خیر این مسئله درست نیست ؛ متاسفانه بخاطر همین مسائل نادرست و عامیانه است که زنان بسیاری دچار بارداری های ناخواسته می شوند.


 
بسیاری از زوجهای جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کا فی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران ، با مشکلاتی مواجه هستند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می گرد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی و.... قابل مشاهده می باشد . سیمرغ با هدف پیش گیری از ایجاد این گونه مشکلات و با احترام به حریم خانواده ، جهت افزایش دانایی زوجهای جوان و کمک به بهبود واستحکام روابط همسران اقدام به تهیه و ارائه مطلب زیر نموده است .

سئوال :
آیا دوش گرفتن بعد از رابطه جنسی از بارگیری جلوگیری می کند؟
 
شنیده ام که دوش گرفتن بعد از رابطه زناشویی از بارداری جلوگیری می کند؛ آیا این مسئله صحت دارد؟

پاسخ :
خیر این مسئله درست نیست ؛ متاسفانه بخاطر همین مسائل نادرست و عامیانه است که زنان بسیاری دچار بارداری های ناخواسته می شوند
. اگر اسپرم همسر شما قوی باشد به گردنه رحم شما وارد شده و حتی داخل رحم شده و تخمك را بارور مي سازد. اگر شما دارای رم و تخمک های حساسی هستید حتی اگر اسپرم قوی هم نباشد می تواند تخمک را بارور کند. فقط کافی است که به یکی از تخمک ها برسد!

برای جلوگیری از بارداری روش های مختلفی وجود دارد. به شما پیشنهاد می کنم که همزمان از دو روش برای جلوگیری استفاده کنید . با مشورت با پزشک متخصص تان می توانید روشی را انتخاب کنید که به وضعیت جسمی و نوع زندگی تان بیشتر سازگار باشد. شاید تصمیم بگیرید که از قرص های ضدبارداری یا حتی عمل جراحی دیاگرام استفاده کنید. اما حتما ابتدا با متخصص تان مشورت کنید.
 
تهیه و ترجمه :گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ
 
 
مطالب پیشنهادی:
چگونه با همسرمان رابطه جنسی صمیمانه ای داشته باشیم؟
گفتگو، شرط لازم یک رابطه زناشویی رضایت‌بخش
خانمها: چطور با شوهر بیکار خود کنار بیاییم؟
ده خواسته زنان از همسرانشان
شوهرم مشکل روانی دارد
چگونه همسرتان را مثل موم نرم‌كنيد ؟