آکادمی پوست آمریکا اعلام کرد خوابیدن در حالت های معین و مشخص نوعی چین و چروک که «خط های خواب» نام دارد، روی پوست ایجاد می کند؛
 
 
آکادمی پوست آمریکا اعلام کرد خوابیدن در حالت های معین و مشخص نوعی چین و چروک که «خط های خواب» نام دارد، روی پوست ایجاد می کند؛ این خط ها به هنگام بیدارشدن از بین نمی رود.
 
خوابیدن به یک طرف، چین و چروک روی گونه و چانه را افزایش می دهد، درحالی که خوابیدن روی صورت، سبب ایجاد چین و چروک روی پیشانی می شود. بنابراین برای کاهش چین و چروک پوست،خوابیدن روی پشت را به شما توصیه می کنیم. استفاده از برخی مواد برای جلوگیری از چین و چروک مفید است، به مطلبی از «webmD» در این خصوص توجه کنید.
 
 
* ماهی؛
ماهی آزاد نه تنها منبع خوب پروتئین است که برای حفظ و شادابی پوست مفید می باشد. این ماده غذایی همچنین منبع خوب چربی لازم امگا۳ است.
این چربی مفید علاوه بر دارابودن موادمغذی به پوست ظاهر جوان تری می دهد و در کاهش چین و چروک موثر است.
 
* حرکت دادن مکرر صورت
مانند ریزکردن چشم باعث می شود ماهیچه صورت بیش از حد کار انجام دهد و شیار روی سطح پوست ایجاد شود؛ این امر در نهایت به چین و چروک تبدیل می شود.
اگر لازم است از عینک آفتابی که پوست دور چشم را از آسیب های نور خورشید محافظت می کند، استفاده کنید.
 
* اسیدهای آلفا هیدروکسی (Alpha-hydroxy Acids)
که نوعی اسید طبیعی میوه ای است، سلول های مرده پوست را از بین می برد و سرانجام خط های ریز و چین و چروک به خصوص چین و چروک دور چشم را کاهش می دهد. بررسی های جدید نشان می دهد، تراکم بیشتر این نوع اسید تولید کلاژن را تحریک می کند.
 
 
* کاکائو
نتایج تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۶ انجام گرفته است، نشان می دهد کاکائو دارای میزان بالای ۲نوع ماده غذایی به نام «Catechin» و «epicatchin» است که پوست را از آسیب های نورخورشید محافظت می کند و گردش خون را در سلول های پوست بهبود می بخشد، آب رسانی می کند و ظاهر پوست را نرم می کند.
 
 
*شستشوی صورت
محققان مرکز پزشکی مریلند معتقدند، شست و شوی مکرر صورت، چربی طبیعی و رطوبت پوست را که مانع از ایجاد چین و چروک می شود، از بین می برد. بنابراین از شست وشوی مکرر صورت پرهیز کنید.
اگر صابون مرطوب کننده ندارید، از شیر پاک کن استفاده کنید.
 
 
*ویتامین «C»
تولید کلاژن را افزایش می دهد و از پوست در مقابل آسیب ها و اشعه UVB و UVA محافظت می کند.
 
 
*سویا
از پوست در مقابل برخی آسیب های نورخورشید، محافظت می کند. مکمل های حاوی سویا، ماهی، دانه انگور، عصاره چای سفید و گوجه فرنگی پس از مصرف ۶ماه ساختار و استحکام پوست را بهبود می بخشد.
 
*برای داشتن پوست خوب از قرارگرفتن در معرض نورخورشید پرهیز کنید، از کرم ضدآفتاب استفاده کنید، از استعمال دخانیات بپرهیزید و مصرف کرم مرطوب کننده را فراموش نکنید.
 
گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع:khorasannews.com
 
مطالب پیشنهادی:
آموزش گذاشتن مژه مصنوعی
آرایش های مدل باربی برای خانم های جوان
چطور ابروی تاتو شده مثل ابرویی طبیعی دیده شود!؟
چطور با استفاده از مواد گیاهی ph پوست را ثابت نگه داریم؟
بابی برون و سوالهایی مختلف در رابطه با پوست