نامناسب بودن همه ی مردها آشکار نیست. ممکن است زنی با مردی آشنا شود و قبل از اینکه بفهمد این مرد مناسب او نیست، به او علاقه مند شده و ازدواجی زود هنگام و بدون تحقیق و تفکر انجام گیرد
نامناسب بودن همه ی مردها آشکار نیست. ممکن است زنی با مردی آشنا شود و قبل از اینکه بفهمد این مرد مناسب او نیست، به او علاقه مند شده و ازدواجی زود هنگام و بدون تحقیق و تفکر انجام گیرد که پایانی خوش نخواهد داشت.
اگر هنوز در سنين بیست سالگی هستید و نمی‌توانید از برخورد و آشنایی با خواستگارانی که در این مقاله برایتان معرفی می‌کنیم، مقاومت کنید، چندان اشکالی ندارد، آشنایی شما برای کسب تجربه چندان هم بد نیست. اما اگر به دنبال شریک ازدواج هستید، وقت خود را در ارتباط با مردهایی مثل اینها که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم تلف نکنید. البته ممکن است این مردان در نگاه اول معقول به نظر بیایند، و حتی دوستتان هم بدارند (البته به طریق خودشان)، اما مطمئن باشید که هیچوقت با شما ازدواج نخواهند کرد. اگر به دنبال ازدواجی بادوام هستید و با یکی از انواع مردهای زیر آشنا شده‌اید، سریعاً رابطه تان را قطع کنید.
 
مردانی که به شما پاسخ نمی‌دهند!
اگر با مردی صحبت می‌کنید و قصد آشنایی با  و او به طریق معمول به سؤالات و صحبت‌های شما پاسخ نمی‌دهد، دیگر به او فکر نکنید. این آدم ممکن است عصبی باشد یا اصلاً از شما خوشش نیامده باشد. البته علت حرف نزدن یا جواب ندادن‌های او اهمیت چندانی هم ندارد. 

 
مردانی که می‌خواهند سوپراستار شوند!
مردانی که می‌خواهند سوپراستار شوند (حال در عرصه‌های مختلف) اصلاً موارد خوبی برای ازدواج به حساب نمی‌آیند. رویای ستاره شدن، هر علاقه ی دیگری را در زندگی عادی و زندگی زناشویی آنها از بین می‌برد.
بدتر از همه اینکه، عاقبت زنی که چنین مردی را در راه رسیدن به رویایش یاری کند، بسیار دردناک است: پاداش ستاره شدن، رسیدن به انواع و اقسام زن‌ها و دخترهای زیبا و جذاب است.
همیشه همینطور بوده است. مردها در هر عرصه ای که معروف شوند، چه سینما، چه سیاست، تجارت یا هر رشته دیگری، زنان بخشی از پاداش و درآمد آنها هستند. زنان زیادی دور این آدم‌های موفق چرخ می‌زنند و آماده ی انجام هر خدمتی برای آنها هستند!!
اما اکثر خانم‌ها این واقعیت تلخ را فراموش می‌کنند. من همیشه از تعداد زیاد تلفن‌های خانم‌هایی که فکر می‌کنند مرد زندگیشان فلان هنرپیشه یا خواننده مشهور است، در عجبم، آنهم نه به عنوان قهرمان رویاهای زندگیشان، بلکه به عنوان شوهر!!
 
مردان متاهل

این دسته از مردان که وضعیتشان معمولاً مشخص تر از سایرین است، اما با این وجود باز هم زنان زیادی برای مشاوره به من مراجعه می‌کنند و می‌گویند که عاشق یک مرد متاهل شده اند و از این قبیل مشکلات! این مسئله ممکن است برای هر کسی در زندگی اتفاق بیفتد. من خودم به شخصه فکر می‌کنم اگر از این دسته از مردان دوری شود، ریشه بسیاری از مشکلات در زندگی شما حل می‌شود.
مردان متاهل معمولاً ترفندهای زیادی برای به دام انداختن شما دارند. در شروع آشنایی ممکن است به شما بگویند که "فقط کمی متاهل هستند!!" اگر شما برخورد مثبت از خود نشان ندادید، سعی می‌کنند شما را با هزار و یک دلیل قانع کنند و معمولاً می‌گویند که با همسرشان تفاهم ندارند و یا همسرشان آنها را درک نمی‌کند، یا سالهاست که با او رابطه عاطفی مطلوب نداشته‌اند و فقط منتظر این هستند که بچه‌هایشان ازدواج کنند تا از هم طلاق بگیرند.
شما نباید هیچیک از این حرف‌ها را باور کنید. حتی ممکن است بعضی از آنها به دروغ به شما بگویند که مجردند. شما از کجا ممکن است پی به دروغ آنها ببرید؟ البته راه‌ها و نشانه‌های زیادی وجود دارد. چنین مردی هیچوقت شماره تلفن خانه اش را به شما نخواهد داد. روزهای تعطیل و آخر هفته‌ها هیچوقت با شما نخواهد بود.
 
مردی که به تازگی از زن قبلی جدا شده است!
این مرد هم ممکن است متاهل باشد، چون هنوز عمیقاً به همسر یا نامزد قبلی اش وابسته است. این مرد که به تازگی از همسر یا نامزدش جدا شده است، اصلاً موقعیت یا روحیه ی مناسبی ندارد که شما لایق آن باشید.
قلب این مرد شکسته است. هنوز هم به برگرداندن و زندگی با زن قبلی فکر می‌کند. از فکر اینکه ممکن است آن زن با مرد دیگری رابطه داشته باشد دیوانه می‌شود.  دلش به حال بچه‌هایش می‌سوزد، برای خانه ای که از دست داده متاسف است و نگران این است که چطور می‌تواند همه ی این چیزها را دوباره بسازد. او اصلاً برای دوباره عاشق شدن آمادگی ندارد. مدت زمان زیادی باید بگذرد تا او این آمادگی را به دست آورد.
او ممکن است هرقت که شما بخواهید با شما قرار بگذارد، اما مطمئناً هیچوقت از ساعاتی که کنار او می‌گذرانید لذت نخواهید برد. مهم نیست کجا بروید یا چه چیزی به یکدیگر بگویید، همه ی کارهای او نشانی از زندگی گذشته اش خواهد داشت.
چنین مردهایی همیشه به دنبال زنانی هستند که بتوانند موقتاً خلاء زندگی آنها را پر کنند. این زن‌ها فکر می‌کنند که با نزدیک شدن به آن مرد و برقراری رابطه صمیمانه قادر خواهند بود در آخر کار آن مرد را از آنِ خود کنند، اما معمولاً چنین نیست.
این مردها بعد از گذشت چند مدت بهبود می‌یابند، و اولین کارشان هم پس از بهبودی رفتن به سراغ زن‌های جدید خواهد بود، زنانی جالب و جذاب که فکر زن قبلی را به کلی از ذهنشان محو کند. اگر احساس می‌کنید که به مردی که تازه از همسر یا دوست دخترش جدا شده علاقه مند شده اید، اجازه بدهید او این دوره نقاهت را با تفکرات خود بگذراند و شما از دور اوضاع را بررسی کنید تا شاید بعد از بهبودی توانستید در این مورد با هم مذاکره کنید.
 
مردان پس از اتمام بحران طلاق و جدایی

این همان مردی است که دوره نقاهت جدایی از همسر را پشت سر گذاشته است. حال که زخم‌هایش بهبود یافته اند، می‌خواهد جبران زمانی که از دست داده را بکند. یک ماشین اسپرت می‌خرد، اگر موی سفیدی در سرش ببیند رنگ می‌کند و کمی هم به سرو وضع لباسهایش می‌رسد. یعنی خود را برای آشنایی‌های جدید و یک زندگی جدید کاملاً آماده می‌کند.
یک مشخصه مهم این آدم‌ها این است که فقط با زنانی قرار ملاقات می‌گذارد که حداقل 20 سال از خودش جوانتر باشند. اگر مرد میانسالی که فکر می‌کنید به او علاقه دارید را با دختر جوانی دیدید باید بدانید که: (1) آن خانم دخترش نیست! (2) هر دفعه که او را می‌بینید احتمالاً با دخترهای جوان مختلف خواهد بود. (3) دوستانش هم نگرانش هستند که چطور از خودش یک احمق می‌سازد. (4) او اصلاً توجهی به حرف‌های بقیه ندارد.
اگر هنوز هم به چنین مردی علاقه مند هستید باید بدانید که بعضی از این موارد پس از بحران، حداقل بیست سال به طول می‌انجامد.
 
مردان تنبل و بیکاره
چنین مردی هیچ وقت قبض‌هایش را پرداخت نمی‌کند، نمی‌توان به او تکیه کرد و وقتی هم صحبت به ازدواج می‌کشد، همیشه شما را ناامید می‌کند. زندگی این مرد آنقدر با بدبختی همراه است که نمی‌تواند آن را با کس دیگری هم شریک شود.
اکثر اوقات خانم‌ها فکر می‌کنند که می‌توانند این مردها را اصلاح کنند و از آنها شوهرهایی ایده آل و کامل بسازند. اما اصلاً اینطور نیست. این  مردها معمولاً به مواد مخدر، الکل، قمار و ... رو می‌آورند و اگر هم وارد این مسائل نشوند، آنقدر وعده و قول الکی به شما خواهند داد که خسته تان خواهند کرد. یکی از این وعده‌ها هم وعده ازدواج با شما خواهد بود!
 
مردان همیشه مجرد

این مردها در نگاه اول بسیار معقول و مناسب می‌رسند. اوضاع زندگیشان معمولاً بینقص و عالی است و همه چیز سر جای خودش است. خانه ی عالی، اتومبیل عالی، خدمتکار و...فقط شما را کم دارد که بانوی آن خانه شوید. این همه ی رویایی است که در سر دارید.
اما فراموشش کنید. ممکن است خانه و دارایی‌های او به نظر عالی بیاید، اما خودِ او چنین نیست. قرار گذاشتن با او ممکن است جالب و مفرح به نظر آید، اما برای ازدواج فقط یک سراب است. چنین مردهایی به هیچ عنوان حاضر نیستتند که استقلال خود را که به این سختی حفظ کرده اند را به این آسانی از چنگ بدهند. دوست ندارند که کسی روال عادی زندگی آنها را مختل کند، از بچه خوششان نمی‌آید، هیچوقت وعده ی ازدواج به کسی نمی‌دهد، بالای چهل سال دارد و هیچوقت با هیچ زنی زندگی نکرده است. هیچ چیز نمی‌تواند این رویه ی سفت و سخت را برهم بزند. پس وقتتان را تلف نکنید، تغییر دادن این مرد به این آسانی‌ها نیست و تقریباً غیرممکن است. نباید منتظر معجزه بنشینید.
 
با این وقت تلف کننده‌ها چه کنیم؟
دوست دارید بدانید که با این مردان که بودن با آنها فقط وقت تلف کردن است چه باید بکنید؟برای بهبود زندگی آینده‌تان چه کاری می‌شود انجام داد؟ 

1. هر نوع خیال و رویا که برای تغییر دادن او در سر دارید را دور بریزید.
2. اگر به نظرتان مرد جذابی است، با وجود همه ی ویژگی‌های نامناسبی که در بالا ذکر شد، سعی کنید مدتی خود را دور نگه دارید تا بتوانید منطقی تصمیم بگیرید.
البته با گذراندن وقتتان با این وقت تلف کننده‌ها، حداقل از خطر ازدواج‌های توام با شکست محفوظ خواهید ماند. همیشه یادتان باشد، این مردها هیچکدام هیچوقت با شما ازدواج نخواهند کرد. بعضی از آنها ممکن است آنقدر بد باشند که نشان دهند که دوستتان دارند و عاشقتان هستند و شما را وارد گرداب بدبختی کنند. پس هوشمندی خود را به خاطر احساسات کنار نگذارید.
 
 
مطالب پیشنهادی:
چگونه دروغگوها را می‌شناسید؟
چگونه بدانیم که با فردی مناسب خود ازدواج می‌کنیم؟
سوالاتی كه باید قبل از ازدواج به آن پاسخ داده شود!
علل گرایش برخی دختران به مردان شرور و لاابالی!!
اختلاف سنی دختر و پسر در روابط منجر به ازدواج!!
 
 
 
گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع:سایت دلسوخته