معمولا همه دوست دارند رشد موهایشان سریع باشد و خیلی سریع رشد کنند و موهای شفاف و پر حجم و بلند داشته باشند و ما توصیه‌های برای شما داریم .


چه چیزی به موهایتان بزنید و چه کارهایی باید انجام داد تا موهایتان  سریع تر رشد کنند ؟

 

معمولا همه دوست دارند رشد موهایشان سریع باشد و خیلی سریع رشد کنند و موهای شفاف و پر حجم و بلند داشته باشند و ما توصیه‌های برای شما داریم .

 

اما گاهی بعضی از خانم‌های به روش‌های زیبایی مانند اکستنشن روی می‌آورند ،در این روش که موهای مصنوعی را که هم رنگ و شکل موهای شما باشد در بین موها قرار می‌دهند تا بلندتر و گاهی برای اینکه موها پرحجم تر نشان داده شود به این روش‌ها روی می‌آورند که بی ضرر هم نیستند و گاها به رشد مو صدمه میزند

 

موهای هر انسانی در مدت زمان کم و کوتاهی نمی‌توانند رشد کنند.  زیرا معمولا با غذاهای امروزه  ، و آلودگی هوا  ضخامت موها کاهش می‌یابد .


حال مراقبت‌های لازمی که باید صورت بگیرد

اولین مرحله این است که موهای خود را بشناسید ، و شامپوی مناسب با جنس موهایتان را انتخاب کنید ، و یادتان باشد هرگز و برای یک مدت طولانی از یک نوع شامپو استفاده نکنید زیرا بعد از گذشت مدتی که به طور مداوم فقط از یک نوع شامپو استفاده کردید ، احساس می‌کنید که دیگر این شامپو موهایتان را تمیز نمی‌کند و قدرت اولیه را ندارد ، بله این مطلب درست است پس شامپوهای خود را عوض کنید و برای یک مدت طولانی از یک نوع شامپو مصرف نکنید .

 

تا جایی که امکان دارد از سشوار ، اتوهای مو و.. استفاده نکنید زیرا تمام این موارد تار موهایتان را نازک می‌کند و وقتی که تار موهایتان نازک شد دیگر قدرتی ندارد و به مرور ریزش مو پیدا خواهید کرد .

 

مو نیز مانند تمام اعضای بدن به تغذیه ی مناسب احتیاج دارد اما چه تغذیه ای ؟ شما می‌توانید از ماسک‌های مو و تقویت کننده‌های خاصی که برای موهای مختلف وجود دارد استفاده  نمائید .

 

می توانید از ویتامین‌های مانند : منیزیم ، آهن و کلسیم استفاده نمایید تا رشد موهایتان را تسریع ببخشید . و سرتان را ماساژ دهید در تمام نقاط : بر روی شقیقه‌ها ، وسط مغز‌تان ، پشت سرتان و .. و به طور کامل این ماساژ را تمام نقاط انجام دهید تا خون کافی به تمام نقاط مغزتان برسد این کار علاوه بر اینکه در جهت خون رسانی به مغزتان مفید است علاوه بر آن با خون بیشتری که به مغز برسد رشد موهای نیز سریع تر می‌شود و این عمل را می‌توانید یک یا دو بار در روز انچام دهید .

 

از برس‌های مناسب استفاده کنید که موهایتان را نکشد ، و به آنها آسیبی نرساند ، بهترین برس، برسی است که شانه‌های آن چوبی باشد و خصوصا از برس‌هایی که شانه‌های فلزی دارند دوری کنید .

 

موها به طور طبیعی یک سانت در ماه رشد می‌کنند مخمر آب جو بسیار برای رشد موها  و ناخن‌ها مناسب است . این مخمر را بر روی  موها و ناخن‌های خود بمالید و بعد آن را ماساژ دهید تا جذب شود .

 

شامپوهای مناسب و بخصوص نحوه ی شستن موهایتان راهی موثر به حساب می‌آیند . 

 

 راه دیگر استفاده از روغن‌های مناسب جهت رشد موهایتان است ، از روغن‌های مانند :
روغن بادام ، روغن دانه ی انگور ، روغن کرچک ، روغن زیتون ، جوانه ی گندم  ، این روغن‌ها ی تغذیه کننده‌های بسیار موثر و خوبی در جهت تسریع رشد مو به حساب می‌آیند .

 
تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
آموزش انواع مدلهای مصری(کوتاه کردن)
بافت مو به سبک فرانسوی
آموزش مرتب کردن یک موی بلند با قیچی(تصویری)
چگونه فرم و استیل مو را در شرایط آب و هوای مرطوب بهتر حفظ کنیم ؟
آموزش دو مدل موی هالیوودی