هنگام اتو کشیدن مو باید خشک، خیس یا نمناک باشه ؟
 صاف کردن مو با اتو یکی از روش های رایج خانگی برای داشتن موهایی لخت و زیبا است. اما سوالی که مطرح می شود این است که برای اتو کردن مو های تان باید نمناک باشد یا خشک؟

 نکته های مهم در اتو کشیدن مو

موها در انواع حالتها برای اینکه تغییر حالت داده و از فرم و حالت عادی و همیشگی خود خارج شوند و آن تغییر را تا مدتی بپذیرند باید دستخوش یکسری فعل و انفعالات حال چه به صورت موقت و چه به صورت دائم شوند که اتو کشیدن یکی از این تغییر حالت دادنهای مو ست چه برای موهای کاملا فر یا ویو و یا حتی صاف، چرا که موی صاف هم با اتو کشیدن حالت زیباتری از یک موی لخت را به خود خواهد گرفت.
نکته قابل توجه برای انواع موهایی که قرار است اتو شوند تمیز بودن و کاملا خشک بودن آنهاست که برای این کار بهتر است پس از شستشوی کامل موها با سشوار آنها را کاملا خشک کنید. به این ترتیب که برای موهای فر یا ویو و حالت دار ابتدا از بالای سر به سمت پایین بدون برس آنها را خشک کنید و سپس سشوار را کمی زیر موها نیز بگیرید اما نه آنطوری که باعث پف کردن موها شود، اما برای موهای صافی که می خواهید آنها را با اتو لخت لخت کنید بهتر است از همان ابتدا سشوار را زیر موها گرفته و کمی به آن پف دهید تا بعد از اتو کشیدن خیلی تخت نشده و به سر نچسبد.
مهم این است که مو برای اینکه برای اتو کشیدن آماده شود حتما باید تمیز و قطعا خشک باشد بدون افزودن موادی قبل از اتو . هر کرم یا براق کننده و واکس مویی را بعد از اتوی کامل موها بر روی موها بکشید زیرا قبل از اتو کار را برای شما سخت خواهند کرد .
 
 

صاف کردن مو با اتو
صاف کردن مو با اتو,صاف کردن مو,اتو مو

زهرا پهلوان زاده


بیشتر بدانید : 8 نکته مهم در استفاده از سرم های مو

بیشتر بدانید : نکاتی که باید در هنگام اتو کشیدن مو بدانیم

بیشتر بدانید : راهی برای زیبا و خوش حالت تر دیده شدن موها بعد از اتو !!

بیشتر بدانید : بهترین راه صاف کردن موهای وز را بدانید!!

بیشتر بدانید : 6 اشتباه متدوال در اتو کشیدن موها

بیشتر بدانید : ویژگی یک اتوی موی خوب برای پسرهای جوان !

بیشتر بدانید : بدون اتو موهایتان را صاف کنید


 تهیه و تدوین : گروه سبک زندگی سیمرغ
Seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ