به تازگي مارك معروف مواد صاف‌كننده مو با عنوان Brazilian Blowout كه افراد مشهوري همچون جنيفر آنيستون از آن استفاده مي‌كنند به دليل داشتن درصد بالايي از مواد شيميايي سمي يعني فرمالدهيد مورد شكايت مقامات كانادايي قرار گرفته است.

به تازگی مارك معروف مواد صاف‌كننده مو با عنوان Brazilian Blowout كه افراد مشهوری همچون جنیفر آنیستون از آن استفاده می‌كنند به دلیل داشتن درصد بالایی از مواد شیمیایی سمی یعنی فرمالدهید مورد شكایت مقامات كانادایی قرار گرفته است.

به دنبال اعتراض برخی آرایشگران از التهاب و حساسیت چشم و بینی و بروز مشكلات تنفسی یا ریزش مو بعد از استفاده با به كارگیری این محصول، آژانس سلامت كانادا تحقیقاتی انجام داد و متوجه وجود 12 درصد فرمالدهید در این محصول شد. فرمالدهید معمولا در محصولات آرایشی به عنوان نگهدارنده استفاده می‌شود ولی دوز آن پایین‌تر از 2/0 درصد است و اگر از این حد بالاتر رود سبب بروز حساسیت و حتی سرطان‌زایی در بلندمدت می‌شود. در ضمن لازم است آرایشگران حین استفاده از این مواد با وجود آنكه میزان فرمالدهید آن مجاز باشد از ماسك و دستكش استفاده كنند تا مضرات ناشی از آن تا حد ممكن كاهش یابد.
 
گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ 
 
مطالب پیشنهادی:
مدلهای مختلف موی جسیکا بیل
نحوه ی درست کردن جدیدترین مدلهای کوتاهی مو
مدلهای مختلف موی زیبای یک بازیگر به روایت تصویر!
آموزش دو مدل موی هالیوودی
جدیدترین مدل موی افراد مشهور!