جوان مسلحی که شبانه دست به سرقت خودرو ها می زد ، در يک تعقيب و گريز کوتاه دستگير شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، مرد میانسالی به نام "علی" با مراجعه به دادسرای چهار رسالت،  شکایتی مبنی بر دزیدن خودرویش مطرح کرد.

 

 مرد میانسال در شکایت خود مدعی شد، در حال عبور از خیابان سید خندان بود که جوانی جلوی ماشین آمد و اعلام در بستی به سمت کرج با پیشنهاد پول زیادی کرد، و من وسوسه شده و در خواست او را قبول کردم. 

 

 مرد میانسال در ادامه بیان کرد: پسر جوان در یک موقعیت مناسب و در مکانی کم‌تردد با تهدید اسلحه گرم مرا  وادار کرد تا از خودرو پیاده شوم و ماشین را دزدیده و اقدام به فرار کرد.

 

"بازپرس میری "با توجه به موضوع پرونده، دستور پیگیری و شناسایی متهم را صادر کرد که پس از پیگیری،  سه گزارش دیگر در خصوص سرقت مسلحانه خودرو از سوی پسر جوانی مشخص شد و پسر جوان بلافاصله شناسایی و دستگیر شد.

 

 

براساس این گزارش، سرقت ها با یك شیوه انجام شده بود و سارق پس از سوار شدن به خودرو آن را به صورت دربست كرایه می كرد و با تهدید اسلحه راننده را مجبور به پیاده شدن از خودرو و  سپس  ماشین را دزیده و متواری می شد .

 

در ادامه با تشكیل اكیپی از كارآگاهان مجرب پلیس آگاهی،مشخص شد؛  که سارق مسلح ، برای سرقتی دیگر  ارد محله جدیدی شده است.

 

 سرانجام ماموران سارق را که درحالی که سوار بر  یكی از خودروهایی که دزدی بود تحت تعقیب قرار داده ودستگیر کردند. 

با تعقیب و گریزی كوتاه، راننده خودرو که پسر جوانی  به نام " رضا" بود شناسایی و دستگیر شد ، در نهایت با بازرسی از خودرو ،یک قبضه اسلحه كمری كشف و ضبط شد. 

بازپرس میری گفت: باتوجه به این‌كه خودروها در شب سرقت می‌شدند، پلیس احتمال داد سارق برای حمل اشیای مسروقه و مواد مخدر از آنها استفاده می‌كرد ، این در حالی است که  متهم دستگیر شده ادعا کرد   برای تفریح و سرگرمی این كار انجام داده است.

متهم با صدور قرار بازداشت روانه زندان شد و تحقیقات پلیس برای شناسایی دیگر همدستان و همچنین علت و انگیزه اصلی سارق ادامه دارد.