زنی که با سوءاستفاده از ناآشنایی پدرشوهرش در استفاده از سیستم‌های نوین بانکی حساب وی را خالی کرده بود، در استان یزد دستگیر شد.
سرهنگ زارع پور، رییس پلیس فتای استان یزد در این‌باره گفت: به دنبال شکایت یکی از شهروندان مبنی بر ای نکه وی بازنشسته یکی از سازمان‌های دولتی بوده و حقوق خود را از طریق کارت عابربانک دریافت می‌کند که اخیراً با مراجعه به بانک متوجه شده در چند ماه گذشته و در دفعات متعدد با خرید اینترنتی مبلغ زیادی از حسابش برداشت شده، کارشناسان اقدامات خود را برای شناسایی عامل برداشت آغاز کردند.

رییس پلیس فتای استان یزد افزود: در تحقیقات پلیس مشخص شد که برداشت‌های انجام شده در قالب خرید کارت شارژ تلفن همراه بوده سرانجام با ادامه تحقیقات و استعلامات صورت گرفته عامل برداشت از حساب که عروس شاکی بود، شناسایی و به مقر فتا احضار شد.

زارع‌پور ادامه‌داد: متهم که از اعتماد پیرمرد سوءاستفاده و با دریافت رمز دوم اینترنتی حساب بانکی شاکی اقدام به خرید اینترنتی کرده بود از عمل خود اظهار ندامت و پشیمانی کرد که با برگزاری جلسه مشاوره و آموزش برای شاکی درباره استفاده از کارت‌های بانکی، وی از شکایت خود صرفنظر کرده و عروس خود را بخشید.

به گزارش ایسنا، وی به شهروندان به ویژه افراد مسن و بازنشسته هشدار داد: کارت‌های بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و به هرفردی در انجام امورات بانکی اعتماد نکنند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
ساعات آموزشی مدارس کاهش یافت؟
آقازاده های جدید+تصویر
بانک‌هایی که سودشان بیش از نرخ شورای پول و اعتبار باشد جریمه می‌شوند
دانشمند ایرانی برای اولین بار از زیستگاه پستانداران و دوزیستان عجیب جهان نقشه برداری می کند
این خودروها با ارز 1400 تومان وارد کشور می شوند!
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X