زندگی مشترك، شیرینی‌ها و تلخی‌های خاص خودش را دارد. عشق و درك متقابل، زندگی را برای زوجین زیبا می‌كند و باعث می‌شود كه آنها از بودن در كنار هم لذت ببرند

زندگی مشترك، شیرینی‌ها و تلخی‌های خاص خودش را دارد. عشق و درك متقابل، زندگی را برای زوجین زیبا می‌كند و باعث می‌شود كه آنها از بودن در كنار هم لذت ببرند و چه خوب است كه در این میان هر یك از آنها سعی كنند لحظات خاطره‌انگیزی را برای طرف مقابل بیافرینند. این لحظه‌ها می‌تواند در موقعیت‌های خاص یا حتی بدون هیچ مناسبتی ایجاد شود.
 
اما از آنجا كه اغلب افراد به دنبال یك بهانه و به اصطلاح یك مناسبت ویژه هستند، سالگرد ازدواج را می‌توان یكی از بهترین این فرصت‌ها تلقی كرد. اولین سالگرد ازدواج، برای هر زوج خوشبختی، واقعه‌ای فراموش نشدنی است.

وقتی 2 نفر یك زندگی مشترك را آغاز می‌كنند، اوضاع فرق می‌كند. سال اول زندگی، سال سختی است چون 2 نفر باید خود را با اخلاق یكدیگر وفق بدهند و به هم عادت كنند. خاطرات تلخ و شیرین زیادی در این سال شكل می‌گیرد و مسلما اولین سالگرد ازدواج، روزی فوق‌العاده برای هر دو نفر است. هدیه‌های چنین روزی هم باید متناسب با همان روز ویژه باشند.
 
 
برای این كه هدیه چنین روزی خاص و بی‌همتا باشد، می‌توانید كمی خلاقیت به خرج دهید و از ایده‌های زیر استفاده كنید:
ـ دفترچه عكس: یكی از رمانتیك‌ترین هدایا برای چنین مناسبتی، تهیه یك دفترچه كاغذی است كه شامل عكس‌های مختلف است. عكس‌ها بهتر است شامل تصاویری از اولین روز ازدواجتان باشد و به اولین سالگرد عروسی‌تان خاتمه یابد. آنها را به ترتیبی زیبا و به سلیقه خود در دفترچه بچسبانید. می‌توانید زیر هر عكس، جمله‌ای عاشقانه بنویسید. شاید از برخی لحظات خاص هم عكسی داشته باشید. حتما از آنها نیز استفاده كنید و حتی كمی توضیح راجع به آن لحظه خاص بنویسید. این هدیه حتما همسرتان را شگفت‌زده می‌كند.
 
ـ ساعت ویژه: خیلی‌ها، از ساعت به عنوان هدیه استفاده می‌كنند. مطمئنا همسر شما هم ساعتی زیبا دارد؛ اما اینجا در مورد ساعتی خاص صحبت می‌كنیم. اگر در بازار بگردید، حتما با ساعت‌های بامزه دیجیتالی كه جای عكس دارد، روبه‌رو می‌شوید. شما می‌توانید در این ساعت از عكس‌های شخصی استفاده كنید یا یك پیغام عاشقانه در آن بنویسید.
 
هدایای دیگری هم وجود دارد، مثلا بلیت یك تئاتر كه همسرتان دلش می‌خواهد آن را ببیند. پس از كنسرت یا تئاتر هم می‌توانید او را به شام در یك رستوران دعوت كنید. تابلوی نقاشی، پیام‌های نوشته شده در درون یك بطری، یك كتاب و حتی یك نامه عاشقانه هم هدایایی هستند كه به‌رغم قیمت اندكشان، بسیار ارزشمندند. اگر از اولین سالگرد ازدواج بگذریم، با كمی تامل خواهیم دید كه یكی دیگر از سالگردهای ازدواج كه بسیار ویژه است، پنجاهمین سالگرد است.
 
پنجاهمین سالگرد ازدواج، مرحله مهمی از زندگی است. گذراندن 50 سال از زندگی با كسی كه به او عشق می‌ورزید، چیزی است كه خیلی‌ها طالب آن هستند. این فرصت مغتنمی است برای این كه با تهیه هدیه‌ای، عشق خود را به همسرتان نشان دهید.
پنجاهمین سالگرد ازدواج، واقعه‌ای مهم است و هدیه شما هم باید بی‌همتا باشد. این سال را بسیاری سال طلایی می‌دانند، اما اصلا لازم نیست كه در این روز حتما طلا به همسرتان هدیه دهید. هر چیزی كه انتخاب خودتان باشد، می‌تواند مفید باشد؛
 
اما اگر نوه یا فرزند این زوج خوشبخت هستید، می‌توانید با به كار بردن ایده‌های زیر هدایای فوق‌العاده‌ای به مادربزرگ و پدربزرگتان یا مادر و پدرتان بدهید:
 
ـ خاطرات طلایی:
منظور از طلا این نیست كه به آنها جواهر هدیه بدهید، بلكه خاطرات طلایی هم می‌تواند كارساز باشد و چه كسی بیشتر از یك زوجی كه 50 سال با هم زندگی كرده‌اند می‌تواند خاطرات طلایی داشته باشد.
پس جمع‌آوری همه این خاطرات با هم و ریختن آنها روی یك CD می‌تواند خیلی مفید باشد. می‌توانید با عكس‌های جداگانه این زوج، آغاز كنید و سپس عكس‌های نامزدی، عروسی و بقیه مراحل مهم زندگیشان را در آن بگنجانید. می‌توانید روی عكس‌ها از موسیقی مورد علاقه این زوج بهره ببرید. فقط كمی تلاش برای تهیه چنین چیزی لازم است. حتی اگر عكس‌های كودكی آنها را هم دارید، می‌توانید از آنها استفاده كنید. این می‌تواند یكی از بهترین هدایا از جانب فرزندان یا نوه‌ها در روز سالگرد ازدواج باشد.
 
ـ یك سفر پرخاطره:
هدیه دیگری كه فرزندان می‌توانند در چنین روزی به والدینشان بدهند، یك سفر 2 نفره است. آنها نیاز به شادی و استراحت دارند، اما معمولا حال و حوصله برنامه‌ریزی یك چنین سفری را ندارند. بچه‌ها می‌توانند در این زمینه پیشقدم شوند و این فرصت را در اختیار آنها قرار دهند.
 
ـ كادوهای متفرقه: علاوه بر این هدایا، كادوهای زیاد دیگری هم وجود دارد كه می‌توانید به آنها تقدیم كنید. یك شاخه رز زیبا، قاب عكس 2 نفره و حتی كاردستی‌هایی كه نوه‌ها برای آنها تهیه كرده‌اند.
به هر حال هدیه شما هرچه كه هست، با دقت تمام آن را كادوپیچ كنید. مطمئنا طرف مقابل از آنها خوششان خواهد آمد.
 
 
گردآوری :گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع: jamejamonline.ir - الهه عیوض‌زاده
 
مطالب پیشنهادی:
من هیچ علاقه ای به رابطه زناشویی با همسرم ندارم
چگونه از شایعه پردازی و پشت سرگویی خواهرشوهرم جلوگیری کنم؟
چگونه کیفیت روابط زناشویی خود را افزایش دهیم
از حس تملک زنانه چه مي دانيد؟به شوهر من نزديک نشويد
چگونه ارتباط عاشقانه و رمانتیک روزهای اول ازدواج را برگردانیم؟
چگونه اعتماد واطمینان را در همسرم بوجود بیاورم
وقتی همسرم همكارم می‌شود!