موهای کراتینه شده را چگونه مراقبت کنیم؟
 یکی از راهکارهای خلاص شدن از شر موهای وز و آسیب دیده، کراتینه کردن موهاست. موهای کراتینه شده مراقبت‌های مخصوص خود را دارد و در صورتی که به موهای‌تان رسیدگی نکنید کراتین موها از بین می‌رود و موهای‌ تان به حالت اولیه باز می‌گردد

یکی از راهکارهای خلاص شدن از شر موهای وز و آسیب دیده، کراتینه کردن موهاست. بسیاری از خانم ها برای ترمیم ساقه موها و داشتن موهایی آراسته  اقدام به کراتینه کردن موهای‌شان می‌کنند زیرا با کراتینه کردن نیاز نیست همیشه به فکر حالت دادن موهای‌تان باشید و مدام سشوار و اتوی مو بکشید اما موهای کراتینه شده مراقبت‌های مخصوص خود را دارد و در صورتی که به موهای‌تان رسیدگی نکنید کراتین موها از بین می‌رود و موهای‌تان به حالت اولیه باز می‌گردد.
دوام کراتین، بین سه تا پنج ماه است. مدت زمان این دوام باتوجه به مراقبت از مو متغیر است.  این مراقبت‌ها هرچه‌ بهتر و اصولی‌تر انجام شود، کراتینه موهای شما دوام بیشتری خواهد داشت.

بیشتر بدانید : کراتینه مو و پرسش های رایج که خانم ها در مورد آن می پرسند!

روش‌های مراقبت از کراتینه مو

حتما کراتینه کردن موهای‌تان را در محیطی انجام دهید که تخصص و مهارت لازم را در انجام این کار داشته باشند و از انجام دادن آن در منزل اجتناب کنید. زیرا ممکن است موهای‌تان آسیب ببیند یا ریزش پیدا کند.

پس از انجام کراتینه، چون مواد هنوز روی موهای‌تان باقی مانده، به مدت حداقل ۷۲ ساعت از شستن موها، جمع کردن آن‌ها با کلیپس و کش، قرار دادن موها در پشت گوش و هر کاری که باعث تغییر حالت موها شود خودداری کنید.
 
توصیه می‌شود فقط از شامپوهای فاقد سدیم کلراید و سولفات فری استفاده کنید. استفاده از این نوع محصولات سبب ماندگاری بیشتر آثار کراتین مو شما می شود. این موضوع درباره نرم کننده و ماسک مو هم باید رعایت شود و از نرم کننده‌ها و ماسک‌های فاقد سولفات و سدیم کلراید استفاده کنید.

یک نرم کننده خوب و عالی انتخاب و به طور مرتب  از آن برای موهای‌تان استفاده کنید. نرم کننده‌ها کمک می‌کند تا رطوبت موها حفظ شود و نرم کنندگی عمیقی برای موها ایجاد می‌کند و از طرفی برای حفظ کراتین موها هم خیلی مفید است.

موهای کراتینه شده را چگونه مراقبت کنیم؟
موهای کراتینه شده را چگونه مراقبت کنیم؟

درست است که استفاده از محصولات فاقد سولفات آسیبی به موها نمی زند اما تا جایی که امکان دارد شست وشوی موها را کاهش دهید. شست وشوی مداوم موها باعث می‌شود عمر کراتینه موها کمتر شود. اگر موهای‌تان چرب نیست شست وشوی دو بار در هفته کافی است.

بازی کردن و دست زدن به موها باعث می‌شود موهای‌تان زودتر چرب شود و موهای‌تان را بشویید. پس از این کار اجتناب کنید.

زمان خوابیدن شما باید از بالش‌های ابریشم یا ساتن که رطوبت موی شما را حفظ و میزان اصطکاک بین مو و بالش را کمتر می‌کند، استفاده کنید تا از شکستگی مو جلوگیری کند و موهای‌تان برای مدت طولانی صاف و براق خواهد ماند.

سعی کنید موهای‌تان را باز بگذارید و زیاد از کش مو یا گیره استفاده نکنید زیرا باعث حالت دار شدن موها می شود.

استفاده روزانه از اتوی مو یا بابلیس سبب خشکی و آسیب به موهای شما خواهد شد بنابراین تا حد امکان از وسایل حرارتی استفاده نکنید. اگر مجبور به استفاده از سشوار شدید حتما از اسپری‌های محافظ حرارتی مو استفاده کنید.بیشتر بدانید : اگر می خواهید موهایتان را کراتینه کنید حتما به این نکات توجه داشته باشید!!

بیشتر بدانید : به جای کراتینه شیمیایی، موهای تان را با این دستور خانگی کراتینه کنید!!

بیشتر بدانید : کراتینه مو با یک روش موثر و بدون ضرر خانگی!!

بیشتر بدانید : کراتینه مو و هر آنچه در موردش باید بدانید!!گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: shebreh.com