مدل های موخره و راه های درمان آن را بشناسید!!
موخره یکی از مشکلات و آسیب هایی است که ممکن است برای موهای تان به وجود آید. موخره انواع و اقسام متفاوتی دارد. با ما همراه شوید تا با مدل های موخره و روش های درمان آن آشنا شوید.

موخوره و روش های درمان آن

منشاء تمام موخوره ها و شکاف سر موها ممکن است یکی باشد (فرسایش در اثر هوا و آسیب) اما این بدین معنی نیست که هر تار مو داستان خودش را برای بازگو کردن نداشته باشد. به طور میانگین خانم ها به مدت یک سال و نیم به شستشو، رنگ، سشوار، اتوی مو و فر موی اختصاص می دهند. از دیدگاه متخصصان چندین مدل موخره در سر مو وجود دارد. در اینجا با این چند مدل موخره برای شما توضیح خواهم داد که چگونه موها تازگی خود را از دست داده و خشک می شوند.

بیشتر بدانید : درمان و جلوگیری از موخره با چند نکته مهم و ساده

موخره مدل شکاف پایه

موخوره مدل شکاف پایه

این مدل رایج ترین مدل سر مو می باشد. در این موارد سلول های کورتیکال مو هنوز محکم به یکدیگر چسبیده اند اما قسمتی از آن ها در حال جدا شدن هستند. موهای شما نیاز به تغذیه دارد اما هنوز دیر نشده است. روش درمانی به کار ببرید که انتهای موها را درمان کند.

 

 

موخره مدل شکاف کوتاه

موخوره مدل شکاف کوتاه

این مدل هم مانند شکاف اصلی یکی از رایجترین شکاف های نوک مو می باشد. این نوع تارهای مو نیز نیاز به تغذیه دارند اما نه بیش از حد. بنابراین قبل از این که دیر شود آن را درمان کنید.

 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : راه های ساده ای برای درمان موخره

 

موخره مدل سه شاخه

موخوره مدل سه شاخه

این مدل شکاف رواج کمتری نسبت به نوع اول و دوم دارد و نشان دهنده آسیب زیاد تارهای مو می باشد. سه شاخه بودن نوک موها آسیب شدید موها را بیان می کند. اگر موهایتان از این نوع شکاف های سه شاخه ای دارد باید ماسک رطوبت رسان بیشتری استفاده کنید.

 

 

موخره مدل درختی

موخوره مدل درختی

مدل شکاف درختی نشان می دهد که یک سمت مو بیشتر از سمت دیگر آن آسیب دیده است بنابراین سلول های کورتیکال در چند شاخه از هم جدا می شوند. ابتدا باید فورا موها را کوتاه کنید سپس محصولاتی استفاده کنید که از فرسایش موها در اثر هوا جلوگیری کند.

 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : با 6 ماسک طبیعی به جنگ موخره هایتان بروید

 

موخره مدل شمع

موخوره مدل شمع

این مدل موخره نشان دهنده از بین رفتن لایه کوتیکول خارجی بدون هیچ شکافی در مو می باشد اما هر لحظه امکان شکاف در آن وجود دارد. برای درمان باید نوک موها را بزنید و روغن های مغذی به انتهای موها بزنید تا از آسیب دوباره موها جلوگیری کنید.

 

 

موخره مدل گره

موخوره مدل گره

واضح است که موهای فر دچار این مشکل می شوند. موها درهم می شوند و گره می خورند و هنگام شانه زدن از آن قسمت می شکنند. اگر موهای شما فر است باید هنگام شانه زدن تا می توانید دقت کنید که موها گره نخورند و نشکنند.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : bedonid.com