8 نکته مهم در استفاده از سرم های مو
سرم‌های مو محصولات آرایشی فاقد الکل هستند در نتیجه برای برطرف کردن وز مو بسیار مناسب‌اند. در استفاده از سرم مو چند نکته مهم و ساده است که باید بدانید

سرم مو چیست؟

سرم مو یک ماده آرایشی محسوب می‌شود که به دلیل وجود سیلیکون داخل آن و چسبیدن به کوتیکول‌های مو ویژگی‌های خاصی به موهایتان می‌‌دهد. خبر خوب اینکه تاثیر این سرم‌های مو تا شستشوی بعدی باقی خواهد ماند.

بیشتر بدانید : از سرم کریستال مو کی استفاده کنیم؟!

نحوه استفاده از سرم موها

مطلوب‌ترین روش برای استفاده از سرم مو، رعایت سه مرحله زیر است:

 1. ابتدا موهایتان را با شامپوی مخصوص موهای خودتان بشویید. بعد از آن با آب نیمه‌گرم موهایتان را آبکشی کنید.

 2. حالا کمی از سرم مو را روی دست‌هایتان بریزید و روی موهایتان بکشید و صبر کنید تا خشک شود.

 3. هنگام زدن سرم‌ها سرتان را خم و سرم را روی کل موهایتان پخش کنید.

سرم مو چگونه اثر می‌ کند؟
8 نکته مهم در استفاده از سرم های مو,سرم مو چگونه اثر می‌ کند؟

سرم‌ها لایه نازکی روی موها ایجاد می‌کنند و به گونه‌ای باعث می‌شوند رطوبت موهایتان حفظ شود. البته این محصولات بیشتر برای موهای فر استفاده می‌شود چون بعد از زدن آن شانه کردن مو هم آسان می‌شود. مورد بعدی برای موهایی است که رنگ شده‌اند و احتیاج به براق و شفاف شدن دارند.

8 نکته مهم در مورد سرم مو
8 نکته مهم در مورد سرم مو,8 نکته مهم در استفاده از سرم های مو

 1. در مواد تشکیل‌دهنده‌شان هیچ ماده شیمیایی‌ای وجود ندارد پس به موها آسیب نمی‌زنند. چون این محصول کمی چرب است نباید آن را به ریشه موها زد. فقط اندازه کمتر از یک کف دست برای یک موی بلند کافی است.

 2. پوششی که روی موهایتان ایجاد می‌کند باعث می‌شود آن را در برابر عواملی که باعث آسیب مو می‌شوند مثل آلودگی، نورخورشید و... حفظ کند.

 3. سرم‌های مو محصولات آرایشی فاقد الکل هستند درنتیجه برای برطرف کردن وز مو بسیار مناسب‌اند.

 4. نباید سرم‌ها را نزدیک به ریشه موهایتان بزنید. درواقع نباید به کف سرتان بخورد، برعکس شامپوها که باید حتی مدتی در حمام روی سر بمانند. اگر سرم‌ها به کف سر بخورند باعث می‌شوند موهایتان چسبیده به هم و چرب به نظر برسند.

 5. باید سرم را روی موهای مرطوب بزنید. برخی می‌گویند می‌توان روی موهای خشک هم از سرم استفاده کرد در حالی که این کار غلط است و تاثیر این محصول روی موهای مرطوب بیشتر است؛ خودتان امتحان کنید.

 6. نباید از سرم‌ها برای موهای نازک استفاده کنید. تار موی برخی افراد نازک و برخی ضخیم‌تر است اما این محصول برای موهایی با تارهای نازک مناسب نیست چرا که موها را چرب‌تر و نازک‌تر نشان می‌‌دهد.

 7. باید از سرم‌ها برای درخشندگی و براقی استفاده کنید. به تمام روش‌هایی که باعث می‌شوند به موها آسیب برسد فکر کنید؛ هایلایت، لولایت، صاف کردن و فر کردن. یک سرم خوب حتی این موها را هم براق‌تر و درخشنده‌تر نشان می‌‌دهد. درواقع با سرم اگر موهایتان بلوند است، بلوندتر، قرمز است قرمزتر و رنگ کرده است رنگ خودش را بهتر نشان می‌دهد.

 8. اگر زیاد موهایتان را سشوار می‌کنید باید از سرم‌ها استفاده کنید حتی اگر تا به حال با موهایتان هیچ کاری نکرده‌اید. باید بدانید گرمایی که این وسایل به موهایتان می‌رساند هم بسیار آسیب‌رسان است.


بیشتر بدانید : نرم کننده مو، ماسک مو یا سرم مو، کدام برای موهای من بهتر است؟

بیشتر بدانید : بهترین راه صاف کردن موهای وز را بدانید!!

بیشتر بدانید : ماسکی که موهای شما را جوندار و زنده می کند!!

بیشتر بدانید : هنگام اتو کشیدن مو باید خشک، خیس یا نمناک باشه ؟


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : salamat.ir