سیمرغسیمرغ
lifestyle-top-1
تازه های روابط والدین و فرزندان

غذا خوردن کودک تا سنین چهار یا پنج سالگی باید در حضور مادرش باشد، اما از سنین پنج سالگی به بالا که قدرت انتخاب کودک بالا می رود و استقلال بیشتری می یابد، می تواند به تنهایی غذا بخورد.
نظم و انضباط کودک در غذا خوردن اهمیتی ندارد و مهمترین مسئله پیش از رعایت نظم و انضباط، یاد گرفتن شیوه درست غذا خوردن توسط کودک است.

استقلال در غذا خوردن کودک از زمانی آغاز می‌شود که او توان گرفتن اشیا را داشته باشد که در این زمان باید اشیاء خوردنی نرم که خطرناک نیست مثل بیسکویت را در اختیار او قرار داد تا در زمان گرسنگی آن را در دست گرفته و بخورد.
در این زمان نباید برای خوردن خوراکی به کودک فشار آورد و از او انتظار داشت با رعایت نظم و انضباط و به دور از هر گونه ریخت و پاش غذا بخورد چرا که چیزی که در این زمان اهمیت دارد این است که باید کودک نحوه غذا خوردن درست را بیاموزد.

زمانی که کودک بزرگتر شد باید با مشارکت مادر و با استفاده از قاشق غذا خوردن را یاد بگیرد و در این هنگام مادر باید او را در پر کردن قاشق، تکه کردن نان و خوردن غذا کمک کند.
به گفته روانشناسان کودک، کودکان باید از سن حدود دو سالگی بتوانند قاشق را برداشته و به طور کامل غذا بخورند.

از سن سه سالگی قدرت حسی و حرکتی کودک کامل می‌شود و هماهنگی کامل بین چشم و دست او بودجود می‌آید و توان غذا خوردن او تقریبا کامل می‌شود، با این حال باید غذا خوردن او در حضور والدین باشد، چون احتمال پرت شدن غذا به گلو و خفگی کودک در این سنین وجود دارد.

غذا خوردن کودک تا سنین چهار یا پنج سالگی باید در حضور مادرش باشد، اما از سنین پنج سالگی به بالا که قدرت انتخاب کودک بالا می رود و استقلال بیشتری می یابد، می تواند به تنهایی غذا بخورد.

نکته قابل توجه در غذا خوردن کودک این است که ظرفیت معده کودکان کم است و در عین سرعت رشد آنها بالا است، به همین دلیل کودکان باید در دفعات بیشتری غذا بخورند و ممکن است چندین بار در روز غذا بخورند.

همچنین در سنین دبستان می توان کودک را به نشستن سر سفره یا پشت میز عادت داد و کم کم به او یاد داد که همچون بزرگسالان در سه وعده غذایی غذا بخورد.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : shahrzadpress.comمطالب پیشنهادی :
10 روش برای غذا دادن به کودک بد غذا
چگونه به کودک بد غذا، غذا بدهیم؟
6 توصیه برای کودکان بدغذا و کم غذا
نكاتی كه باید در غذا دادن به كودك‌تان رعایت كنید
مقوی و مغذی سازی غذای كودك
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
lifestyle-left-2
 lifestyle-left-3


khanevadeh.jpg

اگر در زمینه مشکلات خانواده و تربیت فرزندان نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید

مشکل خود را با یکی از مشاوران آنلاین ما در میان بگذارید

پربیننده ترین مطالب سبک زندگی
رژیم لاغری جنرال موتورز 2017، در یک هفته 8 کیلو وزن کم کنید!!رژیم لاغری جنرال موتورز 2017، در یک هفته 8 کیلو وزن کم کنید!!

اگر دنبال روش سریع برای کاهش وزن هستید حتما بخوانید. رژیم لاغری جنرال موتورز یا رژیم لاغری جی ام، رژیم لاغری ای است که یک هفته ای 8 کیلو وزن تان را کم می کند

 
X