سه جوان که متهم هستند از 13 مرد سرقت و به دو زن تجاوز کرده‌اند مدعی شدند فقر و بی‌پولی علت اصلی اعمال مجرمانه‌شان بود.

 دختر جوانی آذرماه سال‌جاری به ماموران پلیس کرج خبر داد سه مرد جوان او را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند. دختر جوان گفت: «از متروی محمدشهر پیاده و سوار پرایدی شدم تا به خانه بروم. به‌جز راننده دو مرد دیگر هم در ماشین بودند یکی روی صندلی شاگرد نشسته ‌بود و دیگری در صندلی عقب. فکر کردم مسافر هستند به همین‌دلیل هم سوار شدم. در راه متوجه تغییر مسیر راننده شدم و تصمیم گرفتم پیاده شوم اما راننده ماشین را متوقف نکرد خواستم خودم را از خودرو به بیرون پرت کنم ولی چون در قفل بود نتوانستم ناگهان مردی که کنارم نشسته ‌بود چاقویی بیرون کشید و تهدیدم کرد نفر جلویی هم همین کار را انجام داد. آنها وقتی به پشت زندان کرج رسیدند من را به زور مورد تجاوز قرار دادند و بعد هرچه در کیفم داشتم برداشتند و فرار کردند.»

در حالی‌که پلیس تحقیقات خود را برای شناسایی سه جوان متجاوز آغاز کرده‌ بود دختر دیگری به ماموران اطلاع داد او نیز مورد تعرض قرار گرفته ‌است. این دختر نیز مدعی شد مقابل مترو سوار پرایدی شده و سه مرد سرنشین خودرو او را پشت زندان کرج برده و در آنجا مورد آزار جنسی قرار داده و اموالش را به سرقت برده‌اند.

با توجه به مشخصاتی که این دختر جوان به ماموران داد آنها متوجه شدند عاملان تجاوز به هر دو دختر اعضای یک باند هستند. ماموران چند روز بعد توانستند سه جوان را شناسایی و بازداشت کنند. هرچند آنها به جرمشان اعتراف نمی‌کردند ولی وقتی از سوی دو دختر مورد شناسایی قرار گرفتند و مشخصاتی از آنها به ماموران داده شد که کاملا محرمانه‌ بود مجبور به اعتراف شدند. سه جوان مدعی شدند ابتدا فقط قصد سرقت و زورگیری داشتند اما چون محل خلوت بود تصمیم به تجاوز گرفتند. تحقیقات از دو متهم در حالی ادامه داشت که ماموران متوجه شدند این سه مرد علاوه بر تجاوز و سرقت از دو دختر جوان، 13 مرد را نیز مورد زورگیری قرار داده‌اند.

بعد از شناسایی شاکیان با توجه به مطرح بودن اتهام تجاوز، پرونده به دادگاه کیفری ‌استان البرز فرستاده‌ و بعد از انجام بازجویی‌ها و تکمیل پرونده جلسه رسیدگی برگزار شد. در ابتدای جلسه دادگاه بعد از اینکه نماینده دادستان البرز درخواست مجازات متهمان را کرد، یکی از دختران در جایگاه حاضر شد و جزییات تعرض را توضیح داد.

او گفت: از سرکار برمی‌گشتم از مترو که پیاده ‌شدم سوار ماشین پرایدی که فکر می‌کردم مسافرکش است شدم. آنها وارد جاده خلوتی که پشت زندان کرج بود شدند. ترسیدم و خواستم فرار کنم اما با چاقو تهدیدم کردند حتی دو‌هزارتومانی را که در کیفم بود برداشتند تا نتوانم به راحتی سوار ماشین شوم. در ادامه دختر دیگر و 13 شاکی مرد پرونده در جایگاه حاضر شدند و شکایات خود را مطرح کردند.

یکی از این مردان گفت: به عنوان مسافر سوار ماشین شدم وقتی در راه متوجه رفتار مشکوک متهمان شدم تصمیم گرفتم پیاده شوم. از راننده درخواست کردم خودرو را متوقف کند اما این کار را نکرد. سعی کردم در را باز کنم و پیاده ‌شوم اما در از داخل باز نمی‌شد. فریاد زدم تا شاید مردم ببینند و کمک کنند. آنها به زور سرم را زیر صندلی کردند و به جای خلوتی بردند کتکم زدند و هرچه داشتم گرفتند حتی کفش‌هایم را سرقت و من را در بیابان رها کردند. بعد از پایان شکایت 15 قربانی این پرونده، متهمان یک‌به‌یک در جایگاه حاضر شدند تا در برابر اتهاماتی که بر آنها وارد شده ‌است از خود دفاع کنند. اولین متهم که جوانی 25‌ساله ‌بود، گفت: اتهامات را قبول دارم البته به‌جز دو دختر. من فقط در یک سرقت دیگر که قربانی مرد بود شرکت داشتم و در موارد دیگر کاری نکردم.

او در مورد اینکه چطور شد به سرقت روی آورد، گفت: کارگر مغازه ‌بودم و نان بخور و نمیری درمی‌آوردم. تا اینکه چند ماه قبل پدرم فوت شد و مسوولیت دو خواهر و مادرم هم به دوش من افتاد. باید خرج آنها را می‌دادم و هرچه کار می‌کردم فایده‌ای نداشت. تا اینکه دوستم (متهم ردیف دوم) به من پیشنهاد کرد با او در زورگیری‌هایی که می‌کند همراهی کنم. دیگر چاره‌ای نداشتم قبول کردم. ما سه نفر شدیم هرچه می‌دزدیدیم با هم تقسیم می‌کردیم تا اینکه با دو دختر برخورد کردیم. قرار این نبود که به کسی تجاوز کنیم اما خلوتی محل باعث شد این فکر در ذهنمان شکل بگیرد و به آنها تعرض کنیم حالا هم از کارم پشیمان هستم.

در ادامه دو متهم دیگر نیز در جایگاه حاضر شدند و از خود دفاع کردند. آنها هم گفته‌های شاکیان مرد به‌جز یک مورد را رد کردند و گفتند از این افراد دزدی نکرده‌اند. بنا بر این گزارش بعد از پایان جلسه دادگاه، هیات قضات برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: tabnak.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
نرخ انواع ارز در مرکز مبادلات ارزی امروز (1391/12/01)
تلاش دولت برای تایید صلاحیت مشایی
پیش فروش بلیت اتوبوس نوروزی آغاز شد
سوال از وزیر کشور منتفی شد
کشف جسد نماینده ربوده شده پارلمان روسیه در بشکه سیمان/ عکس
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X