حکم اعدام سه عضو باند دزدان مسلح که کلکسیونی از جرایم خشن را در پرونده خود داشتند در دیوان عالی کشور تائید شد. اعضای این باند شبانه با ورود با باغی ، مردان را گروگان گرفته و زنان را مورد آزار و اذیت قرار دادند.


ماموران پلیس آگاهی استان فارس از چندی قبل در جریان حمله سارقان مسلح به باغ های اطراف روستاهای تفیهان و محمودآباد قرار گرفتند. دزدان مسلح پس از ورود به باغ با تهدید اسلحه اقدام به سرقت اموال افرادی كه در باغ حضور داشتند می كردند.

سارقان در یكی از سرقت های خود ساعت 7:30 شب وارد باغ های ویلایی منطقه كوهپایه شده و افرادی كه در داخل باغ بودند را با اسلحه تهدید كردند.

هنگامی كه دزدان مسلح در حال سرقت پولهای آنها بودند یكی از افراد داخل باغ به نام جمال به سوی دزدان حمله كرده كه سارق مسلح با شلیك گلوله وی را به قتل رساند.

 اعضای این باند همچنین سوم آبان ماه سال 87 وارد باغی در نزدیكی نیروگاه سیكل تركیبی شده و با تهدید اسلحه افرادی كه در داخل باغ بودند را سوار خودرو كرده و به كوهی در آن حوالی بردند. آنها پس از كتك زدن گروگان های خود دستان مردان را در منطقه ای دور افتاده بسته و دختران را به محل دیگری برده و مورد آزار و اذیت قرار دادند.

با افزایش شكایت ها از اعضای این باند تحقیقات گسترده ای در این زمینه آغاز و 4 نفر را به نام های علیرضا، مجتبی، ایوب و ابراهیم در این رابطه دستگیر كردند.

دزدان در بازجویی ها لب به اعتراف گشوده و به سرقت مسلحانه از داخل باغ های كوه های كوار، كوشك، بیدك، بیدزرد و دوراهی ده شیخ و همچنین قتل جمال اعتراف كردند. آنها همچنین اقرار كردند كه با مشاهده اتباع افغانی با تهدید اسلحه از آنها زورگیری می كردند.

ایوب در بازجویی ها گفت: من و ابراهیم با موتورسیكلت به منطقه سیاخ دارنگون رفتیم تا عسل كوهی بگیریم هنگام برگشت موتورمان پنچر شد دیدیم یك دستگاه پژو 405 در بیابان پارك كرده است وقتی خود را به آنجا رساندیم دختر و پسر جوانی را در داخل ماشین دیدیم. ابراهیم با تهدید اسلحه دست و پای پسر جوان را بست و او را در صندوق عقب پژو گذاشتیم. وقتی به به كوار رسیدیم ابراهیم به شهر رفت تا غذا تهیه كند. من مراقب دختر و پسر جوان بودم كه ناگهان پسر جوان دست های خود را باز كرده و با سنگ ضربه ای به سرم زد او سپس اسلحه ام را گرفت و همراه آن دختر از محل فرار كردند.

در ادامه پرونده اعضای این باند با صدور قرار مجرمیت و كیفرخواست به دادگاه انقلاب شیراز فرستاده شد.

در جلسه محاكمه نماینده دادستان با تشریح كیفرخواست گفت: در این پرونده اتهام آقایان علیرضا و مجتبی مبنی بر محاربه از طریق شركت در یك فقره سرقت مسلحانه همراه با آزار و اذیت منتهی به قتل مرحوم جمال و مشاركت در 9 فقره سرقت مسلحانه دیگر موضوع شكایت 48 نفر و همچنین مشاركت در دو فقره سرقت مسلحانه اموال اتباع افغانی و دست بردن به اسلحه و ارعاب مردم و مشاركت در آدم ربایی و ضرب و جرح عمدی، همچنین حمل و نگهداری اسلحه جنگی، ورود به عنف با اسلحه، تمرد نسبت به مامورین و تخریب عمدی خودروی ماموران پلیس راه می باشد.

همچنین اتهام آقایان ابراهیم و ایوب مبنی بر محاربه از طریق مشاركت در دو فقره سرقت مسلحانه همراه با آزار و اذیت موضوع شكایت 7 نفر، دست بردن به اسلحه و اخافه و ارعاب مردم، مشاركت در آدم ربایی و خرید و فروش سلاح های جنگی به صورت غیرمجاز می باشد.

قاضی دادگاه پس از محاكمه 4 عضو این باند و دفاعیات آنها با استناد به ماده 183 و تبصره ذیل آن، ماده 185 بند الف، ماده 189 و نیز بند ب ماده مذكور و نیز مواد 190، 194 و 120 قانون مجازات اسلامی علیرضا، مجتبی و ابراهیم را به اعدام محكوم كرد. ایوب نیز به نفی بلد به مدت 15 سال در زندان سیستان و بلوچستان محكوم شد.

قاضی عمرانی، رئیس اداره دفتر دیوان عالی كشور با اشاره به این خبر به مهر گفت: با اعتراض متهمان پرونده آنها برای رسیدگی به دیوان عالی كشور فرستاده شد كه قضات دیوان عالی كشور پس از بررسی پرونده حكم متهمان و همچنین لایحه دفاعیه آنها حكم مجازات شان را تایید كردند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com


مطالب داغ سایر بخشها:
محسن رضایی: دولت احمدی‌نژاد ۷۰۰ میلیارد دلار را نادرست هزینه کرد
قیمت‌ خودروهای پرتیراژ داخلی
سئول قصد ساخت بمب اتمی دارد
ولایتی: لازم نیست هر کس احساس تکلیف کرد رئیس جمهور شود
جزئیات تصادفات مرگبار روز گذشته
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X