اگر دوره ی زیبایی شخصی افراد را از نظر موقعیت زمانی به سه مرحله ی نوجوانی و جوانی که تقریبا یک مرحله اند و میانسالی و پیری تقسیم کنیم برای هر دوره از آن می توان یک تیپ زمانی نیز در نظر گرفت که...
اگر دوره ی زیبایی افراد را نیز از نظر موقعیت زمانی به سه مرحله ی نوجوانی و جوانی که به دلیل نزدیکی زیاد تقریبا یک مرحله به حساب می آیند ، میانسالی و پیری تقسیم کنیم برای هر دوره از آن تیپ زمانی هم می توان در نظر گرفت که مربوط به چهره ی شخصی و نوع زیبایی است که در بعضی افراد بر اسا س مد روز و در بعضی دیگر تنها توجه به زیبایی و تمیزی ظاهری حائز اهمیت است و برای هر مرحله از آن به نوعی برای زیبا بودن و داشتن ظاهری آراسته و تمیز ، به گونه ای که مقتضای سن باشد رفتار خواهد شد .
حال برای اینکه حالت و تیپ چهره بتواند از دوره ی جوانی به میانسالی و پس از آن به پیری منتقل شده و به همان زیبایی اما با تغییراتی کمتر باقی بماند توجه به چند نکته کافیست:
 
اول ماساژ صورت : شبها هنگام خواب به حالت ریلکسی که به بدن و چهره ی خود می دهید پوست خود را با کمی از انواع روغنهای طبیعی از قبیل روغن زیتون ،ارده یا وازلین و نارگیل که برای پوست و عضلات صورت خاصیت دارند ماساژ دهید، این کار را می توانید از سنین 35سال به بالا شروع کنید به طوری که ابتدا از بالا و پایین ابروها و سپس اطراف چشمها آنهم بر خلاف جهت ماساژ دهید و خطوط دور چشم و ابروها را با انگشتان کاملا باز کنید .مداوم بودن این حرکات با ماساژ شبانه و با استفاده از مواد طبیعی از افتادگی عضلات صورت در سنین بالا کم خواهد کرد.
 
 
 اطراف لبها را نیز به همان ترتیب و برخلاف جهت با انگشتان ماساژ دهید.
 
 
 دوم استفاده از کرمهای مخصوص شب وروز : هنگام آرایش بخصوص برای استفاده کردن از کرم پودر و پوشاندن لکه ها از کرمهای مرطوب کننده در زیر آن استفاده کنید تا با جذب هر دوی آنها به پوست از دیده شدن چین و چروکها به شکل خشکی پوست جلوگیری شود که البته پس از زدن آنها به صورت صبر کنید تا خوب بر روی پوست بخوابد سپس آرام آرام خطوط وسط پیشانی، دور لب واطراف چشمها که با کرم پودر بیشتر دیده می شوند را با انگشتتان برعکس ماساژ دهید تا خوب محو شوند .
 
 
 برای داشتن پوستی شفاف و روشن کزم روز و شبتان فراموش نشود.
 
 
سوم  انتخاب مدل موی مناسب : برای شیکتر دیده شدن در سنین بالا بهتر است مدلهای موی کوتاه در انواع لیر و پیتاژ انتخاب شود که بسیار تیپ چهره را شاداب تر و زیباتر نشان خواهد داد کما اینکه این مدلها در راحتی آماده شدن برای مهمانیها و همچنین همیشه مرتب به نظر رسیدن بسیار تاثیر خواهد داشت.
 
 
 استفاده  از رنگهای روشن و شاد و گاهی هم پوشیدن شلوار های کتان مشکی می تواند در جمع و جور کردن شکم حتی در خانمهای چاق میانسال و مسن کمک کند و خوش تیپی آنها را دوچندان کند.
 
 
 چهارم انتخاب رنگ موی مناسب و روشن : حتما لازم نیست موها رنگ شود تا جوان و زیباتر دیده شوید، گاهی رنگ موی طبیعی خاکستری و سفید نیز بر زیبایی این سن می افزاید، تنها می توانید با رنگساژ موها با یک رنگ دودی یا زیتونی بر روی موی طبیعی آنها را براق تر و شیکتر کنید.
 
 
 اکثر خانمها در سنین بالا رنگ مشکی را بیشتر دوست دارند، اگر شما هم از آن دسته خانمها هستید بهتر است بدانید که هنگام انتخاب مانتو یا کت در صورت لاغر بودن و داشتن گردنی بلند و باریک بهتر است از کت یا مانتوهای یقه دار و ترجیحا ایستاده استفاده نمایید .
از لباس و کتهای بدون یقه مثل یقه هفت یا چهارگوش خیلی باز که کاملا گردن را با چین و چروکهای آن نشان می دهد کمتر استفاده کنید. پوشیدن لباسهای یقه دار و حتی در زمستان یقه اسکی که اطراف گردن را پر می کند بسیار شیک و زیباتر خواهد بود.
 
 
 پنجم استفاده از کرمهای مرطوب کننده برای دستها :  که می توان از انواع طبیعی آن برای شبها و هنگام خواب روغن نارگیل و بادام را نام برد که بهتر است در مهمانیها بر روی هر نوع کرم مرطوب کننده ای که استفاده می شود از کمی هم کرم سفید کننده و براق که کاملا لک و پیسهای پشت دستها را کاور کرده و خوب بپوشاند زده و دستها را یکدست و زیباتر کنید.
 
 
 
« گذر زمان شمار لحظات جوانی است که می شود با دلی جوان آن را همواره در همان لحظات نگاه داشت »
 
 تهیه وتدوین: گروه سبک زندگی سیمرغ - زهرا پهلوان زاده
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
چگونه چین و چروک پوست را به تعویق بیندازیم
آموزش ماساژ صورت !
آرایشی محو و طبیعی از نوع گریم مخصوص دختران
انواع رنگساژ مخصوص موهای بلوند
معجونی گیاهی برای رفع لکه های صورت و جوشهای بدن