نمی‌خواهیم ناامیدتان كنیم اما همین اتفاق شیرین با خود مشكلاتی جدی هم به همراه می‌آورد كه اگر آمادگی مقابله با آنها را نداشته باشید، شیرینی بله گفتن هر روز در كام‌تان كمتر می‌شود.
ازدواج فقط شما را به عشق زندگی‌تان نمی‌رساند و باید باور كنید همراهی شریكی كه امروز در كنار شما سند ازدواج را امضا می‌كند، به معنای محو شدن همه مشكلات نیست. نمی‌خواهیم ناامیدتان كنیم اما همین اتفاق شیرین با خود مشكلاتی جدی هم به همراه می‌آورد كه اگر آمادگی مقابله با آنها را نداشته باشید، شیرینی بله گفتن هر روز در كام‌تان كمتر می‌شود. اگر می‌خواهید مشكلات ناگزیر زندگی مشترك، به ارتباط زن و شوهری شما آسیب نزند این مطلب را بخوانید.

مشكل اول ؛ انتظارات غیرواقعی
شاید بتوانیم ادعا كنیم كه انتظارات بیهوده و غیرواقعی، دلیل اصلی شكست زن و شوهرها باشد. اگر شما ندانید با مشكلات مالی، تربیت فرزندان و هر رخداد تازه‌ای كه در این شرایط اتفاق می‌افتد چه باید بكنید، یعنی از همان روز امضای سند ازدواج، زمینه جدا شدن‌تان را هم فراهم كرده‌اید. چاره‌ای ندارید؛ باید در مورد اینكه دنیای زندگی زناشویی واقعا چه دنیایی است با خودتان صادق باشید. 
اگر فكر می‌كنید با ازدواج هیچ چیز دیگری جز هدیه‌های شاعرانه، گل رز و قرار شام عاشقانه به زندگی‌تان وارد نمی‌شود،‌اتفاق خوبی در انتظارتان نیست. پیش از آنكه بله را بگویید، باید باور كنید كه روزهای سخت هم در كنار روزهای خوب جریان خواهند داشت و برخلاف زندگی قبلی‌تان، این بار خود شما مسئول كنترل شرایط و آسان كردن دشواری‌ها هستید.

مشكل دوم؛ بچه‌های چموش
اگر والدین قواعد را درست رعایت كنند و همانطور كه خودشان به قانون‌ها احترام می‌گذارند آنها را هم به فرزندشان آموزش دهند، بچه‌ها با سردرگمی درگیر نمی‌شوند. اما اگر تایید مادر با تنبیه پدر همراه شود و قانونی كه در خانه وضع می‌شود خلاف چیزی باشد كه خود والدین در رفتارهای‌شان آن را به نمایش می‌گذارند؛ بچه‌ها به مسیری كه پدر و مادرشان انتظارش را ندارند وارد می‌شوند. تصور نكنید این قانون‌های یكپارچه تنها در زندگی زوج‌های خوشبخت رعایت‌شدنی هستند. والدین می‌توانند با هم اختلاف داشته باشند و حتی از هم جدا شوند اما برای آموزش خوب و بد، بچه‌های‌شان را درگیر تناقض نكنند.

مشكل  سوم؛ مشكلات شغلی
می‌خواهید چهارچشمی از فرزندتان مراقب كنید و با استعفا دادن از كار و خانه‌نشین شدن، یك مادر نمونه باشید؟ اگر در میانه این راه خسته شوید شما را سرزنش نمی‌كنیم. مادرهای خانه‌دار 365 روز سال مشغول كار هستند و بدون مرخصی گرفتن یا دریافت خدماتی كه از همسر و اطرافیان‌شان انتظار دارند، بی‌وقفه مسئولیت مادری‌شان را انجام می‌دهند. در مقابل بسیاری زنان شاغل از اینكه از فرزندشان دورند ناراضی‌اند و احساس می‌كنند مادر بی‌مسئولیتی هستند.
اما شما چه در گروه مادران شاغل باشید و چه كارمند، تنها چیزی كه مهم است این است كه از شیوه مادری‌كردن‌تان راضی باشید و این مسئولیت شما را افسرده نكند. تنها توصیه‌ای كه به خانم‌ها می‌توانیم بكنیم، این است كه پیش از مراقبت كردن از فرزندتان از مادرش مراقبت كنید؛ در غیر این صورت باری كه بر دوش شماست خواسته یا ناخواسته بر زندگی مشترك‌تان سنگینی می‌كند و انرژی ساختن یك زندگی موفق را از شما می‌گیرد.

مشكل چهارم؛ چالش‌های مالی
تا سر خانه و زندگی‌تان نروید، نمی‌دانید كه سامان دادن به مشكلات مالی یعنی چه. اگر تجربه زندگی مستقل را نداشته‌اید، قطعا معنای دقیق سر و كله زدن با صاحبخانه را نمی‌دانید و در مورد اینكه پرورش یك فرزند برای‌تان چقدر خرج برمی‌دارد هم اطلاعی ندارید. اگر شما بدون آمادگی برای مواجهه با این مشكلات به خانه مشترك‌تان پابگذارید، دور از ذهن نیست كه گاهی كم بیاورید و از خود بپرسید:«این همان زندگی‌ای است كه می‌خواستم؟!» اما باور كنید اگر كمی از ریاضی و حساب و كتاب سر در بیاورید و بتوانید نیازها و انتظارات‌تان را با جیب‌تان هماهنگ كنید، مشكلات مالی در آخرین ردیف مشكلات زندگی‌تان طبقه‌بندی خواهد شد.

مشكل پنجم؛دخالت خانواده‌ها
فرقی نمی‌كند در كجای دنیا زندگی كنید. اغلب خانواده‌ها در گوشه‌گوشه جهان باور نمی‌كنند كه فرزند ازدواج كرده‌شان،‌ خودش از حساب و كتاب زندگی‌اش به خوبی سر در می‌آورد و بدون نظارت لحظه به لحظه می‌تواند از پس مشكلات و حتی شكست‌ها بربیاید. اگر شما تصور می‌كنید اجرای بی‌چون و چرای حكم خانواده‌ها یعنی وفاداری به آنها؛ در اشتباهید! بعد از ازدواج شما باید در درجه اول به همسرتان، فرزندتان و خانواده‌ای كه می‌سازید وفادار باشید و حق ندارید نیازهای خانواده خودتان را به‌خاطر دیگران قربانی كنید. اما مراقب باشید! 
مرز میان بی‌اعتنایی و دل شكستن و داشتن استقلال، باریك است و اغلب زوج‌ها به‌خاطر نشناختن همین مرز كارشان به جدایی می‌كشد. پس نگذارید كسی برای‌تان تصمیم بگیرد و زندگی‌تان را اداره كند و در مقابل به خانواده‌تان هم ثابت كنید كه دوست‌شان دارید و اگر نظر آنها را به صلاح زندگی‌تان تشخیص دهید، می‌توانید پذیرای توصیه‌های‌شان باشید.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : سیب سبزمطالب پیشنهادی :
6 خطای شناختی که مانع ازدواج تان می شود
4 خرافه غلط در مورد ازدواج که باید فراموش کنید
نامزد شما هم نازک نارنجی است؟
گام به گام با ما باشید برای یک ازدواج رسمی
چرا نامزدتان از ازدواج با شما پشیمان شده است؟