"جیمی لین" 17 ساله یکی از دختران دبیرستان گلاستر در ماساچوست آمریکا است که برای سقط جنین به مراکز بهداشتی مراجعه کرده است و در مصاحبه با خبرنگار سی ان ان...

 

"جیمی لین" 17 ساله یکی از دختران دبیرستان گلاستر در ماساچوست آمریکا است که برای سقط جنین به مراکز بهداشتی مراجعه کرده است و در مصاحبه با خبرنگار سی ان ان هرچند اسامی همکلاسی های خود را فاش نمی کند ولی خبرهای تکان دهنده ای در استفاده قرص های ضد بارداری در میان دانش آموزان دارد.

به گزارش برنا، روز جمعه هفته گذشته موسسه ملی بهداشت آمریکا آمارهای تکان دهنده ای از تعداد نوجوانان آمریکایی منتشر کرد که متحمل بارداری های ناخواسته می شوند. این آمار مشخص می کند بسیاری از دختران امریکایی نخستین رابطه جنسی خود را که منجر به بارداری ناخواسته می‌شود، در سن 15 سالگی تجربه می‌کنند.

در این گزارش که خاطر نشان می کند این آمار در 15 سال گذشته بی سابقه بوده، آمده است بسیاری از نوجوانانی که در این لیست قرار می گیرند قبلاً رفتارهایی مثل سیگار کشیدن در دبیرستان و مقاطع پایین تر را تجربه کرده‌اند.
نوجوانان باردار در این تحقیقات معمولاً سنی بین 15 تا 19 سال دارند که به گفته مسئولان موسسه ملی بهداشت این افراد از زنان بالای 20 سال، بیشتر سیگار می کشند.

براساس مطالعات انجام شده در ایالات متحده آمریکا، علاقمندی بر برقراری رابطه جنسی در میان نوجوانان آمریکایی افزایش یافته است در حالی که اقبال عمومی در میان این رده سنی به استفاده از روشهای کنترل بارداری کاهش محسوسی را نشان می دهد.

به گزارش برنا و بر اساس این مطالعات، 48 درصد از نوجوانان آمریکایی رابطه جنسی را تجربه کرده اند که این رقم نسبت به سال 2005 رشدی به اندازه 4 درصد را به نمایش می گذارد در حالی که این رقم نسبت به دهه 90 میلادی رقم کمتری را نشان می دهد.

شایان ذکر است آمار های اینچنینی که توسط مراکز پژوهشی گوناگونی تهیه شده اما نتایج نسبتا مشابهی در پی دارند موجبات نگرانی جامعه شناسان آمریکایی را در مورد نسل آینده این کشور پدید آورده است.
مطلب مرتبط:
بارداری دسته جمعی در مدرسه ای آمریکایی!