کرم‌ها به طور معمول به دو دسته کلی کرم‌های روز و کرم‌های شب تقسیم می‌شوند. تشابه این دو کرم در مرطوب کنندگی آنهاست

 

اگر دنبال آب‌رسانی به پوست هستید ، کرم شب را فراموش نكنید

با بالا رفتن سن بافت پوست نیز تغییر می‌کند وحتی گاهی پوست‌های چرب نیز خشک می‌شوند. قرار گرفتن در معرض تابش نور آفتاب، آلودگی هوا به همراه افزایش سن و مسایل درونی بدن از جمله عواملی هستند که سبب تخریب پوست در طول شبانه‌روز می‌شوند. کرم‌ها به طور معمول به دو دسته کلی کرم‌های روز و کرم‌های شب تقسیم می‌شوند. تشابه این دو کرم در مرطوب کنندگی آنهاست اما تفاوت آنها این است که کرم‌های روز حاوی مقادیری فیلتر ضدآفتاب ولی کرم‌های شب، حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی و مفید برای پوست هستند...


انواع کرم‌های شب

1-کرم‌های احیاکننده که تولید سلول‌های زنده را افزایش می‌دهد.
2-کرم‌های ترمیم‌کننده که آثار مخرب ناشی از عوامل خارجی روی پوست را مرمت می‌کند.
3-کرم‌های ضدچروک که پوست را نرم و صاف می‌کند.

اصلی‌ترین فایده مصرف کرم‌های شب، آب‌رسانی به پوست است. این کرم‌ها حاوی مواد معدنی هستند که از خشک شدن پوست جلوگیری کرده و سبب می‌شوند تولید کلاژن و حالت کششی پوست حفظ شود.

 

کرم‌های شب کی و چگونه؟
کرم‌های شب را باید پس از پاک کردن کامل پوست و شستشوی صورت مصرف کنید. کرم را روی صورت تمیز و خشک به صورت دورانی بمالید و گردن را نیز فراموش نکنید. توصیه می‌شود هر چند وقت یکبار کرم شب خود را به ویژه اگر کرم ضدچروک مصرف می‌کنید، تغییر دهید چون پوست به تدریج به کرم مصرفی عادت می‌کند و در درازمدت تاثیر آن روی پوست کم می‌شود.


افرادی که پوست چربی دارند، باید از کرم‌های روز استفاده کنند ولی به افرادی که پوست خشکی دارند توصیه می‌شود از کرم‌های روز و شب هر دو استفاده کنند. کرم‌های روز حاوی فیلتر‌های uv است، در صورتی که کرم‌های شب فاقد این فیلتر‌هاست. هرگز سعی نکنید از کرم‌های شب در طول روز استفاده کنید چون این کرم‌ها از پوست شما در برابر اشعه آفتاب محافظت نمی‌کنند.

 

فواید دیگر
در صورتی که پس از مصرف چند ماهه کرم‌های شب متوجه ناپدید شدن یا کم‌رنگ شدن چین و چروک‌های روی صورتتان شدید، تعجب نکنید. تنها مواد داخل کرم‌های شب عامل این معجزه نبوده‌اند. شستن و تمیز کردن کامل صورت، مالیدن کرم روی آن به همراه ماساژ پوست، توجه کردن به پوست حتی برای چند دقیقه و فراموش کردن استرس‌های روزانه همگی در این میان دخیل هستند.

گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ

www.seemorgh.com/lifestyle
منبع:salamat.ir
 
مطالب پیشنهادی:
چطور از قلم مو برای آرایش استفاده کنیم ؟
بهترین قیافه و فرم ذاتی خود را بر اساس مدل ابروانتان بشناسید
 چگونه از موهای بلند مراقبت کنیم؟
 طرز صحیح سایه زدن برای انواع چشمها !
رفع لکه های صورت با موادی کاملا طبیعی !