"شلوغی قطارها آزاردهنده است!"... "چرا کسی به درد ما توجه نمی کند؟ "... " مردم را وجه المصالحه سیاسی کاریها نکنید! "... این جملات واگویه های شهروندان تهرانی است که مترو برایشان ضرورتی انکارناپذیر است.
 
به نقل از خبرگزاری مهر، مترو این روزها برای مردم تهران دیگر نه واژه ای لوکس و مدرن که ضرورتی انفکاک ناپذیر از زندگی یومیه آنهاست. روی آوردن مردم تهران به مترو به عنوان یکی از بهترین وسایل حمل و نقل عمومی دلایل مختلفی دارد که ترافیکهای سرسام آور پایتخت، سهمیه بندی بنزین، اجرایی کردن طرح زوج و فرد از سوی راهنمایی و رانندگی از جمله علتهای اصلی اقبال عمومی از این سامانه حمل و نقل است.

با این همه چند سالی می شود که شهروندان تهرانی به دلیل توجه دولتمردان به مقولاتی نظیر منوریل و عدم تخصیص اعتبارات ارزی مورد نیاز متروی تهران ناخواسته دچار مشکلاتی شده اند که برایشان در این وسیله حمل و نقل عمومی به وجود آمده و از آن گلایه مندند.

"صادق کریمی" یکی از آنهاست. او با اعلام رضایت کامل از سیستم حمل و نقل قطار شهری تهران و حومه در خصوص عدم تامین منابع ارزی به خبرنگار مهر می گوید: فکر می کنم مسئله اصلی در متروی تهران مشکلات مالی نیست. مسئله اصلی اختلافات سیاسی است که مترو را که عصای دست مردم است دچار مشکل کرده است. این دانشجوی سال آخر عمران معتقد است که این مسئله که دولت یا شهرداری خواهان توسعه مترو نیستند، امری پذیرفته نیست و اینگونه  مسائل باید هر چه زودتر حل شود.

وی با اشاره به این که شاید نبود مدیریت منسجم و کارآمد سبب شده این مسئله به وجود آید می افزاید:  قطعا تعدد مراکز تصمیمگیری در دولت سبب شده مترو تهران و نیاز منابعش در بروکراسی اداری باقی بماند.

این شهروند تهرانی خاطرنشان می کند: در حال حاضر در ساعات اولیه صبح و برخی از ساعات عصر مترو تهران با ازدحام بیش از پیشی روبرو است  که اگر بخواهد این ازدحام بیشتر شود به طور قطع غیر قابل کنترل می شود.

به گفته کریمی اگر متروی تهران توسعه و تجهیز شود این موفقیت به نام تمام مسئولان رقم خواهد خورد و ما منتظر حل این مشکلات هستیم.

آری ! ارابه آهنی که به صورت رسمی از سال 1377 در تهران آغاز به کار کرد پس از طی زمانی نه چندان طولانی توانست جایگاه ویژه ای در بین مردم باز کند. با این همه به اعتراف مدیر عامل شرکت مترو 4 سال است که این سامانه از دریافت تعهدات دولتی بازمانده است.

پس از آن راه اندازی خط تهران – کرج که یکی از فعالترین خطوط مترو تهران است در 16 اسفند 77 مردم را با این قطارها آشنا کرد به طوری که از سال 81 به بعد با احداث ایستگاه حرم مطهر (ره) ساخت ایستگاه و خطوط مترو سرعت چشمگیری گرفت و به تدریج در سال های 82، 84 و 85  مترو تهران از صادقیه تا علم و صنعت  و در خطی دیگر از شهرری به میرداماد کشیده شد.

این خطوط و رضایت کامل مردم از این سامانه سبب شده تا در سال جدید توسعه هشت خط به تصویب شورای شهر تهران رسیده و برنامه هایی نیز برای راه اندازی ایستگاه های جدید در خطوط پر تردد تهران در دستور کار قرار بگیرد اما این بار هم مردم زیر چرخ سیاسی کاری دولت با مترو ماندند.

"مریم خسروانی" دیگر شهروند تهرانی است که تا حدودی از ازدحام در مترو تهران دلگیر است. وی در پاسخ به این سوال که آیا از قطار شهری تهران و حومه رضایت دارید؟ می گوید: از مترو تهران رضایت داریم اما نمی دانم چرا به این وسیله حمل و نقل عمومی که بسیار مورد رضایت است  تا این میزان بی توجهی می شود؟ وی با اشاره به این که چندی پیش مسولان مترو را در واگن دیدیم و از ازدحام بیش از پیش ابراز ناراضایتی کردیم، می افزاید: آنها اعلام کردند این مسئله را به مسوولان دولت بگویید ما خودمان شرایط کنونی را می دانیم.

این شهروند تهرانی تصریح می کند: هم اکنون مترو تهران در مسیرهای پر تردد بازار ایستگاههای مختلفی دارد و تا حدود بسیاری مشکلات و موانع موجود را حل کرده است اگر این توسعه ادامه یابد و مسیر آزادی و پیروزی به بهره برداری برسد باز هم بار ترافیکی کاهش می یابد اما چرا اینقدر برای راه اندازی این خطوط دست دست می شود سئوال بی جواب ما است!

خسروانی با اشاره به این که دولت باید رضایت مردم را در تصمیمگیریها در نظر بگیرد می گوید: اگر تا پیش از این قصدی برای تامین اعتبار بودجه مترو از سوی دولت وجود نداشت هم اکنون برای رفاه مردم باید اجرایی شود.

بر پایه این گزارش هم اکنون با توجه به مسایل به وجود آمده و عدم پرداخت منابع ارزی مترو تهران این سامانه با عقب ماندگی و تاخیر در کارهای خود مواجه شده است. موضوع عدم تخصیص منابع ارزی مترو به رغم تصویب مجلس شورای اسلامی در سال 87 در حالی به چالش اصلی شرکت مترو تهران تبدیل شده که مهلت تخصیص این منابع به پایان رسیده است. این در حالی است که عدم ایفای تعهدات و بعضا تفاوت نگرش‌ها در الزام به توسعه هر چه سریعتر متروی تهران، از جمله عوامل کاهش سرعت در روند احداث خطوط ریلی (درون شهری) شده است.

مدیر عامل مترو در این باره اظهارداشت:  بر اساس برنامه هایی که شرکت راه آهن شهری تهران و حومه برای گسترش مترو داشت اگر بودجه در زمان خود و بدون این مشکلات پرداخت می شد تا این  زمان خطوط 3 و 4 راه اندازی شده و خطوط 6 و 7 نیز با پیشرفتهای بالای 50 درصد همراه می شدند. اما متاسفانه به دلیل مشکلات به وجود آمده در شرایط کنونی خط 3 با 25 درصد پیشرفت کاری، خط 4 با 70 در صد، خط 7 با 10 درصد و خط 6 نیز تنها با 2 یا 3 درصد پیشرفت به کندی در حال انجام هستند.

"مهدی رضایتمندی" پیرمردی سختکوش است که با عصا از پله های مترو پایین می آید وی در خصوص وضعیت مترو می گوید:  به ما گفتند قطار تا ایستگاه قلهک می رود اما نرفت  ما را در خلاف جهت پیاده کرد که مجبور شدم دوباره پله ها را طی کنم.

وی می افزاید: نمی دانم چرا دیگر ایستگاههای جدید به خطوط اضافه نمی شود اصلا چرا هیچکس به درد ما مردم گوش نمی دهد؟خسته شدیم از بس همه مسایل ممکلت سیاسی شده چرا زودتر مشکلات مردم را حل نمی کنند و اینقدر ما را دچار آزار می کنند.

"ناصر پور امین زاده " به قول خودش یکی از استفاده کنندگان پر و پا قرص از مترو است، وی که دانشجوی دانشگاه شریف است می گوید: به طور قطع با توجه به تاثیر مترو بر کاهش آلودگی هوا، رفع ترافیک و کاهش مصرف سوخت، دولت باید برای سرمایه گذاری بیشتر در این خصوص علاقمند باشد.

وی تصریح می کند: اگر هم اکنون بر روی این سامانه سرمایه گذاری شود در مدت زمان کم می توان تاثیرات بیشتر این سرمایه گذاری را مشاهده کرد.

وی تاکید می کند: همه ما می دانیم که ترافیک بزرگترین چالش تهران بوده و توسعه سامانه حمل و نقل درون شهری به عنوان موثرترین راهکار حل معضل ترافیک  پیشنهاد شده پس بها ندادن به آن چرا مطرح می شود؟

پورامین زاده خاطرنشان می کند:  اخلال در تخصیص اعتبارات ارزی برای خرید تجهیزات و توسعه خطوط مترو مفهومی به جز قربانی کردن مردم در تب و تاب سیاسی ندارد. وی از مسوولان خواست در مورد مردم کمی مهربانتر باشند و آنها را در زیر چرخهای سیاسی کاری له نکنند.

آری رایزنیها و مکاتبات رئیس شورای شهر، شهردار تهران و رییس مجلس شورای اسلامی و جلسات فراوان آنها با مسوولان دولت برای حل این مشکل نیز نتیجه ای در بر نداشت و تامین منابع ارزی مترو تهران به سوژه داغ مطبوعات تبدیل شد.

اما مردم در این میان بیشترین متضرران این سیاسی کاری دولت هستند به طوری که با تامین نشدن منابع مالی بار مشکلات باز هم بر روی دوش آنها گذاشته می شود و این مردم هستند که باید زمان بیشتری را منتظر قطار بمانند و شاهد افزایش ترافیک و شلوغی در ایستگاههای مترو باشند. حال باید منتظر ماند و دید که با توجه به درخواست مردم و رایزنیهای صورت گرفته واکنش دولت نهم برای تامین اعتبارات مترو تهران چیست ؟

 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com