نجات موها از ریزش با چند تقویت کننده‌ی ویژه !!
 ریزش مو یکی از مشکلاتی که تقریبا 90 درصد خانم ها با آن درگیر هستند. در این مقاله قصد داریم روش هایی موثر برای تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو های تان به شما معرفی کنیم

 جلوگیری از ریزش مو با چند تقویت کننده موثر

موی انسان با استفاده کردن از مواد شیمیایی مثل رنگ، دکلره، مواد فرکننده و صاف کننده مو و در مواقعی که مو حتی طبیعی بوده و از مواد شیمیایی هم برای تغییر آن استفاده نشده باشد با سشوار و اتو کشیدن زیاد دچار آسیب دیدگی خواهد شد. البته می دانیم که نمی توان از تغییر و تنوع در جهت زیبایی و شادابی چهره صرف نظر کرد که امری طبیعی است و فطری اما گاهی تکرار زود به زود این تغییر و تنوع ها و استفاده مکرر از مواد شیمیایی آن هم در فاصله زمانهای کوتاه مدت ،همینطور سشوار و اتوی زود به زود باعث شکنندگی ،مو خوره ،ریزش مو، بد حالت و بی حالت شدن و در کل آسیب های جدی مو خواهد شد که جبران این آسیبها کمی کار را برای ما دشوار خواهد ساخت. راهکار هایی برای تقویت و تا حدودی جبران این مشکل وجود دارد که کاربرد آنها در شادابی و بهتر شدن موهای آسیب دیده بی تا ثیر نیست.        

بیشتر بدانید : ریزش مو، یک جوشانده طبیعی برای مقابله با ریزش مو

 • برای انواع موهایی که به وسیله مواد شیمیایی مثل رنگ و دکلره و صاف کننده ها و فر کننده ها دچار آسیب و سوختگی شده اند انواع ویتامینهای مو مثل بوناول که در انواع جوانه گندم و هلویی و... به شکل کرم های مختلف در فروشگاهها یافت می شوند توصیه می شود که نحوه ی استفاده آن برای تاثیر گذاری بیشتر آن است که حتما تا شش ماه هفته ای یکبار این نوع ویتامینها را در حمام روی موها که ابتدا توسط شامپوی مخصوص موهای آسیب دیده، شسته و آبکشی شده است هم به ریشه و هم نوک موها مالیده وخیلی آرام پوست سر را با این ویتامین ماساژ دهید و سپس در بخار حمام به مدت 20 الی 30 دقیقه بمانید تا کاملا جذب شود .چون این ویتامینها معمولا چرب هستند با آب گرم خوب بشویید تا بعد از حمام احساس چرب بودن مو را نداشته باشید. البته خیلی هم در شستن وسواس به خرج ندهید زیرا بهتر است مقدار کمی از این ویتامینها بر روی موها باقی بماند.

  تذ کر1:بعضی از انواع ویتامینهای مو خیلی چرب هستند و ممکن است برای استفاده شما را دچار مشکل سازند ،بهتر است در مورد این دسته، اول مقداری که می خواهید استفاده کنید را با کمی آب گرم مخلوط وحل کنید تا بتوانید راحت تر آن را به ریشه وسر بزنید.

  تذکر 2:تا شش ماهی که از این ویتامینها جهت بر طرف کردن آسیب دیدگی وتقویت مو استفاده می کنید بهتر است هیچ عمل شیمیایی روی موها انجام ندهید تا نتیجه ی مطلو بی که می خواهید بگیرید.

 • برای موهای طبیعی که هیچ عمل شیمیایی روی آنها انجام نشده ولی به وسیله سشوار و اتو آسیب دیده اند ابتدا توصیه می شود که اگر از نرم کننده ها برای صاف شدن مو قبل از سشوار و اتو کشیدن استفاده می کنید، آنها را به هیچ عنوان به ریشه و پوست سر نزنید و حتما از پنج تا شش سانتیمتری ریشه به پایین استفاده کنید چون زدن نرم کننده ها به ریشه باعث ریزش شدید موها خواهد شد.

رهایی از ریزش مو با چند تقویت کننده‌ ویژه
رهایی از ریزش مو با چند تقویت کننده‌ ویژه, جلوگیری از ریزش مو با چند تقویت کننده موثر,نجات موها از ریزش با چند تقویت کننده‌ی ویژه

فیکساتورها و ژلهای مو و انواع حالت دهنده ها ریزش مو را تشدید می کنند پس بهتر است از این مواد و هر نوع ماده ی دیگری که پس از مدتی شما را متوجه ریزش بیش از حد موهایتان می کند خودداری نمایید و چون این مواد تاثیرشان را در ریزش مو های شما گذاشته اند ممکن است حتی با عدم استفاده از این مواد نیز تا مدتی با ریزش مو همراه باشید که برای تقویت و جلوگیری از ادامه ی ریزش موها چند تقویت کننده ی ویژه را به شما تو صیه می کنیم:

 1. نخود خام ،جو با پوست ،گندم ،لوبیا قرمز و ماش را به نسبت مساوی (بطور مثال از هر کدام 200گرم و یا یک کاسه کوچک ) با هم مخلوط کرده و آسیاب کنید. وقتی به شکل پودر در آمد آن را کمی تفت دهید و کنار بگذارید و برای هر بار استفاده به اندازه ی دو تا سه قاشق غذا خوری از این پودر را با مقداری شیر سرد مخلوط کرده تا مثل ماست چکیده درآید و شب ،هنگام خواب خوب بر روی ریشه ها ی مو بمالید و سر را ابتدا با کلاهی پلاستیکی و سپس با یک پارچه یا روسری نخی بپوشانید و خوب گرم نگه دارید و صبح بشویید.

 2. می توانید یک در میان به جای شیر، از زرده ی تخم مرغ رسمی استفاده کنید به این تر تیب که ابتدا یک یا دو زرده ی تخم مرغ را بر روی ریشه های مو و پوست سر مالیده وسپس با دست مقداری از این پودر را روی همان قسمتها بریزید .چون مخلوط کردن زرده و این پودر سریع سفت شده و به سختی قابل استفاده خواهد بود بهتر است که حتما جدا گانه و به همین ترتیب عمل کنید تا با پوشاندن سر با کلاه پلاستیکی و پارچه ی نخی سر را گرم نگه داشته و پس از شش الی هفت ساعت کاملا جذب شود.

 3. اگر درست کردن این پودر برایتان سخت است می توانید از قاووت که سوغات کرمان است و در تمام عطاری ها و همه جا یافت می شود به جای این پودر و به همان ترتیب تقویت کننده های قبلی استفاده نمایید . اگر هم همه ی این مواد را تهیه کردید می توانید هر ماه از یکی از این تقویت کننده ها استفاده کنید که بسیار بهتر ومفید تر است.

 4. حتما سه تا چهار هفته ای یک بار از این تقویت کننده ها استفاده کنید تا ریزش موهایتان پس از شش ماه کاملا برطرف شود.

 5. چون باید حداقل 6 ساعت روی سر بماند بهتر است از این تقویت کننده ها شب تا صبح و در آرامش کامل استفاده کنید.

 6. پس از آبکشی موها و پاک شدن سر از این مواد می توانید از شامپوهای تقویتی بسته به نوع مویتان استفاده نمایید.

 7. چون این تقویت کننده ها از دیر باز مورد استفاده ی بسیاری از خانواده ها قرار می گرفته و تاثیر مطلوبی هم داشته به مادرانی که در دوران شیر دهی با ریزش مو همراه هستند نیز توصیه می شود که بطور مداوم 3تا 4 هفته ای یک بار و به مدت شش الی هفت ماه از این تقویت کننده ها استفاده نمایند.                 
      
   

زهرا پهلوان زاده


بیشتر بدانید : جلوگیری از ریزش مو با رژیم غذایی مناسب

بیشتر بدانید : ریزش مو، 7 علت شایع و مهم ریزش مو از زبان یک متخصص پوست

بیشتر بدانید : ریزش موهای تان را با دمنوش سبوس برنج درمان کنید

بیشتر بدانید : کاهش ریزش مو با 5 روش طبیعی

بیشتر بدانید : جلوگیری از ریزش مو با چند حرکت یوگا!


تهیه وتدوین :گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ