بعضی از دروغگوها برای لاپوشانی كاری كه ممنوع كرده‌اید، مثل سیگار كشیدن یا وقت گذراندن با دوستان دروغ می‌گویند.

بعضی از مردها از پنهانكاری بی‌دلیل لذت می‌برند. گاه آنها در عین این‌كه هیچ چیز برای پنهان‌كردن ندارند، واقعیت را نمی‌گویند. اما زنان‌ اغلب چه به روی شوهرشان بیاورند چه نه، متوجه دروغ می‌شوند و كم‌كم این تفریح كوچك آقایان بدگمانی را در همسرشان ریشه‌دار می‌كند.

توصیه‌هایی به دروغگویان
1 - هر چقدر هم‌ كه‌ همسرتان‌ از بیان‌ حقیقت‌ نگران‌ و مشوش‌ می‌شود به او دروغ نگویید، زیرا روزی‌ حقیقت‌ در نزد زن‌ فاش‌ می‌شود و فقط شرمندگی باقی می‌ماند.

2 - اگر دروغ‌هایتان برای جلب توجه همسرتان و تعریف و تمجید از اوست به كارتان ادامه دهید؛ یك روز این دروغ‌ها راست می‌شود و نتیجه خوبی از آن می‌گیرید.

دروغگویان چند دسته هستند 
1 - بعضی‌ از مردان‌ در برابر غر زدن‌ زنانشان‌ مجبور به‌ گفتن‌ دروغ‌هایی‌ می‌شوند كه‌ در انجام‌ و برآورده‌ ساختن‌ آن‌ ناتوان‌ هستند. مردی‌ كه‌ زیر بار فشار سخن‌های ‌همسرش‌ باشد، دست‌ به‌ دروغگویی‌ می‌زند و به‌ همسرش‌ وعده‌هایی‌ می‌دهد كه‌ خودش‌ هم‌ می‌داند از عهده‌ آن‌ برنمی‌‌آید، اما به‌ خاطر ساكت‌ كردن‌ همسرش‌ و جلوگیری‌ از كشمكش‌ و جنگ‌ اعصاب‌ مجبور به‌ دروغگویی‌ می‌شود، اما خلف وعده خود دعوای دیگری برمی‌انگیزد.

2 - بعضی از دروغگوها می‌خواهند لاف بزنند و خود را نزد دیگران بزرگ كنند. همسر این آقایان باید كمبود توجه آنان را جبران كند و هرگز آنان را تحقیر نكند تا دروغ گفتن آنان كاهش یابد.

3 - بعضی از دروغگوها برای لاپوشانی كاری كه ممنوع كرده‌اید، مثل سیگار كشیدن یا وقت گذراندن با دوستان دروغ می‌گویند. برای این‌ كه جلوی چنین مساله‌ای را بگیرید به علاقه‌مندی‌های یكدیگر احترام بگذارید و زمانی در طول ماه را نیز به رفت و آمد با دوستان اختصاص دهید.

4 - بعضی دیگر از دروغگو‌ها برای به دست آوردن یك گوشه كه همسرشان به آن دست نیافته است و به دست آوردن حس كنترل دروغ می‌گویند. مثلا همسرتان رفته است روزنامه بخرد. اما وقتی از او می‌پرسی كجا بودی می‌گوید در پاركینگ بودم. فقط برای این‌كه شما همه كارهایش را ندانید و او را چك نكنید. چنین مردی نیاز به كم‌ محلی دارد. بزودی آرزو خواهد داشت از او بپرسید كه كجا بوده است.گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : jamejamonline.irمطالب پیشنهادی :
با 10 روش ارزان همسرتان را خوشحال کنید

ایمیل ها و پیامک های همسرمان را چک کنیم یا نه؟

چه کنیم تا خیانت در زندگی شکل نگیرد؟؟؟

10 نکته برای جلب محبت مادر همسر

با جراحت های روابط زناشویی آشنا شوید!!!