اگر در رابطه نامزدی تان این علائم را دارید، نامزدی تان به پایان می رسد.

سردی روابط در دوران نامزدی گاهی به دلیل طولانی شدن این دوران اتفاق می افتد، گاهی به خاطر تفاوت های شخصیتی و خانوادگی عمیق و گاهی به دلیل دلخوری هایی که در این دوره به وجود می آید و حل نشده باقی می ماند. در اینجا نشانه هایی از سرد شدن روابط را برایتان می گوییم که می توانند هشداری جدی برای شما باشند. هشداری که باید جدی بگیرید و هر چه سریعتر در پی پیدا کردن مشکل و رفع آن باشید.

 

ایرادگیر شده است

در یك رابطه عاشقانه، همیشه تفاوت‌های میان دو نفر با كمی تحمل یا تلاش برای شبیه‌تر شدن به یكدیگر پوشانده می‌شود. گرچه یك نامزد عاشق هم می‌تواند از كسی كه قرار است با او ازدواج كند انتقاد كند اما او توانایی این را هم دارد كه از كنار برخی ایرادها یا تفاوت‌ها بگذرد. اگر برخلاف گذشته، نامزدتان این روزها از هر رفتار ساده شما ایراد می‌گیرد، مدام اخم‌هایش را در هم می‌كشد و تفاوت‌های كوچكی كه پیش از این از كنارشان می‌گذشت، این روزها در نظرش به دلیلی برای فاصله گرفتن از شما تبدیل شده؛ یعنی رابطه‌تان در خطر است. انتقادهای هر روزه و هر ساعته و ایرادگیری‌های نابجا می‌توانند نشانه فاصله گرفتن او از شما باشند.

 

مقایسه می‌كند

اگر نامزد شما این روزها با بسیاری از افراد مقایسه‌تان می‌كند، به‌خاطر شبیه نبودن به آنها از شما ایراد می‌گیرد و از شما می‌خواهد كه از آدم‌هایی كه از نظرش بی‌عیب‌تر و كامل‌تر هستند، تقلید كنید؛ یعنی رابطه شما در وضعیت مناسبی قرار ندارد و احتمال جدا شدن‌تان در ماه‌های آینده كم نیست.

 

سر حرفش نمی‌ماند

وقتی پای خانواده‌ها به میان می‌آید، نمی‌توان انتظار داشت كه حضورشان در رابطه تاثیری بر آن نگذارد. اما با وجود چنین اصلی، وقتی تاثیر خانواده نامزدتان بر تصمیم‌گیری‌هایش بیش از اندازه پررنگ می‌شود، نمی‌توانید به دوام نامزدی‌تان امیدی داشته باشید.
اگر تازگی‌ها هر تصمیمی كه با نامزدتان می‌گیرید، تنها چند ساعت دوام می یابد و احساس می‌كنید اظهارنظر اطرافیانش باعث تغییر نظر همیشگی او می‌شود، باید نسبت به آینده‌ای كه در انتظار رابطه‌تان است بیشتر نگران باشید. ممكن است بی‌اعتمادی اطرافیان او به شما یا ارتباط‌تان، انگیزه ادامه دادن را در او كمرنگ كند و او را بیشتر از قبل به خیال بازنگری در ارتباط‌تان بیندازد.

 

برای‌تان وقت ندارد

مردها وقتی از زنی دل می‌كنند به دنبال راهی برای فاصله گرفتن از او می‌گردند. آنها گاهی به دروغ خود را مشغول نشان می‌دهند اما در بسیاری مواقع، واقعا بیش از اندازه درگیر كار یا مشغله‌های دیگر می‌شوند تا فرصتی برای بودن در كنار نامزدی كه دیگر به او دلبستگی ندارند، نداشته باشند. آنها گاهی در ناخودآگاه‌شان میل به این جدایی را پنهان می‌كنند و با پناه بردن به كار، تفریح، دوستان، خانواده یا... به دنبال راهی قابل توجیه برای دور شدن از نامزدشان می‌گردند.

 

پشت تلفن سكوت می‌كند

سكوت‌های ممتد پشت گوشی تلفن، وقتی بارها و بارها تكرار می‌شوند می‌توانند احساس ناخوشایندی را به شما منتقل كنند. این احساس را با حسن نیت كوركورانه توجیه نكنید. وقتی نامزدتان حرف مشتركی با شما ندارد، شما را در جریان اتفاقاتی كه در زندگی‌اش می‌افتد نمی‌گذارد و میلی برای به اشتراك گذاشتن آنچه در روزهایش می‌گذرد با شما ندارد، یعنی خبرهای خوبی برای رابطه‌تان در جریان نیست.

 

قرار دونفره نمی‌گذارید

بسیاری از زوج‌هایی كه در دوره نامزدی از هم جدا می‌شوند، می‌گویند كه مدتی پیش از جدایی قرارهای رمانتیك دونفره‌شان جای خود را به قرارهای جمعی و خانوادگی داده بود. مردهایی كه دیگر دلبستگی به نامزدشان ندارند، سعی می‌كنند در قرارهای‌شان افراد دیگری را هم دعوت كنند تا در شلوغی جمع، كمتر مجبور به صحبت كردن با نامزد خود شوند. چنین تغییری حاكی از این است كه این مردها لذتی از صحبت كردن با نامزدشان نمی‌برند و حرف مشتركی میان خود و او نمی‌بینند. البته بعد از گذشتن از مرحله‌ای از رابطه، طبیعی است كه حضور خانواده و دوستان در آن رابطه پررنگ‌تر می‌شود اما در یك رابطه عاشقانه، قرارهای دونفره هم در كنار این ملاقات‌های گروهی ادامه پیدا می‌كنند.

 

می‌خواهد تنهایش بگذارید

«من به كمی فاصله برای پیدا كردن خودم نیاز دارم!» كم نیستند دخترهایی كه این جمله را در دوره نامزدی شنیده‌اند و همچنان نسبت به دوام رابطه‌شان امیدوار مانده‌اند. اما ما به شما می‌گوییم اگر چنین جمله‌ای را از نامزدتان شنیدید، زیاد به ماندگار بودن رابطه‌تان امید نداشته باشید.
مردی كه در میانه نامزدی چنین جمله‌ای را بیان می‌كند، در واقع به شما می‌گوید هنوز آماده ازدواج یا ورود به رابطه جدی نیست و به دنبال فرصتی برای كندوكاو كردن تردیدهایش است.

 

به دیگران معرفی‌تان نمی‌كند

دوست قدیمی نامزدتان را در خیابان می‌بینید؛ آیا در چنین شرایطی سعی می‌كند او را نادیده بگیرد یا اینكه هنگام دیدنش چند قدمی از شما فاصله می‌گیرد و وانمود می‌كند تنها بیرون آمده؟ اگر این رفتارها را از نامزدتان می‌بینید یا اینكه برای‌تان پیش آمده كه شما را تنها به عنوان یك دوست یا یكی از آشنایان معرفی كند، انتظار سردتر شدن رابطه‌تان در آینده را هم داشته باشید.

 

رد پای عشق قدیمی‌اش پیدا شده

تكرار حضور یك عشق قدیمی در زندگی نامزدتان گویای این واقعیت است كه شما برایش كافی نبوده‌اید و هنوز به گرد پای نامزد سابقش نرسیده‌اید. نمی‌گوییم درحالی كه نامزدتان تازگی‌ها با عشق قدیمی‌اش حرف می‌زند یا حتی او را می‌بیند به شما علاقه‌ای ندارد. شاید او هنوز هم دوست‌تان داشته باشد اما از نظرش رابطه‌ای كه میان شماست، برای پر كردن قلبش كافی به نظر نرسد.
کسی كه شما را حتی در ذهنش با نامزد سابق خود مقایسه می‌كند و درحالی كه در كنار شماست به شریك سابق زندگی‌اش فكر می‌كند، بعید است كه همیشه برای‌تان بماند. چنین فردی همیشه آماده رها كردن‌تان به‌خاطر كسی كه شباهت بیشتری به نامزد سابقش دارد، خواهد بود.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : مجله سیب سبز