نوشدارو در دانشگاه آزاد؛ اتوبوس‌ها نو می‌شود
مشاور فرهنگی رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد گفت: پیمانکار اتوبوسی که دچار سانحه شده بود در زندان به سر می‌برد و از شنبه اتوبوس‌های جدید، جایگزین اتوبوس‌های فرسوده علوم و تحقیقات خواهند شد

نوشدارو در دانشگاه آزاد؛ اتوبوس‌ها نو می‌شود

حمیدرضا مقدم‌فر، رئیس دفتر نظارت بر امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در حاشیه مراسم یادبود جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات گفت: این حادثه برای دانشگاهیان و مسئولان علمی کشور یک درس بوده است و باید برای روشن شدن جزئیات این حادثه از سوی نهادهای مربوطه اقدام سریع انجام شود.

علت حادثه هنوز مشخص نشده است و مسئولان امر مشغول ریشه یابی موضوع هستند که باید کمی تأمل و صبر کرد تا از نظر تخصصی علت حادثه مشخص شود.

وی با بیان اینکه مسئولان دانشگاه در تلاش هستند که ماجرا را کنترل کنند و دیگر چنین حوادث تلخی اتفاق نیفتد، ادامه داد: تمامی دانشجویانی که در محیط‌های دانشگاه‌های سراسر کشور و خوابگاه‌ها وجود دارند برای مدیران دانشگاه‌ها یک امانت محسوب می‌شوند و باید نسبت به امکانات رفاهی و آموزشی آنها مطابق با استانداردهای لازم اقدام شود.

مقدم‌فر با بیان اینکه پس از حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات به دستور رئیس دانشگاه آزاد، تمامی اتوبوس های فرسوده این دانشگاه تعطیل شدند، ادامه داد: پیمانکار اتوبوسی که دچار سانحه شده بود در حال حاضر در زندان به سر می‌برد و از شنبه اتوبوس‌های جدید (واحد گشت سیار) زیر نظر شرکت واحد هستند جایگزین تمام اتوبوس‌های فرسوده خواهند شد.

وی اضافه کرد: همه مسئولان دانشگاهی و مدیران دانشگاه‌ها باید بدانند نسبت به هر یک از دانشجویان دانشگاه خود مسؤول بوده و آنها در دانشگاه امانت هستند و باید وظیفه خود را در امانت‌داری بدون هیچگونه اغماضی انجام دهند.

تنها دانشگاه آزاد نباید از این ماجرا عبرت بگیرد، بلکه تمامی دانشگاه های دولتی و غیردولتی باید این از این اتفاق درس بگیرند، چرا که دانشجویان امانت هستند و مدیران دانشگاه ها امانت دار به شمار می روند.

مشاور رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه این حادثه بسیار تأسف برانگیز و دلخراش بود به گونه ای که رهبر معظم انقلاب نیز پیامی برای التیام بازماندگان و خانواده های مصدومان صادر کردند، گفت: برگزاری مراسم یادبود برای جان باختگان موجب التیام خانواده های آنها می شود و لازم است جامعه دانشجویی و اساتید با خانواده های داغدار و مصدومان همدردی کنند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com