راننده قلابی با وعده دادن وام به زنان سالخورده از آنها سرقت می‌كرده است.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،‌ عصر روز 23 مهر سال‌جاری زن میانسالی با مراجعه به مأموران كلانتری 134 شهرك قدس مدعی شد كیفش توسط یك راننده به سرقت رفته است.
این زن در اظهاراتش مدعی شد: در ساعت 10 روز حادثه در خیابان دماوند به صورت دربست خودرو سواری پراید مشكی رنگ را به مقصد شهرك قدس كرایه كردم كه در طول مسیر راننده خودرو با زیركی خاصی از مسائل و مشكلات مالی افراد و سختی معیشت صحبت‌هایی به میان آورده است.
این زن ادامه داد: من هم با طرح نیاز مالی خود در خصوص جهیزیه ازدواج فرزندم حرف‌های او را تأیید كردم كه بلافاصله راننده ادعا كرد در ادارات دولتی و بانك‌های مختلف دوستان و بستگانی دارد و می‌تواند برای اخذ وام بانكی به من كمك كند.
در ادامه مسیر راننده به شیوه‌های مختلف از جمله ابراز همدردی و مردم‌داری اعتماد مرا جلب و با اعلام آدرس و مشخصات یكی از شعبات بانكی به من پیشنهاد داد تا هدیه‌ای به عنوان تسریع در اخذ وام برای رئیس شعبه مورد نظر تهیه كند و به سمت منزل خود تغییر مسیر داد تا قالیچه‌ای را كه اخیراً برای منزل خود خریداری كرده، برداشته و به عنوان هدیه برای رئیس بانك ببرند.
راننده با این مقدمه چینی و اعتماد كامل این زن مدعی می‌شود ممكن است رئیس بانك با مشاهده طلاجات این زن، در خصوص نیاز مالی شاكی تردید كرده و از موافقت با پرداخت وام خودداری كند به همین دلیل بهتر است طلاجات را در كیف خود پنهان كند.
راننده قلابی در این مدت از طریق تلفن همراه خود طی تماس‌هایی با مخاطب فرضی در بانك و یا ادارات دولتی از وامی كه برای اشخاص دیگر تهیه كرده، پیگیری‌های فرضی را به عمل می‌آورد.
لحظاتی بعد راننده مدعی می‌شود به منزل خود رسیده و بهتر است این زن از خودرو پیاده شود تا او با دنده عقب به كوچه باریكی كه منزلش در انتهای آن واقع است وارد شود، با پیاده شدن شاكی و به جا گذاشتن كیف خود در خودروی پراید، راننده با تغییر مسیر به‌جای پارك كردن خودرو از محل متواری می‌شود.
مأموران در حال تحقیقات بیشتر در خصوص این پرونده و شناسایی این راننده قلابی بودند كه در تاریخ اول و ششم آبان‌ نیز دو پرونده مشابه به مأموران پلیس آگاهی پایگاه دوم پلیس آگاهی ارجاع شد كه در این دو پرونده نیز خانم‌های 45 و 60 ساله به عنوان شاكی دادخواستی را تنظیم و اعلام كردند مردی با مشخصات راننده فوق كیف آنان را سرقت كرده و متواری شده است.
در حال حاضر تصویر این فرد چهره‌نگاری شده و در اختیار واحدهای پلیسی قرار گرفته تا در صورت شناسایی دستگیر شود.