بررسی 10 نفر اول گروه ریاضی نشان می دهد که 9 نفر از آنها را پسران و تنها رتبه 9 این گروه متعلق به یکی از دختران است که البته همین وضعیت در گروه آزمایشی علوم انسانی به شکل دیگری تکرار شده است و از میان 10 برگزیده این گروه 9 نفر را دختران تشکیل می دهند...
 
 
 اسامی 36 داوطلب برگزیده آزمون سراسری سال 1389 در گروههای آزمایشی پنج گانه علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی اعلام شد که نشان می دهد این بار دختران از پسران پیشی گرفته اند.

نتایج اولیه کنکور سراسری سال 89 تا فردا 11 مرداد ماه اعلام می شود اما پیش از اعلام نتایج، اسامی نفرات برگزیده به تفکیک گروههای آزمایشی اعلام شد.

بر این اساس با توجه به اینکه بابک اسعدپور بهزادی از کرمان توانسته است رتبه هفتم گروه آزمایشی تجربی و رتبه اول گروه زبان های خارجی را همزمان کسب کند از میان 36 برگزیده 18 نفر از آنها را دختران و 17 نفر را پسران تشکیل می دهند.

بررسی 10 نفر اول گروه ریاضی نشان می دهد که 9 نفر از آنها را پسران و تنها رتبه 9 این گروه متعلق به یکی از دختران است که البته همین وضعیت در گروه آزمایشی علوم انسانی به شکل دیگری تکرار شده است و از میان 10 برگزیده این گروه 9 نفر را دختران تشکیل می دهند.

در گروه آزمایشی علوم تجربی 6 دختر و 4 پسر از میان 10 برگزیده و در گروه آزمایشی هنر 2 دختر از میان سه برگزیده نشان دهنده پیشی گرفتن دختران در این گروه ها است.

در کنکور 89 نفرات اول گروه های علوم تجربی، علوم انسانی و هنر دختر هستند و پسران نفرات اول گروه های ریاضی و فنی و زبان های خارجی را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش مهر، در بررسی که درباره محل سکونت داوطلبان برگزیده کنکور 89 صورت گرفته نشان می دهد که در میان نفرات برتر کنکور، برتری با ساکنان استان تهران است و پس از آن سایر استانها در رده های بعدی قرار دارند.

از میان نفرات برتر کنکور سراسری سال 89، 19 نفر از استان تهران شامل تهران و شمیرانات، 3 نفر از استان فارس از شهر شیراز، 3 نفر از استان کرمانشاه از شهرهای کرمانشاه و پاوه، 2 نفر از استان کرمان از شهرهای کرمان و سیرجان، 2 نفر از استان همدان از شهر همدان، یک نفر از استان خوزستان از شهر بهبهان، یک نفر از استان مازندران از شهر نوشهر، یک نفر از استان خراسان رضوی از شهر سبزوار، یک نفر از استان آذربایجان شرقی از شهر تبریز، یک نفر از استان قم از شهر قم و یک نفر از استان خراسان جنوبی از شهر بیرجند حضور دارند.

بررسی محل سکونت نفرات برتر کنکور سراسری سال 89 نشان می دهد که در میان گروه های پنج گانه نفرات اول گروه های علوم ریاضی و هنر از میان تهرانی ها است و نفرات اول گروه های تجربی و انسانی هر دو از همدان بوده و نفر اول گروه زبان های خارجی نیز از کرمان رتبه برتر را به خود اختصاص داده است.

در این بررسی ها آنچه توجه را جلب می کند که استان های بزرگ دیگری از جمله یزد و اصفهان که همواره بخشی از برگزیدگان کنکور را به خود اختصاص می دادند در این فهرست حضور ندارند.
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com