهی به هیچ عنوان برای کاور یا تزیین قابل استفاده نیست اگر به هر دلیلی نتوانستید خامه را فرم دهید و خامه تان فرم نگرفت، آن را در ظرف درب دار در فریزر قرار دهید تا بعدا با همین خامه انواع دسر یا بستنی تهیه کنید.بیشتر بدانید : شیرینی پزی حرفه ای در خانه با 12 ترفند ساده!!

بیشتر بدانید : دستور تهیه کرم پفی برای تزیین رویه کیک!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : طرز تهیه خامه فرم گرفته با خامه صبحانه

اگر می خواهید بیشتر بدانید : چگونه خامه فرم گرفته برای تزیین کیک درست کنیم؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : 5 نکته برای پخت یک کیک نرم و خوشمزه


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.com