درگیری مرد رزمی کار با دزدان شب رو، راز سرقت های سریالی دو زورگیر را فاش کرد.


ساعت 5 بامداد 29 اسفند سال گذشته مأموران کلانتری تجریش هنگام گشت زنی در 35 متری قیطریه ـ میدان کتابی متوجه درگیری دو نفر با راننده یک دستگاه خودرو پراید شدند. در شرایطی که در صحنه درگیری ، دو جوان چاقو و قمه به دست داشته و راننده پراید نیز خونریزی شدیدی داشت ، مأموران کلانتری هر دو جوان مسلح به سلاح سرد را دستگیر کرده و راننده پراید نیز بلافاصله به مأموران اعلام کرد که سارقان قصد داشتند با تهدید و ضرب و جرح ، اقدام به سرقت خودرو پراید وی کنند .

با دستگیری دو متهم به نام های "وحید . ر" 20 ساله و "مصطفی . س" 24 ساله و اعترافات اولیه آنها ، پرونده مقدماتی با موضوع "زورگیری" تشکیل و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

راننده پراید پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : در میدان توحید ، دو نفر به عنوان مسافر دربست از من خواستند تا آنها را به پارک قیطریه برسانم . هنوز مدت زیادی از حرکت ماشین نگذشته بود که ناگهان این دو نفر که در صندلی عقب ماشین نشسته بودند ، با تهدید چاقو و قمه به سمت من حمله ور شده و در مرحله اول اقدام به سرقت مبلغ 110 هزار تومان و گوشی تلفن همراهم کردند . تصور می کردم آنها با سرقت گوشی تلفن همراه و پول از ماشین پیاده خواهند شد ، اما دزدان تصمیم داشتند ماشین را نیز سرقت کنند که دیگر تصمیم به مقاومت در برابر آنها گرفتم.

راننده پراید با اشاره به سابقه تمرین در رشته های رزمی به ویژه رشته کنگ فو ، به کارآگاهان گفت : زمانیکه متوجه شدم سارقان قصد دارند تا ماشین مرا نیز سرقت کنند ، دیگر تصمیم گرفتم تا به هر شکل ممکن مانع از این کار شده و به همین علت و با وجود آنکه هر دو نفرشان چاقو و قمه به دست داشتند ، با استفاده از فنون رزمی با آنها درگیر شدم . در کشاکش درگیری ، آنها چندین ضربه با چاقو و قمه به دست و سرم وارد کردند که باعث خونریزی شدیدی شد که در همین زمان ، مأموران کلانتری با مشاهده صحنه درگیری مرا از دست آنها نجات داده و هر دو نفر آنها را نیز دستگیر کردند .

در ادامه رسیدگی به این پرونده و با توجه به اعترافات متهمان ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهمان در همان شب دستگیری و به صورت زنجیره ای اقدام به "زورگیری در پوشش مسافر" کرده و شاکی پرونده ، چهارمین فردی است که متهمان قصد داشتند تا علاوه بر سرقت وجوه نقد و گوشی تلفن همراه ، این بار اقدام به سرقت خودروی وی نیز کنند. با توجه به اطلاعات به دست آمده و بررسی شکایت های مشابه ، کارآگاهان موفق به شناسایی سه مالباخته دیگری شدند که از سوی متهمان مورد زورگیری قرار گرفته بودند و هر سه نفر مالباخته ، پس از حضور در پایگاه یکم آگاهی بلافاصله متهمان را مورد شناسایی قرار دادند .

سرهنگ کارآگاه رحیم  فرزام  ، رئیس پایگاه یکم  پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعترافات صریح متهمان در خصوص زورگیری تحت عنوان مسافر ، قرار بازداشت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند . به  همین خاطر از تمام شکات که در اواخر سال گذشته و به ویژه در مناطق شمال و شمال غرب تهران مورد زورگیری قرار گرفته اند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان و طرح شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان تجریش ـ خیابان نیاوران ـ سه راه یاسر مراجعه کنند  .


 گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com


مطالب داغ سایر بخشها:
حق شناس: منتظر خاتمی هستیم
آخرین وضعیت شهرام جزایری
مهمانپرست: منتظر پاسخ اشتون هستیم
مدارس کشور شنبه تعطیل نیست
بی‌تاثیری توقف شماره‌گذاری بر قیمت‌های خودرو/ جدول قیمت
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X