حذف كنكور در سال 95
با توجه به نبود استانداردهای لازم جهت حذف كنكور در سال 95 با بررسی شرایط جدید در سنجش داوطلبان حذف كنكور در مدت سه سال صورت می گیرد.


دكتر جواد هروی، نائب رئیس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینكه در مصوبه سال 86 مجلس شورای اسلامی مشخص شده بود كه كنكور در سال 92 حذف شود در حال حاضر شرایط و بستر لازم جهت حذف كنكور وجود ندارد لذا بحث بررسی سوابق تحصیلی داوطلبان به عنوان یك گزینه سنجش و محك داوطلبان در مجلس در حال بررسی است .

وی با اشاره به اینكه استانداردهای لازم در سنجش سوابق تحصیلی هنوز مورد تایید مجلس نیست خاطرنشان كرد: در یك نشست مشترك كه بین كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ، شورای انقلاب فرهنگی، سازمان سنجش ، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد انجام شد به این نتیجه رسیدیم كه بحث سوابق تحصیلی دانش آموزان در كنار امتحان ورودی باید در نظر گرفته شود.

وی تصریح كرد: البته حذف كنكور تا حدی در حال انجام است به گونه ای كه بسیاری از دانشگاه ها در رشته هایی كه رقابت چندانی وجود ندارد حذف كنكور را آغاز كرده اند.

به گفته هروی درحال حاضر تعداد شركت كنندگان در كنكور از صندلی های دانشگاه كمتر است لذا می توان قول حذف كنكور را تا سال 95 به طور قطع به داوطلبان داد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: yjc.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
تصمیم دولت به کناره‌گیری از بازار خودرو
دولت لایحه بودجه را ارائه نکند تنخواه 2 یا 3 ماهه تصویب می‌كنیم
زمان آغاز ثبت‌نام کاندیداهای ریاست‌ جمهوری
اعلام مکانیزم انتخاب کاندیدای نهایی ائتلاف سه‌گانه
قیمت طلا و سکه در بازار امروز تهران