افراد شیاد با ترفندهایی عجیب درون برخی زنان راه پیدا می‌كنند و به آنها دروغ می‌گویند. نویسنده ای با نام كانداس دلانگ رهنمودهایی برای رهایی از دست كلاهبرداران ارائه كرده است.

افراد شیاد با ترفندهایی عجیب درون برخی زنان راه پیدا می‌كنند و به آنها دروغ می‌گویند. نویسنده ای با نام كانداس دلانگ رهنمودهایی برای رهایی از دست كلاهبرداران ارائه كرده است. 

علائمی كه نشان می‌دهند شما گرفتار این افراد شده اید:

* برای ازدواج با خود شما را تحت فشار قرار می‌دهند.
ازدواج در زندگی اشخاص از اهمیت فوق العاده برخوردار است، بنابراین نباید برای آن شتابی صورت بگیرد. در ازدواج یا خواستگاری غیر منتظره جوانب احتیاط را رعایت كنید. اگر مردی شما را وادار به ازدواج می‌كند، و می‌گوید پای مرگ و زندگی در میان است، بدانید كه ریگی به كفش دارد.

* پاسخ های مبهم به گذشته وی
همیشه از فرد مورد نظر خود درباره گذشته و سوابقش سئوالاتی بپرسید. اگر از پاسخ دادن طفره می‌رود، مشكوك شوید. اگر به سئوالات شما پاسخ می‌دهد، اما نمی‌دانید پاسخ های او درست هستند، اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق اینترنت یا جستجو  بدست آورید.

* ارزش مالی نامعلوم
اگر مردی درباره درآمد یا پول خود لاف می‌زند، حتی موضوع را بررسی نمایید. از او بخواهید فیش های حقوقی و مالیاتی خود را به شما نشان بدهد، قبل از اینكه از لحاظ مالی با یكدیگر شریك شوید. همیشه اگر اطمینان ندارید دلیل و مدرك بخواهید. همچنین، اگر همیشه از شما درخواست پول می‌كند، آگاهانه عمل بنمایید.

* دروغ گفتن راجع به سنش
اگر مردی سن خود را اشتباه می‌گوید، هشیارانه برخورد كنید. ممكن است تاریخ تولد خود را با كمی تغییر به شما بگوید، چرا كه شاید تاریخ واقعی تولدش یك جایی باعث حكم بازداشت او بشود. اگر گفت كه تاریخ تولدش در شناسنامه وی اشتباه شده است یا مواردی از این قبیل، بدانید كه دروغ می‌گوید. از لحاظ قانونی كسی حق تغییر تاریخ تولد خود را ندارد.

* شماره‌های بیمه  متعدد
شماره های بیمه بازنشستگی متعدد داشتن، معقول نیست. اگر فردی بیشتر از یك شماره داشته باشد، نیاز به تحقیق بیشتری دارید. اگر ادعا می‌كند كه شناسنامه و كارت های شناسایی او ربوده شده اند، از او مدرك درخواست كنید.

چه چیزی شما را در نظر فرد كلاهبردار، آسیب پذیر ساخته است:
شاید از لحاظ مالی، با ارزش هستید. این قبیل افراد در پی زنان پولدار هستند.

البته، الزاما این گونه نیست كه حتما پولدار باشید یا ارثی به شما رسیده باشد. كافی است كه شغلی داشته و درآمدی كسب نموده باشید، همین باعث جلب توجه افراد شیاد می‌باشد. 

زودباوری و ساده لوحی
شاید شما میل و اشتیاقی به باور كردن حرفهای افراد كلاهبردار داشته باشید. اما بدانید كه این افراد خیلی مكار هستند. و دروغ گفتن را از سه سالگی یاد می‌گیرند.

باور ژست خیلی خوب طرف مقابل
نباید رفتار نامعلوم و مشكوك را با عشق اشتباه بگیرید. برای مثال، مردی زمانی كه خانمی در منزل خود نیست به آنجا می‌رود و لوازم او را برمی دارد. این ژستی عاشقانه نیست، اگر چه گاهی این گونه به نظر می‌رسد. از طرفی این كار دزدی است.
 
ثانیا، با این كار قصد دارند زنان مورد نظر خود را كنترل كنند. همچنین، اگر به محض آشنایی، از شما خواستگاری كند، باید احتیاط كنید. احتمال دارد برای صرف غذا شما را به رستورانی دعوت كند، و موقع پرداخت صورت حساب، بگوید كیف پولش را در ماشین جا گذاشته است، شما هم باید در جواب بگویید، اوه، من هم كیفم را در خانه جا گذاشته ام. 
 
تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
ازدواج فامیلی آیا خطرساز است؟
رازهایی برای مردها
دختر و پسر ، محرم یا نامحرم؟
12 شرط عقد ضمن ازدواج : مرد باید نصف دارایی خود را ببخشد
چطور می‌شود دیگران را به سمت خود جذب کنید!

 
 
 

X