متاسفانه زندگی مشتركی كه همیشه توام با شادی و لذت باشد فقط در فیلم‌ها وجود دارد، اما گاهی اوقات مشكلات به حدی زیاد میشوند كه راهی جز جدایی برای همسران باقی نمیماند. در این صورت...
 
 
 
متاسفانه زندگی مشتركی كه همیشه توام با شادی و لذت باشد فقط در فیلم‌ها وجود دارد، اما گاهی اوقات مشكلات به حدی زیاد میشوند كه راهی جز جدایی برای همسران باقی نمیماند. در این صورت هر دو طرف نمیتوانند زندگی خود و احتمالا فرزندشان را خراب شده بدانند و توجهی به آن نكنند.
 

به همین منظور در این بخش به چند نكته اشاره میكنیم كه حتی قبل از جدایی باید به آنها متعهد باشید:
اگر فكر میكنید حتی یك شانس هم برای ادامه زندگی مشترك باقی مانده سعی كنید به جای دادخواست طلاق چند روزی از یكدیگر دور باشید تا بهتر فكر كنید و با آرامش بیشتر یا با مشاوره با متخصصان خانواده دوباره به زندگی مشترك بازگردید.
 
 
ساكت باشید.
زیرا ما گاهی اوقات وقتی احساس میكنیم در زندگی مشترك به بن‌بست رسیده‌ایم
هر‌چه ناراحتی از همسرمان داریم به اعضای خانواده، بستگان و دوستان میگوییم و آنها نیز تفسیر خود را دارند و تصور میكنند كه ما در حال كمك خواستن از آنهاییم به همین علت گاهی پیشنهادات و راه‌حل‌هایی به ما میدهند كه زندگی و اوضاع را خراب‌تر میكند. گاهی اوقات نیز اگر این افراد از اعضای خانواده‌مان باشند سعی دارند ما را مانند چماقی بر سر طرف مقابل بكوبند كه بدین ترتیب نیز هر دو خرد میشویم. پس اگر به یك مشاور بگویید یا روی كاغذ بنویسید به مراتب بهتر است.
 
 
 
كار و احساسات را با هم مخلوط نكنید.
امور شغلی و مالی همواره بر احساسات ما تاثیر گذارند و بهتر یا بدتر شدن آنها وضعیت روحی ما را نیز تحت‌الشعاع قرار میدهند. به همین دلیل زمانی كه در شغل یا وضعیت مالی خود مشكل دارید زمان خوبی برای تصمیم‌گیری در مورد امور احساسی نمیباشد. اول مشكلات خود را برطرف كنید بعد به امور احساسی فكر كنید.
 
 
 
بچه‌ها را نادیده نگیرید.
به یاد داشته باشید بچه‌ها همواره به والدین نگاه میكنند تا بدانند چگونه باید رفتار كنند یا واكنش نشان بدهند. پس در رفتارتان با همسر حتما ادب و احترام را رعایت كنید. حتی اگر میخواهید از یكدیگر جدا شوید نیز بهتر است همگی در كنار هم بنشینید و موضوع را دوستانه با فرزندان در میان بگذارید و هر دوی شما حتما با هم حضور داشته باشید تا فرزندان بدانند همیشه و در هر شرایطی مادر و پدر را دارند چه با هم چه جدا از هم.
 
 
 
در مورد امور مالی یكدیگر را در فشار نگذارید.
گاهی اوقات زن یا شوهر با هزینه‌تراشی یا دریغ از پرداخت هزینه‌ها قصد آزار یكدیگر را دارند كه این كار بیشتر از همه به خودشان و بچه‌ها صدمه میزند.
پس سعی كنید اگر میخواهید با دوری از یكدیگر راحت‌تر زندگی كنید این مدت با هم بودن را تبدیل به شكنجه نكنید!
 
 
 
گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع:jamejamonline.ir
 
 
مطالب پیشنهادی:
مردانی كه حلقه ازدواجشان را دستشان نمی‌كنند!؟
چرا خیلی‌ها بعد از خیانت احساس پشیمانی ندارند
تغذیه روابط همسران در فصل پاییز برای ایجاد نشاط!
فرزند عامل تداوم یا فرو پاشی یك زندگی؟
برقراری روابط عاشقانه با مردان متاهل!!