وزارت علوم، تعویق زمان کنکور را بررسی می‌کند
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت که با توجه به اصرار اعضای کمیسیون بر تعویق زمان برگزاری کنکور به خصوص در مقطع ارشد قرار شد وزارت علوم بررسی های لازم را انجام دهد

وزارت علوم، تعویق زمان کنکور را بررسی می‌کند

میر حمایت میرزاده در گفت و گویی در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:این جلسه با حضور وزیر علوم برای ارائه گزارش از عملکرد این وزارت خانه در سال گذشته برگزار شد که وزیر از آماده شدن طرحی برای ساماندهی دانشگاه ‎ ‌های سراسر کشور سخن گفت: طرحی که به دنبال تعطیلی واحدهای دانشگاهی و تعدد مدیریت‌نیست بلکه می خواهد با یک مدیریت واحد دانشگاه ‎ ‌های شهرستان‌ها اداره شود.

وی افزود: در ادامه این جلسه اعضای کمیسیون سوالاتی پیرامون وضعیت آموزشی در مناطق سیل زده از جمله وضعیت کنکور را از وزیر علوم مطرح کرده و بر لزوم تعویق کنکور به خصوص کنکور ارشد تاکید داشتند.نظر وزارت علوم بر اختصاص سهمیه به سیل‌زدگان همچون زلزله‌زدگان است.

میرزاده اضافه کرد: اعضای کمیسیون اختصاص سهمیه را لازم اما کافی ندانستند و تاکید داشتند که با توجه به حضور دانشجویان در مناطق سیل زده و تشکیل گروه‌های جهادی در بسیاری از دانشگاه ها لازم است که کنکور ارشد به تعویق بیفتد در نهایت مقرر شد وزارت علوم بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام دهد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حضور رییس دانشگاه آزاد در این کمیسیون گفت: طبق توضیحات رییس دانشگاه آزاد گروه‌های دانشجویی از واحدهای مختلف دانشگاه آزاد در مناطق سیل‌زده برای امدادرسانی حضور پیدا کردند و تسهیلاتی برای دانشجویان مناطق سیل‌زده در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: همچنین رییس دانشگاه آزاد توضیحاتی درباره اقدامات این دانشگاه برای شفاف‌سازی مالی و حسابرسی در ارتباط با دارایی‌ها، اموال و مسائل بانکی و زمین و در نهایت اصلاح نظام مالی این دانشگاه ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان گفت: رییس دانشگاه آزاد گسترش مدارس سما را از برنامه های این دانشگاه برشمرد که طبق آن در سال تحصیلی جاری بیش از 200 مدرسه به این مجموعه اضافه شده و دانشگاه آزاد در تلاش است در زمینه گسترش آن نیز بیش از پیش اقدام کند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir