شما با فردی ازدواج کرده اید که قبلا نامزد داشته است و او در چشم شما عالی به نظر می رسد. فقط یک مشکل کوچک وجود دارد. شما پیش خود فکر می کنید مبادا هنوز به نامزد قبلی اش فکر کند؟


شما با فردی ازدواج کرده اید که قبلا نامزد داشته است و او در چشم شما عالی به نظر می رسد. فقط یک مشکل کوچک وجود دارد. شما پیش خود فکر می کنید مبادا هنوز به نامزد قبلی اش فکر کند؟ گاهی اوقات، تعجب می کنید که اگر او همیشه به فکر شماست پس چرا گاهی اوقات رفتارهای مشکوکی از او سر می زند؟ به جای فشار آوردن به خودتان یا برعکس بی خیال بودن به کارهای او بیشتردقت کنید تا ببینید آیا شک و شبهه شما صحت دارد یا خیر.
 
در این مقاله نشانه هایی وجود دارد که توسط آنها می توانید حدس بزنید آیا همسرتان هنوز به نامزد قبلی اش فکر می کند یا خیر. 
 

1. دائماً در بحث ها حرف او را می زند
این یک نشانه واضح و روشنی است. اگر او دائما از نامزد قبلی اش صحبت می کند، و به او فکر می کند. حتی اگر درمورد جوانب منفی او صحبت می کند، واقعیت این است که همسرتان هنوز به نامزد قبلی اش فکر می کند.
 
 
2. نامزد قبلی اش را با شما مقایسه می کند
اگر همسرتان شما را با نامزد قبلی اش مقایسه می کند، نشانه این است که هنوز هم به او فکر می کند. ابتدا، شما باید نسبت به این موضوع بی اعتنا باشید اما بعد از مدتی(اگر ادامه پیدا کرد) اگر کم کم مقایسه کردن ها برای شما آزاردهنده شد، مطمئن شوید که شوهرتان هنوز به فکر نامزد قبلی اش است و هنوز از فکر او در نیامده.

3. اصرار دارد که در نزدیکی منزل نامزد قبلی اش زندگی کنید
اگر همسرتان اصرار دارد که نزدیک محل زندگی نامزد قبلی اش زندگی کنید نشان می دهد که هنوز دست از سر نامزد قبلی اش بر نداشته است. اگر شما این شرایط را قبول کردید فقط به این دلیل که نخواستید برای شوهرتان محدودیت ایجاد کنید، اما بدانید که خیلی آسیب می بینید. از خودتان دفاع کنید و شرایط را برایش صریحا اعلام کنید. اگر نسبت به شرایط موجود حالت تدافعی به خودش گرفت معلوم است که از شرایط راضی است و نمی خواهد از نامزد قبلی اش دور شود.
 
 
4. مرتبا با او در تماس است
اگر همسرتان مرتبا تماس های مشکوکی دارد و شما مطمئن شدید که با نامزد قبلی اش در تماس است مشخص است که هنوز با او در ارتباط است.
 

5. اگر به طور اتفاقی شما را به اسم او صدا می زند
البته این مورد یک نشانه قطعی نیست اما ما به او فرصت می دهیم. اگر این مورد چندبار تکرار شد و او بابت این کارش عذرخواهی نکرد، دیگر قابل تحمل نیست. حس بدی که پس از هر بار صدا کردن اسمتان به شما دست می دهد قابل قبول نبوده و باید حتما درمورد روابطتتان به طور اساسی فکر کنید.
 
 
6. اگر یادگاری های نامزد قبلی اش را نگه داشته
اگر یادگاری های نامزد قبلی همسرتان را پیدا کردید، و زمانی که درمورد آن با همسرتان صحبت کردید و جواب سربالا شنیدید مطمئن شوید که هنوز به یاد نامزد قبلی اش یادگاری هایش را نگه داشته.

7. اگر همسرتان اصرار می کند که موسیقی ای گوش کند که از آن خاطره دارد
اگر همسرتان اصرار می کند که موسیقی ای گوش کند که از آن خاطره دارد علامت بدی است که نشان می دهد هنوز به رابطه قبلی اش چسبیده است. دراین مواقع او اصرار می کند که مجددا و حتی بارها و بارها آن آهنگ را گوش کند. پس به ما اعتماد کنید. این علامت هرگز نشانه مثبتی نیست.
 

8. شما را به مکان هایی می برد که آنجا برای او یادآور نامزد قبلی اش است
اگر همسرتان دائماً اصرار دارد که به جایی بروید که با رفتن به آنجا به یاد نامزد قبلی اش می افتد از او بپرسید که چرا همیشه به اینجا می آیید؟ اگر او باز هم اصرار داشت که به جایی بروید که با نامزد قبلی اش زیاد رفت و آمد می کرده مشخص است که به شما فکر نمی کند و هنوز فکرش مشغول نامزد قبلی اش است.
 
 
9. اگر از وضعیت بد ازدواج نامزد قبلی اش صحبت کرد
اگر همسرتان درمورد زندگی فعلی نامزد قبلی اش صحبت کرد و نارضایتی و نفرت او را از زندگی با همسر جدیدش اعلام کرد شک نکنید که هنوز دست از سر او برنداشته.

10. اگر عکس های او را نگه داشته
گذشته از همه رفتارهای بد همسرتان، اگر به دلایل نامعلومی متوجه شدید که همسرتان عکس نامزد قبلی اش را نگه داشته، دیگر مهم نیست که عکسش را در کیف پولش گذاشته باشد یا جایی آن را پنهان کرده باشد. به هرحال این موضوعی است که شما را ناراحت کرده است. ما به شما توصیه می کنیم با مشاهده چنین موردی، حتما درمورد ادامه زندگی با همسرتان تصمیم جدی تری بگیرید.
 

چه باید کرد؟
نکته قابل تامل در مورد این مساله این است که اکثر انسانها در زندگی گذشته خود یک عشق ناممکن یا دست نیافتنی یا روابط شکست خورده ای ممکن است داشته باشند که جزو گذشته آنها به شمار میرود حتی ممکن است بسیار رویایی و ایده آل بوده باشد اما به هر حال تمام شده است. ما در اینجا به هر دو طرف پیشنهاداتی داریم:
 
1- فردی که این رابطه را داشته و آنرا گذرانده باید به صورت منطقی با آن مواجه شود. مطمئنا شما نمیتوانید گذشته خود را پاک کنید اما این را هم توجه داشته باشید که نباید آنقدر در زندگی تان پررنگ باشد و مدام با خاطره آن اوفت خود را بگذرانید چون مسلما باعث رنجش همسرتان خواهید شد. اگر موفق به ایجاد تعادل در این زمینه نشدید حتما به کمک مشاوره خواهید توانست. کافی است بخواهید زندگی مشترکتان رو هم غرق خوشبختی کنید با همسرتان به مسافرتهای غیر معمول بروید جاهای زیبا و دنج و مکانهای مختلفی را سر بزنید و کارهایی را که انجام نمیدادید انجام دهید. مثل دویدن روزانه با همسرتان یا شبها یک بازی خانوادگی بکنید یا فیلم ببینید و با هم بیشتر حرف بزنید. باور کنید زندگی جریان دارد. نقد را به نسیه نفروشید.
 
2- اگر همسرتان در رابطه گذشته خود غرق است اول از همه خونسرد و صبور باشید. به خازر داشته باشید که حساسیت شما ممکن است تاثیر بدی بگذارد. در باره این مساله به صورت کلامی و رک خیلی حرف نزنید تا قبح آن ریخته شود. مدام نگویید تو او را بیشتر از من دوست داری. تنفر خود را از نامزد فبلی همسرتان بروز ندهید. با آرامش و محبت سعی کنید او را کم کم به سوی خود بکشانید و اگر لازم بود به او یک روز بنشینید ودر کمال خونسردی گلایه های خود را یکباربرای همیشه بگویید و بگویید که هر کاری میکنید که زندگی گرمی داشته باشید

تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
رازهایی که خانمها هیچگاه برای همسرانشان آشکار نمیکنند
احساس خیانت در مردان و زنان چگونه است
روابط نامشروع چگونه مطرح و پيگيری می‌شود؟
21 روش برای گفتن دوستت دارم بدون گفتن حتی یک کلمه
اگر در آستانه ازدواج دوم هستید به نکات زیر دقت فرمایید