شرایطی که در زیر رعایت آن را پیشنهاد می کنیم برای تداوم یک رابطه ی پایدار لازم است هر چند کمی سختگیرانه به نظر بیایند :
اینکه با هم صمیمی هستید خوب است. اینکه در جمع صمیمیتان می توانید با خیال راحت با هم شوخی کنید خوب است. اینکه زیاد با هم معاشرت می کنید خوب است. اینکه برای مراعات حال هم بیشتر کار می کنید خوب است اما اگر بعضی چیزها رعایت نشود همین خوبها به بدی خواهند کشید. صمیمیت ،حماقت می شود. معاشرت ،مزاحمت می شود. مراعات حال هم به لجبازی و بی مبالاتی می کشد و... خوب شروع کردن مهم نیست. گاهی لازم است از ابتدا سنگین و محتاط بود و به مرور صمیمی شد.
 

 

شرایطی که در زیر رعایت آن را پیشنهاد می کنیم برای تداوم یک رابطه ی پایدار لازم است هر چند کمی سختگیرانه به نظر بیایند :

حریم خصوصی همدیگر را رعایت کنیم
هر کسی نیازمند حریم خصوصی است که در آن راحت باشد. مادر شوهر بزرگتر است و احترامش به جا ،اما شایسته نیست بدون اطلاع وارد حریم خصوصی عروس شود و او را با لباس خواب ببیند یا طوری حریم او را ناامن کند که جرات پوشیدن لباس خواب نداشته باشد و همیشه در حال مراعات و ملاحظه باشد. این تازه عروس که به دلیل حیا مجبور به مراعات دائمی در رفتار و پوشش است، در جای دیگری سرزنش خواهد شد که چرا خودش را برای همسرش مثل تازه عروسهای دیگر آراسته نمی کند. پس باید همواره رعایت حریم خصوصی دیگران بشود. سرزده وارد اتاق عروس یا مادر شوهر شدن و بدون اجازه از وسایل یکدیگر استفاده کردن از صمیمیت و محبت نیست از مصادیق بی احترامی و کم فرهنگی است.

بیشتر بدانید : چگونه در دل مادرشوهر خودمان را جا کنیم؟

 

با شعار دادن دچار سوء تفاهم نشویم
باید بین رفتار مادر و دختر ، و رفتار مادرشوهر و عروس تفاوت وجود داشته باشد. این شعارها که ما با هم مادر و دختر هستیم توجیه کننده ی رفتارهای ناراحت کننده نیستند. اگر ادب و احترام و رعایت حقوق همدیگر را همیشه سرمشق رفتارمان کنیم با هم مشکلی پیدا نخواهیم کرد. خیلی از مشکلات ناشی از خوش بینی و کم تجربگی های ماست.
 
رویایی و ساده لوح نباشیم
خیلی از عروسها به رویای داشتن محبوبیتهای کذایی وارد خانه ی مادر شوهر شده و از هیچ فداکاری دریغ نمی کنند اما بعد از مدتی خودشان را قربانی و فداشده می بینند. این شکست از ابتدا هم معلوم است. این خوش بینی های بی دلیل، بدبینی های افراطی بعدی هم در پی دارد. گاهی می بینیم آن عروسی که خیلی خودش را وارد مسائل خانواده مادر شوهر نمی کند و دل نمی سوزاند از احترام بیشتری برخوردار می شود آن گاه گیج و سردرگم می شویم که رفتار درست کدام است؟ اگر رفتار درست به اختلاط و دخالت زیاد در امور زندگی هم است پس این طور عکس العمل ها چه چیزی را نشان می دهند. مشکل اینجاست که وقتی زیاد اختلاط پیدا می کنیم، علاوه بر آنکه خوبیهایمان را نشان می دهیم عیوبمان را نیز آشکار می کنیم. علاوه بر آنکه محبتهای زیادی می بینیم مورد انتقادهای زیادی هم واقع می شویم. اما آنکه دورتر است نه به اندازه ی ما محبت می بیند و نه به اندازه ی ما مورد انتقاد و ملامت قرار می گیرد. حقیقت این است که مخلوط کردن ادب با صمیمیت ، یک مهارت ظریف و دقیق است که کمتر کس به آن آراسته می شود. اگر می خواهید محبتتان را پایدار کنید ادب، تدبیر و صمیمیت را به موازات هم پیش ببرید و از ساده لوحی بپرهیزید تا بعدها احساس یک قربانی پیدا نکنید.
 
بدبینانه و با پیش فرضهای منفی وارد نشوید
بعضی ها اصلا از قبل از ازدواج و قبل از هیچ تجربه ای در ارتباط با خانواده همسر، کلا نسبت به این رابطه بدبین اند و با پیش داوریهای منفی وارد می شوند. طبیعی است که در این صورت همه چیز را بد تعبیر خواهند کرد. ضمن آنکه باید از داشتن نگاهی رویایی و انتظارات کذایی و اختلاط بی نظمانه پرهیز کرد لازم است خیرخواه و دوست هم باشیم. احترام پدر و مادر همسر را در هر شرایطی باید نگاه داشت. والدین همسرما به گردن همسرمان حق زیادی دارند. گاهی نگاه بدبینانه ی ما کار را به گناهان زیادی می کشاند.

البته در پایان گفتنی است که نسخه ی زندگی هر کسی با دیگران فرق دارد. اما رعایت برخی اصول مثل احترام، ادب، حق بزرگی والدین و ... در هر شرایطی نتیجه ی خوبی دارد. اما اگر در شرایطی قرار دارید که نمی دانید با شرایط شما کار درست و انتخاب بهتر چیست بدانید که رضایت خداوند همیشه در صلح و خیر و نیکی است. آنچه به نظرتان به خیر و نیکی نزدیکتر است همان را انتخاب کنید. اگر برخی از دستورهای سختگیرانه را مطرح می کنیم برای جلوگیری از مشکلات بعدی است نه برای ارضای احساس حاکمیت کسی و ...
 

بیشتر بدانید : نحوه صحیح رفتار با شوهر، فقط خانم ها بخوانند!!

بیشتر بدانید : این 10 جمله را هرگز به مادرشوهرتان نگویید!!
گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : tebyan.net