پسر جوان که متهم است با همدستی برادرش؛ پسر غریبه ای را به خاطر ارتباط با خواهرش به قتل رسانده اند با گذشت اولیای دم امروز از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.


به گزارش خبرنگار مهر، اکبر و اصغر متهم هستند 20 مرداد ماه سال 85 در جریان یک درگیری در خیابان نبرد پسر جوانی به نام اسدالله را به قتل رسانده است.

آنها پس از دستگیری مدعی شدند روز حادثه از شهر ری به خانه بازگشته و متوجه حضور اسدالله دراتاق خواهرشان شده بودند. درجریان درگیری با پسر غریبه او از بالای پشت بام به پایین پرت شد و جان خود را از دست داد.

پس از محاکمه دو برادر در شعبه 74 دادگاه کیفری قضات دادگاه آنها را به قصاص محکوم کردند که حکم در دیوان عالی کشور نقض و برای رسیدگی مجدد به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

هیات قضایی این شعبه نیز اکبر را به قصاص و برادرش را به 5 سال زندان محکوم کردند. در ادامه حکم قصاص اکبر تائید اما حکم برادر نقض و برای رسیدگی به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در ادامه اولیای دم با مراجعه به دادگاه رضایت خود را اعلام کرده و دو برادر از مجازات قصاص رها شدند.

شهریور امسال جلسه محاکمه از جنبه عمومی جرم برگزار شد که اکبردر دفاع از خود گفت: وقتی مقتول را در اتاق خواهرم دیدم شوکه شده و با گلدان شروع به خود زنی کردم. پسر جوان نیز هنگام فرار از خانه مان از پشت بام به پایین پرت شد بعد هم با اصغر جنازه او را به کوچه منتقل و در آنجا رها کردیم. قضات شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران پس محاکمه اکبر را به 10 سال زندان نحکوم که 5 سال آن به صورت تعلیقی خواهد بود.

امروز نیز جلسه محاکمه اصغر در شعبه 113 دادگاه کیفری برگزار شد. در این جلسه قاضی صالحی ، نماینده دادستان در تشریح کیفرخواست گفت : متهمان ادعا می کنند که با گلدان به سر خود ضربه زده اند در حالی که آزمایش ها نشان داد موی سر کشف شده بر روی گلدان شکسته متعلق به هیچ کدام از دو برادر نیست. از سوی دیگر همسایه آنها در اظهاراتش گفته که دو برادر را در حالی که مرد مجروحی را از خانه خارج می کردند دیده است. با توجه به گزارش پزشکی قانونی، اظهارات شاهد ماجرا و تحقیقات صورت گرفته برای متهم تقاضای مجازات قانونی را دارم.

در ادامه متهم با رد اتهامش گفت : من و برادر بی گناه هستیم. شب حادثه این پسر به خانه ما آمده بود و زمانی که قصد فرار داشت به پائین سقوط کرد و جان باخت.

پس از آخرین دفاعیات متهمان قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com


مطالب داغ سایر بخشها:
تایید لغو تحریم بانک‌ملت ازسوی‌اتحادیه‌اروپا
عربستان تسلیم دربرابر ایران!؟
رکورد گرانترین آپارتمان تهران شکسته شد
شغل جدید وزیر كار چیست؟
پیام مخفیانه 7 صبح، دست احمدی نژاد را رو کرد
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X