رویکرد اولیه برقراری ارتباط با جنس مخالف عبارت است از پیدا کردن شریکی مناسب که خصوصیاتی منطبق با معیارهای شخصی فرد داشته باشد
رویکرد اولیه برقراری ارتباط با جنس مخالف عبارت است از پیدا کردن شریکی مناسب که خصوصیاتی منطبق با معیارهای شخصی فرد داشته باشد؛ از اینرو می‌توان اظهار داشت که شیوه و تکنیک‌های به کار گرفته شده به این مضمون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. هنگامیکه نوبت به انجام یک چنین کاری می‌رسد، . تعداد بسیار زیادی از افراد عموماً دست پاچه شده و دچار استرس می‌شوند. این کار هنر است و همانطور که می‌دانید هر هنری آموختنی است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات قابل توجهی پیرامون این مطلب آشنا کنیم؛

مراحل

1- توقع خود را پایین بیاورید. این کار می‌تواند جالب و سرگرم کننده باشد به شرطی که شما همه چیز را بیش از اندازه جدی نگیرید. بیشتر اوقات ممکن است شما برای مدت زمان کوتاهی با شخصی که برای ازدواج به شما معرفی شده ارتباط برقرار کنید اما پس از چندی دیگر هیچ وقت آنها را مجدداً ملاقات نکنید. توجه داشته باشید این ملاقاتها برای آشنایی بیشتر و نهایتا انتخاب بهتزین گزینه برای ازدواج است. اگر هر دفعه ای که با شخصی ارتباط برقرار می‌کنید، انتظار داشته باشید نهایتاً با او ازدواج کنید، در زندگی خود قطعاً به بن بست می‌رسید و دچار افسردگی خواهید شد.
 
2- مفهوم حرکات بدنی فرد مقابل را دریابید. راحت باشید و لبخند بزنید. با حرکات بدن و ژست‌هایی که می‌گیرید به طرف مقابل نشان دهید که دستپاچه نیستید و در آرامش کامل هستید و از اعتماد به نفس بالایی نیز برخوردار می‌باشید. هیچ چیزی برای عصبانی کردن شما وجود ندارد.
 آیا طرف مقابل خودش را دست یافتنی نشان می‌دهد؟ آیا احساس می‌کنید که به شما علاقه دارد؟ توجه داشته باشید که در آشنایی های قبل از ازدواج نباید احساساتی عمل کرد. شما تنها در مرحله محک زدن و شناختن یکدیگر هستید. عجله نکنید. همه ما به طور ذاتی این قابلیت را داریم که مفهوم حرکات بدنی را درک کنیم، البته در عین حال این احتمال هم وجود دارد که اشتباه کنیم، پس دقت کنید و عجله به خرج ندهید. اگر حرکتی را مشاهده کردید که نشان می‌داد طرف مقابل به شما علاقمند است، دنبال حرکت دیگری باشید که این حدس را به یقین تبدیل کند.

3- سر صحبت را باز کنید. می‌توانید مکالمه کوچکی را آغاز کنید. بد نیست از جمله‌های پرسشی ساده شروع کنید: "امروز روز خوبی است، نه؟" مهم نیست چه می‌گویید، به هر حال شما که به دنبال جواب درست برای سوال خود نیستید، فقط می‌خواهید عکس العمل طرف مقابل را ارزیابی کنید، اگر پاسخ مثبتی به سوال شما داد، می‌توانید گفتگو را ادامه دهید. و شروع کننده صحبت شوید   و از خودتان بگویید.
 
 4- به تدریج اطلاعات شخصی را به صورت دوجانبه رد و بدل کنید. زمانیکه گفتگوی ابتدایی شما با موفقیت پیش رفت، می‌توانید اطلاعات را با طرف مقابل تبادل کنید و بحث را به صورت سوال و جواب ادامه دهید. در ابتدای بحث روشن کنید که چون میخواهید بیشتر او رابشناسید اجازه دهد مه شما سوالات مهمی را که در ذهن دارید و آمالهای خود را از زندگی مشترکی که در ذهن دارید بازگو کنید.
 
7- به صحبتهای او توجه کامل داشته باشید؛ اگر لطیفه ای تعریف کرد، لبخند بزنید، به داستان‌ها و خاطراتی که تعریف می‌کند، گوش دهید و اجازه ندهید وقایعی که در اطراف شما در حال وقوع می‌باشند، حواس شما را پرت کنند. در عین حال اگر بحث از مسیر اصلی دور شد با هوشمندی بحث را به مسیر اصلی هدایت کنید. می‌توانید با یک پرسش به موقع این کار را انجام دهید.

نکات مهم

چیزی که می‌گویید مهم نیست، اما هر چه که می‌گویید، سعی کنید افکار مثبت را دنبال کنید. منفی گرا، خودخواه، و متکبر نباشید؛ خیلی دوستانه برخورد کنید.
 
از همان برخورد اول بیش از اندازه رمانتیک نشوید، فقط مکالمه کنید. این کار فشار زیادی را از هر دوی شما بر می‌دارد.
 
شوخی کنید. شوخ طبعی نشان می‌دهد که شما فرد سرگرم کننده و جذابی هستید. از تعریف کردن جوک‌هایی که به هر نحوی امکان دارد با روحیات فرد مقابل سازگار نباشد پرهیز کنید. پیش از صحبت کردن فکر کنید و به خاطر داشته باشید که حتماً لازم نیست تمام مدت بامزه باشید.
 
اخطار

هرگز با کسی که از نظر احساسی جذب او نشده اید، ارتباط برقرار نکنید. این احتمال وجود دارد که یکباره وارد رابطه ای شوید که هیچ تمایلی به آن ندارید.
 
 
مطالب پیشنهادی:
چگونه بدانیم که با فردی مناسب خود ازدواج می‌کنیم؟
علل گرایش برخی دختران به مردان شرور و لاابالی!!
درباره جنس مخالفتان مطالعه کنید !
توصیه هایی به جوانان در آستانه ازدواج!
پیش نیاز ازدواج چیست؟؟
 
 
 
 
گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع:shonix.com